Twarz

  (174)

Panowie są coraz bardziej świadomi specyficznych potrzeb swojej cery. Wielu z nich przestało używać „uniwersalnego” mydła, a zaczęło sięgać po stworzone specjalnie dla nich kosmetyki do twarzy dla mężczyzn.

Sortuj według
Twarz

Twarz

Męskie kosmetyki do twarzy – jakim wymaganiom powinny sprostać?

Męska cera często ma specyficzne problemy. Mimo że zazwyczaj jest nawilżona i natłuszczona oraz wolniej się starzeje, panowie skarżą się na podrażnienia po goleniu, wypryski i trądzik oraz nadmierne łuszczenie się. Dużym wyzwaniem staje się również zadbanie o męski zarost i skórę pod nim.

Budowa skóry męskiej

Kosmetyki do twarzy dla mężczyzn w swoich formułach uwzględniają ich odmienną budowę skóry. W porównaniu z kobietami panowie mają grubszy naskórek, w którym znajduje się więcej włókien kolagenowych, gruczołów potowych i łojowych oraz włosów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kosmetyki do twarzy dla mężczyzn?

Kupując kosmetyki do twarzy dla mężczyzn, przede wszystkim zwróć uwagę na ich skład. Najlepiej, gdyby zawierały jak najwięcej naturalnych, roślinnych ekstraktów o działaniu nawilżającym i oczyszczającym. Dla mężczyzn ważne są też lekkie, żelowe formuły, które szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustej, lepiej warstwy na skórze.

Podstawowe kosmetyki do pielęgnacji męskiej cery

Kosmetyki do twarzy dla mężczyzn dostępne na rynku z pewnością sprostają wyzwaniom codziennej pielęgnacji męskiej cery. Podstawowy zestaw produktów dla panów obejmuje:

  • mocno oczyszczający żel do mycia twarzy (może być z peelignującymi drobinkami),
  • krem matujący,
  • wygładzający krem pod oczy,
  • krem przeciwzmarszczkowy (zwłaszcza dla panów 40+).

Jeśli golisz się codziennie, z pewnością ten zestaw trzeba uzupełnić o dobry nawilżająco-łagodzący krem po goleniu i żel lub piankę do golenia. Ponieważ usuwasz ostrzem maszynki sebum i zewnętrzną warstwę naskórka, możesz sięgnąć nawet po bardziej natłuszczające dermokosmetyki z emolientami. Z kolei kosmetyki dla mężczyzn noszących brodę to m. in. szampon do zarostu oraz olejki zmiękczające włosy.

Marki powiązane z kategorią: Twarz