Sortuj według
Elektroniczny termometr bezdotykowy, do pomiaru temperatury ciała.
Inhalator tłokowy, który jest przeznaczony do terapii aerozolowej.
Elektroniczny termometr bezkontaktowy, służy do pomiaru temperatury.
Inhalator kompresowy jest idealny na przeziębienia, kaszel, alergie.
Inhalator o wysokiej wydajności, który dedykowany jest najmłodszym.
Dokładny, automatyczny ciśnieniomierz naramienny, oscylometryczny.
Termometr bezdotykowy na podczerwień, szybki, łatwy i dokładny pomiar.
Inhalator pneumatyczno-tłokowy, bezawaryjność, a także niezawodność.
Termometr bezzrtęciowy wykonany ze szkła, mierzy temperaturę ciała.
Automatyczny ciśnieniomierz naramienny, do pomiaru ciśnienia krwi.
Automatyczny ciśnieniomierz naramienny, do pomiaru ciśnienia krwi.
Termometr elektryczny do ucha, służy do mierzenia temperatury ciała.
Elektroniczny termometr bezdotykowy, do pomiaru temperatury ciała.
Sprzęt medyczny

Sprzęt medyczny

Sprzęt medyczny, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest do użytku osób pracujących w służbie zdrowia. Są jednak takie rodzaje tego typu urządzeń, które z powodzeniem stosować możemy we własnych domach, np. ciśnieniomierze, inhalatory czy laktatory. Oczywiście ich dobór powinien odbywać się pod okiem specjalistów. Kupując sprzęt medyczny warto skonsultować się z lekarzem, który podpowie, jaki typ będzie odpowiedni dla danej jednostki.  Należy też pamiętać, że samodzielne monitorowanie stanu zdrowia, chociaż jest wskazane, nie może zastąpić okresowych wizyt u lekarza i badań laboratoryjnych.


Sprzęt medyczny - jak go wybrać?


Poniższa kategoria zawiera urządzenia, które stosować można w domu, bez konieczności wizyt w przychodni. Oczywiście ich wybór nie powinien być przypadkowy i należy robić to pod okiem fachowców. Najczęściej wybierany przez osoby prywatne sprzęt medyczny to ciśnieniomierze. Mogą być tradycyjne lub automatyczne. To właśnie drugi rodzaj jest bardziej popularny, gdyż jego użytkowanie jest łatwiejsze i nie wymaga pomocy. Ciśnieniomierze wysyłają informację nie tylko o tym jak przedstawia się ciśnienie naszej krwi, ale także pozwalają na wykrycie nieregularnej pracy serca. Inne urządzenia medyczne to inhalatory, które pomocne są zwłaszcza dla alergików, osób chorych na astmę oraz cierpiących na inne zaburzenia układu oddechowego. Przydatne są również przy przeziębieniach. Sprzęt medyczny, na którego zakup decydują się zazwyczaj młode matki, to laktatory, które pomagają odciągnąć pokarm,  wtedy gdy jest go za dużo lub gdy dziecko karmione jest butelką.  Laktatory mogą być elektryczne bądź ręczne. Wybór warto przedyskutować ze specjalistą, ponieważ, biorąc pod uwagę delikatność kobiecych piersi, należy do tematu podejść z ostrożnością.
W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju testy diagnostyczne. Jednakże należy pamiętać, że informacje z nich pochodzące trzeba skonsultować z lekarzem, gdyż nigdy nie dają one 100% pewności. Na rynku dostępne są różne rodzaje, np. testy ciążowe, owulacyjne, wykrywające choroby prostaty czy jelita, odsłaniające obecność bakterii Helicobacter pylori, a także testy diagnostyczne wykrywające narkotyki i wiele innych.