Kosmetyki i kremy do skóry naczynkowej

  (175)
Sortuj według
Skóra naczynkowa

Skóra naczynkowa

Cera naczynkowa to problem wielu z nas. Znakiem rozpoznawczym osób, o tego rodzaju skórze są tzw. pajączki pojawiające się w okolicach twarzy oraz szybko pojawiający się rumień. Na stan takiej skóry wpływ mają na pewno warunki pogodowe, pielęgnacja, dieta oraz uwarunkowania genetyczne. Pielęgnacja cery naczynkowej wymaga od doboru odpowiednich kosmetyków. Ze względu na kruchość naczyń krwionośnych, na skórze pojawiają się zaczerwienione obszary i małe, czerwone punkciki, zwane właśnie pajączkami. Dlatego kosmetyki do skóry naczynkowej muszą zawierać odpowiednio dobrany skład, który przede wszystkim wzmocni ścianki naczyń krwionośnych. Przyczyn występowania pajączków można się również dopatrywać przy zmianach hormonalnych, problemach z krążeniem, silnych emocjach, nadciśnieniu lub dużych wahaniach temperatur.



Dobry krem na naczynka i zaczerwienienie – jak go wybrać?

Skóra naczynkowa wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Dobrym rozwiązaniem będą np. kremy do skóry wrażliwej oraz, by ukryć niedoskonałości – kremy tonujące. Te drugie, nawilżą skórę i poprawią również koloryt skóry, ukrywając to, czego nie chciałybyśmy uwidaczniać. Kosmetyki do cery naczynkowej, to nie wszystko. Chodzi również o inne czynności, które wraz z odpowiednio stosowanymi kosmetykami dadzą pożądany efekt – czyli zmniejszenie widoczności pajączków na naszej twarzy.

W pielęgnacji skóry z problemami naczyniowymi unikaj mycia bardzo ciepłą wodą. Wysoka temperatura powoduje dodatkowe rozszerzanie naczynek krwionośnych. Staraj się również wyeliminować gorące napoje, alkohol i ostre przyprawy. Powstrzymaj się również od wyciskania krostek i zaskórników oraz od nadmiernej ekspozycji skóry na słońce. Zrezygnuj z solarium. Stosuj kosmetyki dedykowane Twojej skórze. Krem do skóry naczynkowej zawiera odpowiednio dobrany skład, który uszczelnia naczynia krwionośne oraz zamyka je, łagodząc powstałe przebarwienia i pajączki. Dzięki witaminom i minerałom zawartym w kosmetykach, skóra naczynkowa na twarzy będzie miała wyrównany koloryt, a Ty zapomnisz o towarzyszącym do tej pory dyskomforcie i konieczności tuszowania niedoskonałości.



Co jeśli krem na pękające naczynka nie pomaga?

Możliwe są sytuacje, gdy popękane już naczynka nie wchłoną się samoistnie wyłącznie dzięki działaniu kosmetyków. W takiej sytuacji zasięgnij porady dermatologa, który podpowie Ci, jak możesz uporać się z kłopotliwymi pajączkami. Istnieją bowiem metody mechanicznego zamykania naczyń krwionośnych, np. poprzez użycie lasera. Po wykonanym zabiegu, bardzo ważna będzie profilaktyka, aby unikać pękania naczynek w przyszłości.

Większość problemów skórnych można jednak zredukować dzięki codziennej, regularnej pielęgnacji przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków, takich jak np. serum na naczynka. Kremy na naczynka z apteki mogą w swoim składzie zawierać np. wyciąg z ruszczyka. Składnik ten wzmocni delikatne ściany naczynek krwionośnych, a co za tym idzie, zapobiegnie ich pękaniu. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju kosmetyku natychmiast poczujemy ukojenie, a zaczerwienienia i pajączki na twarzy będą mniej widoczne.



Cera naczynkowa – kosmetyki apteczne

Niektóre kremy na naczynka z apteki zawierają peptydy, które mają właściwości redukujące nadreaktywność skóry. Znajdujący się w nich siarczan dekstranu działa rozlegle na zaczerwienienia i zmniejsza stany zapalne. Co więcej, znajdujący się w nich prebiotyk, wzmacnia ekoflorę skóry i neutralizuje niepożądane działanie czynników zewnętrznych.

Dobrze, jeżeli kosmetyki do cery naczynkowej zawierają witaminy i minerały takie jak: krzem, witamina K i witamina C. Wśród wyciągów roślin, pozytywnie wpływających na stan skóry naczynkowej są algi morskie, miłorząb japoński, krwawnik, kasztanowiec, nagietek czy rumianek. Dwa ostatnie wpływają na nią kojąco i łagodząco. Miłorząb japoński spowalnia procesy starzenia się i poprawia ukrwienie. Z kolei algi morskie oczyszczają skórę z toksyn oraz przywracają jej naturalne pH. To wszystko ma wpływ na jej kondycję, a co za tym idzie, zmniejszenie widoczności naczynek.

Marki powiązane z kategorią: Skóra naczynkowa