Nieświeży oddech (23)

Sortuj według
Nieświeży oddech

Nieświeży oddech

Nieprzyjemny zapach z ust może być przyczyną złego samopoczucia, a także życiowych niepowodzeń – osobistych i zawodowych. Powoduje on zmniejszenie pewności siebie, utrudnienie nawiązywania nowych znajomości i budowania relacji. Dlatego problemu tego nie należy bagatelizować. Zwłaszcza jeżeli nieświeży oddech utrzymuje się przez dłuższy okres czasu, jego przyczyną może być choroba. Świeży oddech, to komfort, o który należy zadbać. Jest wiele sposobów, a środki dostępne bez recepty w aptekach, także internetowych. To problem, którego nie należy się wstydzić, tylko rozwiązać. Szczególnie że można to zrobić w łatwy sposób za pomocą tabletek, odświeżaczy w aerozolu lub za pomocą innych ziołowych preparatów.


 


Brzydki zapach z ust – przyczyny nieświeżego oddechu


Możliwe, że nieświeży oddech spowodowany jest trawionym pokarmem lub napojem. Nie powinien on jednak utrzymywać się zbyt długo. Inne przyczyny mogą mieć poważne skutki dla naszego organizmu. Po pierwsze, należy sprawdzić, czy nieświeży oddech nie jest spowodowany stanem chorobowym. Do najczęstszych przyczyn chronicznego nieprzyjemnego zapachu z ust należą te o podłożu stomatologicznym, laryngologicznymi lub spowodowane chorobami układu pokarmowego.


 


Choroby dziąseł, próchnica czy kamień nazębny prowadzący do powstania bakterii występują naprawdę często. Jeżeli chodzi o przyczyny laryngologiczne, wśród nich można wymienić alergiczny nieżyt nosa, anginy czy zapalenia zatok. W przypadku zdiagnozowania powyższych problemów zdrowotnych, konieczne jest rozpoczęcie specjalistycznego leczenia, którego efektem będzie między innymi zmniejszenie dolegliwości związanych z nieprzyjemnym zapachem z ust. W aptekach pojawia się coraz więcej środków działających objawowo, które zwalczając infekcje pomagają w pozbyciu się nieświeżego oddechu.


 


Preparat i lek na nieświeży oddech – kiedy go stosować?


W przypadku krótko występującego brzydkiego zapachu z ust można brać preparaty na nieświeży oddech. Apteka oferuje coraz większy wybór tego typu produktów. Doraźnie środki maskujące i suplementy diety na świeży oddech – nie leczą, ale sprawiają, że brzydki zapach nie jest już tak intensywny. Jeżeli nieświeży oddech nie jest wywołany chorobą, stosowanie preparatów maskujących jest dobrym rozwiązaniem. W innym przypadku należy wybrać się do lekarza, który przepisze właściwy lek.


 


Jakie środki oferują apteki? Przede wszystkim są to różnego rodzaju pastylki lub spraye do ust odświeżające oddech. Odświeżacz do ust w aerozolu ma często ziołowy lub mentolowy zapach. Dobrym rozwiązaniem są również tabletki na świeży oddech. Niwelując niezbyt przyjemny zapach zwiększamy pewność siebie. Ich działanie jest często natychmiastowe, więc przyniosą pomoc nawet w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach. Jednak należy pamiętać, że odświeżacze do ust działają krótko.


 


Dla osób szukających długotrwałych rozwiązań, dobrym pomysłem jest stosowanie suplementów diety na nieświeży oddech. Ograniczają one namnażanie się drobnoustrojów powodujących nieprzyjemny zapach i przeciwdziałają przesuszaniu śluzówki. Warto pamiętać, że osoby borykające się z problemem nieświeżego oddechu powinny szczególnie dbać o higienę jamy ustnej. Regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów jest najskuteczniejszym sposobem na walkę z bakteriami. Dobrym pomysłem jest również zmiana diety polegająca na ograniczeniu spożycia pokarmów wywołujących nieprzyjemne dolegliwości.


 


Tabletki na nieświeży oddech


Wśród częstych przyczyn nieświeżego oddechu należy nadmienić nieprawidłową higienę jamy ustnej – to prowadzi do pojawienia się bakterii. Nieświeży oddech powstaje, gdy bakterie beztlenowe wytwarzają dużo ilości związków siarki. Preparaty na nieświeży oddech powinny mieć zatem działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Takie tabletki na nieświeży oddech można kupić bez recepty. Należy pamiętać, że przy dłuższym stosowaniu lub wystąpieniu niepożądanych efektów, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeżeli potrzebny Ci jest odświeżacz do ust, apteka jest miejscem, w którym znajdziesz dużo takich środków.