Peeling solny na wrastające włoski po depilacji

1. 8. 2017 · 4 minuty czytania

Aby pozbyć się wrastających włosków i przygotować skórę do depilacji, warto wykonać peeling. Poznaj przepis na domowy kosmetyk z soli, olejków eterycznych i oliwy z oliwek.

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Peeling solny na wrastające włoski po depilacji

Aby uniknąć problemu z wrastającymi włoskami, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu skóry przed depilacją. Niezwykle prostym i skutecznym sposobem na gładką skórę i usuwanie stanu zapalnego mieszków włosowych jest peeling solny. Wykonuj go przed depilacją oraz 2 - 3 razy w tygodniu i pożegnaj wrastające włoski raz na zawsze!

Wrastające włoski po depilacji: jak sobie z tym radzić?

Bardzo często spotykam się z opiniami, że jedynym skutecznym sposobem walki z wrastającymi włoskami jest depilacja laserowa. Błąd! Jeżeli chcesz uniknąć brzydkich i nieraz bolesnych krostek wypełnionych ropą i włoskiem, który nie może przebić się przez skórę, zrób sobie peeling solny.

Jest tak prosty, że  możesz wykonać go sama w domu. Peeling solny jest dobry dla każdego rodzaju skóry, jednak ze względu na obecność cytrusowych olejków eterycznych i olejku ze słodkich migdałów, nie powinnaś go stosować, jeżeli jesteś uczulona, na któryś ze składników.

Peeling solny przed depilacją

Dlaczego peeling solny jest dobry na wrastające włoski?

Przy wrastających włoskach najważniejsze jest złagodzenie stanu zapalnego, który powstaje w mieszku włosowym. Pierwszym odruchem przy usuwaniu nieestetycznie wrastających włosków jest przebicie pęsetą lub igłą pęcherzyka i mechaniczne wyciągnięcie włoska na powierzchnię skóry. Nigdy tego nie rób! W ten sposób możesz doprowadzić do jeszcze poważniejszego stanu zapalnego, zanieczyszczenia podrażnionej skóry drobnoustrojami z niewłaściwie odkażonych narzędzi, a nawet do powstania brzydkiej blizny na skórze.

Dlaczego więc peeling solny to bezpieczny sposób na radzenie sobie z problemem wrastających włosków? Sól morska, a także olejki cytrynowy i pomarańczowy odkażają skórę, tworząc idealne środowisko do załagodzenia stanu zapalnego, który powstał w problematycznym miejscu po depilacji. Po drugie, delikatne kryształy soli w połączeniu z olejkiem ze słodkich migdałów usuwają martwy naskórek, w naturalny sposób odsłaniając zarośnięty skórą włosek.

Jeżeli krostka nie zniknie po pierwszym zabiegu peelingiem solnym, zastosuj go ponownie po dwóch dniach. Daj odpocząć skórze, nie walcz z nią na siłę. Regularnie wykonywany peeling solny z pewnością poradzi sobie z problemami na skórze po depilacji. Połączenie olejku ze słodkich migdałów i oliwy z oliwek nawilży skórę, pozostawi ją jędrną i wygładzoną. Oprócz tego mieszanka olejków pomarańczowego, ze słodkich migdałów oraz cytrynowego zawiera moc witamin A, E, D i B, a także innych mikroelementów odbudowujących strukturę skóry. 

Przepis z infografiki - jak zrobić domowy peeling solny

Do wykonania peelingu solnego będziesz potrzebować:

Do połowy filiżanki oliwy z oliwek wlej 2 łyżki olejku ze słodkich migdałów Intesive Skin Repair. Następnie wymieszaną miksturę połącz z olejkiem pomarańczowym oraz naturalnym olejkiem cytrynowym – dodaj do niej po dwie krople każdego z nich. Później do miski z olejami wsyp filiżankę soli morskiej i dokładnie wymieszaj ją z olejami.

Peeling wykonuj na oczyszczoną skórę. Przez około 10 minut wmasowuj scrub kolistymi ruchami w obszary, które będziesz depilować. W przypadku wykonywania peelingu w okolicach bikini uważaj, aby przygotowany preparat nie dostał się do miejsc intymnych - możesz narazić się na poważne podrażnienia. Po wykonaniu zabiegu resztki peelingu solnego dokładnie spłucz letnią wodą.

Najlepiej wykonywać peeling tuż przed depilacją.

W ten sposób nie naruszysz maszynką czy plastrem z woskiem krostki z wrośniętym włoskiem, a Twoja skóra będzie gładka i gotowa do depilacji. Aby zapobiec wrastaniu włosków, powtarzaj peeling 2 - 3 razy w tygodniu.

  O autorze
  Aleksandra Anna Wolska
  Aleksandra Anna Wolska
  Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
  Przeczytaj więcej od tego autora
  O autorze
  Aleksandra Anna Wolska
  Aleksandra Anna Wolska
  Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
  Przeczytaj więcej od tego autora