Nieświeży oddech

  (18)

Nieświeży oddech może odbierać pewność siebie. Istnieją na szczęście środki redukujące tę kłopotliwą dolegliwość. Osoby narzekające na nieprzyjemny zapach z ust mogą zastosować spraye, pastylki i tabletki na nieświeży oddech. Produkty zapewnią uczucie świeżości i zadziałają antybakteryjnie.

Sortuj według
Nieświeży oddech

Nieświeży oddech

Co to jest halitoza?

Halitoza to trwały, przykry zapach z ust. Utrzymuje się nawet po umyciu zębów, płukaniu jamy ustnej i nitkowaniu. Przypadłość ta jest dość powszechna, występuje zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Aby pozbyć się halitozy, należy zastanowić się nad źródłem problemu i sięgnąć po środki takie jak tabletki na nieświeży oddech.

Przyczyny nieświeżego zapachu z ust

Halitoza może być spowodowana złą higieną jamy ustnej albo innymi zaniedbaniami. Jej częstymi przyczynami są kamień i osad nazębny, próchnica, paradontoza, kandydoza, powikłania po zabiegach dentystycznych oraz nieusunięte resztki pokarmu. Nieświeżemu oddechowi sprzyja spożywanie dużych ilości czosnku, cebuli i alkoholu. Nieprzyjemna woń może pojawiać się, jeżeli pije się niewystarczająco dużo wody albo stosuje głodówki.

Przyczyną nieświeżego oddechu jest często palenie papierosów sprzyjające namnażaniu się bakterii beztlenowych powodujących osadzanie się kamienia nazębnego. Nieprzyjemny zapach z ust może być też spowodowany przyjmowaniem niektórych leków. U części osób występuje ponadto halitoza poranna. Źródłem problemu bywają również choroby układu oddechowego, pokarmowego czy mocznica.

Jak sobie radzić z nieświeżym oddechem?

Aby zminimalizować skutki halitozy i zapobiegać jej rozwojowi, zastosuj się do kilku zasad. Przede wszystkim udaj się do dentysty. Nieprzyjemny zapach z ust może być bowiem wynikiem chorób dziąseł, zębów lub ubytków. Być może okaże się, że przyczyna leży gdzie indziej. Jednak higienę jamy ustnej warto zacząć od wyleczenia zębów i dziąseł. Warto także regularnie usuwać u dentysty kamień nazębny, który odpowiada za brzydki zapach, a także może przyczyniać się do osłabiania dziąseł. Podczas wizyty zapytaj lekarza o rekomendowany płyn do płukania na nieświeży oddech. Niekiedy takie rozwiązanie jest w zupełności wystarczające. Dentysta zaleci także używanie odpowiednich past i podpowie, jak prawidłowo dbać o higienę całej jamy ustnej, w tym jak właściwie czyścić zęby, przestrzenie między zębami oraz język.

Tabletki na nieświeży oddech, które zalecił Ci lekarz lub zarekomendował farmaceuta, mogą być dobrym uzupełnieniem składników codziennego pożywienia. Dobry apteczny preparat na nieświeży oddech połączony z odpowiednim sposobem odżywiania poprawi znacząco jakość życia.

Pastylki, tabletki oraz inne preparaty na nieświeży oddech

Choć problemy z nieprzyjemną wonią z ust stanowią dosyć powszechną przypadłość, to warto stosować preparaty na nieświeży oddech, by w jak największym stopniu pozbyć się problemu. Dzięki nim możesz znacznie poprawić swój komfort i samopoczucie, ale również zniwelować obecne w jamie ustnej bakterie. Wśród takich preparatów znajdują się między innymi: pastylki i tabletki na nieświeży oddech, spraye i płyny do płukania jamy ustnej. Pomocne mogą być także suplementy diety. Nie powinno się ich jednak stosować bez uprzedniej konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Tabletki na świeży oddech – jak wybrać?

Dostępne w aptekach tabletki na świeży oddech pomagają w walce z nieprzyjemnym zapachem z ust. Można nabyć je bez recepty, by jak najszybciej rozwiązać uciążliwy problem. Tabletki na świeży oddech często zawierają organiczne związki cynku wiążące lotne związki siarki przyczyniające się do powstawania brzydkiego zapachu. Preparaty mogą mieć w sobie także mentol, aromat miętowy czy wyciąg z tymianku – składniki dodatkowo odświeżające oddech. Tabletki na świeży oddech bywają wzbogacone też olejkami eterycznymi – eukaliptusowym i miętowym – albo ksylitolem i sorbitolem. Wybierając preparat na nieświeży zapach z ust, warto szukać wcześniej wymienionych substancji w składach produktów. Zapewni to najskuteczniejsze działanie tabletek i szybko odświeży oddech.

Marki powiązane z kategorią: Nieświeży oddech