Nawilżenie twarzy

  (36)

Krem dla mężczyzn należy dobrać do wieku, rodzaju cery oraz ewentualnych specjalnych wymagań skóry. Na szczęście panowie mogą przebierać w dostępnych na rynku kosmetykach i znaleźć dokładnie taki produkt, jakiego potrzebują.

Sortuj według
Nawilżenie twarzy

Nawilżenie twarzy

Jaki krem dla mężczyzn?

Kremy do twarzy dla mężczyzn to zazwyczaj kosmetyki o nietłustej konsystencji, które szybko się wchłaniają, nawilżają i odżywiają skórę. Jeśli panowie chcą dobrze zadbać o swoją cerę, powinni wybierać produkty dedykowane właśnie im, a nie podbierać krem partnerce.

Krem do twarzy dla mężczyzn – dlaczego warto stosować?

Mężczyźni (zwłaszcza ci nieco starsi) często zajmują eksponowane stanowiska, które wymagają od nich nienagannego wizerunku. Są konsumentami, którzy doskonale wiedzą, dlaczego warto regularnie stosować dobry krem dla mężczyzn. Jednak atrakcyjny wygląd to coś, na czym zależy większości panów. Stosując odpowiedni krem do twarzy dla mężczyzn, opóźnisz proces starzenia i dodasz skórze blasku. Świadomość, że dobrze o siebie dbasz, pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie.

Krem dla mężczyzn odpowiedni do rodzaju skóry

Kremy do twarzy dla mężczyzn to zróżnicowana grupa kosmetyków. Każdy z nich ma za zadanie zaspokoić specyficzne potrzeby męskiej skóry.

Cera tłusta

Większość panów ma cerę tłustą, czyli taką, która produkuje zbyt dużo sebum. Często pojawiają się na niej wypryski i inne niedoskonałości. Oczywistym wyborem jest w tym przypadku kosmetyk matujący, jednak lekki krem nawilżający dla mężczyzn również się przyda. Zbyt intensywne matowienie cery i zapominanie o nawilżaniu może bowiem prowadzić do jeszcze większej produkcji sebum, co tylko pogłębi problem. Panowie ze skórą tłustą powinni też sięgać po głęboko oczyszczające kosmetyki dla mężczyzn, np. żele peelingujące.

Cera mieszana

Cera mieszana przetłuszcza się w strefie T, a pozostaje sucha na policzkach. Panowie z taką skórą muszą postawić na dwutorową pielęgnację: oczyszczanie i matowienie czoła, nosa i brody oraz nawilżanie policzków i okolic oczu.

Cera normalna

Podstawą pielęgnacji skóry normalnej jest nawilżanie. Szczęśliwcy, którzy mają taką cerę, nie powinni jednak zapominać o codziennym oczyszczaniu oraz o pielęgnacji okolic oczu.

Cera sucha

Cera sucha jest szorstka, matowa, często się łuszczy i łatwo ulega podrażnieniom. Taka skóra potrzebuje kosmetyków odbudowujących naturalną barierę lipidową takich jak krem nawilżający dla mężczyzn. Problem suchości zazwyczaj dotyczy panów po 60. roku życia.

Krem nawilżający dla mężczyzn, czy tylko dla skóry suchej?

Krem nawilżający dla mężczyzn jest potrzebny każdemu rodzajowi cery, nie tylko skórze suchej. Tak naprawdę porządne nawilżanie to w przypadku panów podstawa właściwej pielęgnacji.

Krem dla mężczyzn na dzień a na noc

Rozróżnienie między kremem na dzień a na noc ma największe znaczenie, gdy chodzi o krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn. Dlaczego? Ponieważ im bardziej jest on gęsty i bogaty, tym więcej ma wartości odżywczych. Jednak taki krem do twarzy dla mężczyzn gorzej się wchłania i zostawia bardzo nielubianą przez panów lepką warstwę. Inna różnica między kremem na dzień i na noc to obecność filtra UV. Krem dla mężczyzn na dzień (zwłaszcza stosowany latem) powinien go zawierać, aby chronić skórę przed działaniem szkodliwego promieniowania.

Kremy do twarzy dla mężczyzn do zadań specjalnych

Krem do twarzy dla mężczyzn czasami musi sprostać specyficznym potrzebom panów. Wymaga to zastosowania starannie wyselekcjonowanych składników. Do kosmetyków do zadań specjalnych można zaliczyć:

  • krem na worki pod oczami dla mężczyzn – szukaj w nich witamin (zwłaszcza witaminy A i E), kwasu hialuronowego, kofeiny, świetlika i arniki. Dzięki takim komponentom nieładna opuchlizna i cienie się zmniejszą, a skóra odzyska elastyczność,
  • krem matujący – z nadmiarem sebum dobrze radzą sobie glinki, krzemionka, dwutlenek tytanu oraz węglan wapnia i magnezu. Hamują one łojotok, a także działają antyseptycznie i ściągająco,
  • krem dla mężczyzn z zarostem – powinien ułatwiać stylizację oraz dbać o potrzeby skóry pod włosami. Szukaj w nim masła shea, gliceryny, kwasu salicylowego i ekstraktu z lnu.

Marki powiązane z kategorią: Nawilżenie twarzy