Cholispar, suplement diety, 30 saszetek

Suplement diety w saszetkach z L-asparaginianem L-ornityny i choliną.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

32,69

O produkcie: Cholispar, suplement diety, 30 saszetek

100014759

Opis

Cholispar to suplement diety wskazany w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania wątroby.

Właściwości

Cholispar to produkt w postaci proszku przeznaczonego do przygotowywania roztworu doustnego. Uzupełnia on dietę w składniki aktywne wspomagające zarówno zdrowie wątroby, jak i metabolizm tłuszczów oraz homocysteiny. Są nimi ważne dla organizmu oraz odpowiedzialne za szereg zachodzących w nim przemian metabolicznych L-asparaginian L-ornityny i cholina.

L-asparaginian L-ornityny to połączenie dwóch związków z grupy aminokwasów – ornityny i kwasu asparaginowego. Bierze on udział w cyklu mocznikowym mającym miejsce w wątrobie. Związek ten wspomaga proces syntezy mocznika i glutaminy oraz usuwanie amoniaku z organizmu. L-asparaginian L-ornityny pomaga zapobiegać hiperamonemii, która może spowodować m.in. śpiączkę wątrobową, niewydolność i inne choroby tego narządu.

Cholina to związek organiczny, który bywa nazywany też witaminą B4. W organizmie człowieka jest w niewielkich ilościach syntezowana w wątrobie. Cholina pomaga metabolizować tłuszcze w tym narządzie oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie gospodarki fosfolipidowej. Wspomaga również profilaktykę otłuszczenia wątroby. Jest składnikiem fosfolipidów, a w tym fosfatydylocholin budujących błony komórkowe. Wspiera pracę wątroby, która jest odpowiedzialna m.in. za regulowanie poziomu homocysteiny w organizmie.

Homocysteina to aminokwas siarkowy powstający na skutek zachodzenia naturalnych procesów fizjologicznych, ale jej nadmiar powoduje zwiększenie ryzyka wystąpienia m.in. miażdżycy tętnic, zawału serca i udaru mózgu. Organizm nie jest w stanie wyprodukować potrzebnej mu ilości choliny, dlatego konieczne jest jej dostarczanie z pożywieniem lub suplementacja. Niedobór tego składnika grozi wystąpieniem niealkoholowego stłuszczenia wątroby oraz odkładaniem się tłuszczu na ścianach tętnic.

Jak działa Cholispar?

Ten suplement uzupełnia dietę w składniki aktywne pomagające regulować gospodarkę fosfolipidową oraz usuwać amoniak z organizmu. Dzięki temu wspierają one prawidłową pracę wątroby, jej detoksykację oraz profilaktykę jej chorób.

Kiedy stosować Cholispar?

Cholispar można stosować, chcąc uzupełnić dietę w składniki pomagające zadbać o prawidłową pracę wątroby i metabolizm tłuszczów. Można po niego sięgnąć w sytuacji wzmożonego zapotrzebowania na cholinę i L-asparaginian L-ornityny – w przypadku encefalopatii wątrobowej, niealkoholowej choroby stłuszczeniowej czy stanów zapalnych wątroby.

Czy stosowanie Cholispar w ciąży jest bezpieczne?

Kobiety w ciąży, które chcą stosować Cholispar, powinny skonsultować to wcześniej z lekarzem.


Tabela

Składniki w dziennej porcji preparatu 1 saszetka
L-asparginian L-ornityny 900 mg
Cholina 100 mg

Skład

Składniki: sacharoza, L-asparaginian L-ornityny, dwuwinian choliny (cholina), aromat, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu

Jak stosować

Zawartość saszetki rozpuścić w 0,5-1 szklanki wody. Mieszać dokładnie do rozpuszczenia preparatu. Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 saszetka.

Przeznaczenie

Uzupełnienie codziennej diety w L-asparaginian L-ornityny i cholinę, utrzymanie prawidłowego funkcjonowania wątroby.

Ostrzeżenia

W przypadku cukrzycy i trwającego leczenia cukrzycy, przed użyciem skonsultuj się z lekarzem. Jedna saszetka preparatu zawiera 3 g sacharozy, co stanowi 0,3 jednostek chlebowych.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy stosować u osób z ciężką niewydolnością nerek. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, należy zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem.

Waga

Masa netto 129,12 g (30 saszetek po 4,304 g).

Producent

Solinea Sp. z o. o. Sp. K.
Elizówka 65, Hala I,
21-003 Ciecierzyn

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.