CLA

  (2)
Sortuj według
   CLA

   CLA

   Odchudzanie to przede wszystkim zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Istnieją jednak preparaty, które mogą pomóc w zrzucaniu zbędnych kilogramów i znacząco przyspieszyć ten proces. Suplementy tego typu występują w wielu wariantach i zawierają różnorodne składniki, które wspierają spalanie tkanki tłuszczowej, np. kofeinę czy błonnik. Jednym z wariantów jest CLA na odchudzanie, czyli preparat w kapsułkach, bazujący na wysokiej zawartości skoncentrowanego kwasu linolowego oraz naturalnych wyciągach z zielonej herbaty.


   CLA – suplement prosto z natury


   Pod skrótem CLA kryje się kwas rumenowy, znany szerzej jako sprzężony kwas linolowy – z angielskiego Conjugated Linoleic Acid. Jest jednym spośród nienasyconych kwasów tłuszczowych. Naturalnie występuje m.in. w mięsie wołowym, mleku krowim, owczym i kozim oraz jego przetworach – warto przy tym zaznaczyć, że największą zawartość kwasu linolowego odnotowuje się w nabiale pochodzenia owczego. W śladowych ilościach jest produkowany również przez ludzki organizm – to jednak nie wystarcza, aby zaspokoić pełne dzienne dawki.


   CLA dostarczane jest z pożywienia przyswajanego na co dzień również w zbyt małych ilościach. Pokarmy takie jak mleko czy mięso dostarczają zaledwie 0,5-1,5 g dziennie, podczas gdy specjaliści w swoich zaleceniach mówią o dobowej dawce 3 gramów tej substancji. Najlepszy pod względem jakościowym kwas linolowy można znaleźć w mięsie i mleku tych krów, które karmione są w sposób ekologiczny. Zawartość kwasu w nabiale wzrasta wraz z postępowaniem procesu fermentacji, dlatego kefir jest nawet bogatszy w CLA niż zwykłe mleko. Pod kątem zawartości CLA przoduje ser gatunku Grana Padano. Innymi źródłami kwasu mogą być także: serek wiejski, jagnięcina oraz masło.


   Mało ludzi o tym wie, jednak niezwykle istotne jest dostarczanie do organizmu CLA – odchudzanie bowiem stanowi zaledwie jeden z wielu pozytywnych aspektów działania tego kwasu. CLA w istocie blokuje enzym odpowiedzialny za transport tłuszczu do komórek tłuszczowych w organizmie – komórki te przestają się zatem powiększać, więc Ty przestajesz tyć! Jednak kwas linolowy wykazuje także właściwości przeciwdziałające występowaniu nowotworów oraz zmian miażdżycowych. Pozwala podnieść poziom wrażliwości na insulinę oraz poprawić odporność organizmu.


   Bio CLA z zieloną herbatą


   Popularnym i często reklamowanym w mediach środkiem na odchudzanie jest CLA z zieloną herbatą. Preparat występuje w postaci skoncentrowanych kapsułek – taka forma jest łatwa w stosowaniu. Kwas linolowy z dodatkiem zielonej herbaty wykazuje lepsze działanie, niż występujący samoistnie. Jest to spowodowane dzięki obecności w liściach herbacianych jednego konkretnego flawonoidu, który ułatwia spalanie tłuszczu i poprawia przemianę materii. Wraz z ograniczeniem rozrostu komórek tłuszczowych poprawia się także jędrność skóry. Zawarte w zielonej herbacie katechiny jednocześnie zmniejszają apetyt poprzez wywoływanie uczucia sytości.


   Odchudzanie z suplementami – czy warto?


   Tabletki z wysoką zawartością bio CLA to środek, który ma wspierać organizm w walce z nadprogramowymi kilogramami. Tabletki na odchudzanie z CLA to oczywiście nie jedyna alternatywa i trzeba o tym pamiętać. Zarówno inne suplementy, jak i różnego rodzaju produkty spożywcze przyspieszają metabolizm, przez co walka z nadwagą jest skuteczniejsza. Zadaniem wszystkich środków tego typu jest nie tylko obniżenie wagi, ale także pomoc w pozbyciu się cellulitu i ograniczeniu ilości spożywanego jedzenia. Oczywiście należy podkreślić, że działają one tylko wtedy, gdy stosujemy się do zasad zdrowego odżywiania oraz regularnie wykonujemy ćwiczenia fizyczne. Warto przed stosowaniem tabletek na odchudzanie udać się do lekarza specjalisty, który oceni użyteczność konkretnego suplementu dla danego organizmu oraz weźmie pod uwagę wszelkie nietolerancje pokarmowe czy alergie, które mogłyby być przeciwwskazaniem do jego stosowania.