Dulcobis, 40 tabl.

Dostępny

13,19
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100001774

Dulcobis to miejscowo działający lek przeczyszczający powodujący pobudzenie wypróżnienia oraz rozmiękczenie stolca. Produkt leczniczy zawiera 33,2 mg laktozy jednowodnej w jednej tabletce dojelitowej, co w przeliczeniu na maksymalną dawkę dobową daje 66,4 mg w leczeniu zaparć u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.

Ciąża

b/d

Dawkowanie

Pamiętaj, aby bezwzględnie unikać spożywania mleka lub leków zobojętniających kwasy jednocześnie z lekiem Dulcobis™. Płyny te mają odczyn zasadowy i mogą powodować przedwczesne rozpuszczanie otoczki Comfort Coating. Z tej samej przyczyny leku Dulcobis™ w tabletkach nie wolno rozkruszać ani przeżuwać przed połknięciem, w przeciwnym razie otoczka Comfort Coating jest nieskuteczna. Należy zawsze zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania i zwrócić się do lekarza w przypadku jakichkolwiek pytań. Dorośli : 1-2 tabletki dojelitowe (5-10 mg) na dobę przed snem. Zaleca się rozpoczęcie leczenia od najmniejszej dawki. Dawkę można dostosować do najwyższej zalecanej dawki w celu uzyskania regularnych wypróżnień. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej. Przygotowanie do badań diagnostycznych i zabiegów chirurgicznych: Produkt powinien być stosowany pod nadzorem personelu medycznego . Dorośli, młodzież i dzieci powyżej 10 lat : 1-2 tabletki dojelitowe (5-10 mg) rano i 1-2 tabletki dojelitowe (5-10 mg) wieczorem w dniu poprzedzającym badanie, a następnego dnia rano zalecane jest podanie natychmiast działającego środka przeczyszczającego (np. czopka). Dzieci i młodzież: Młodzież i dzieci powyżej 10 lat: 1-2 tabletki dojelitowe (5-10 mg) na dobę przed snem. Zaleca się rozpoczęcie leczenia od najmniejszej dawki. Dawkę można dostosować do najwyższej zalecanej dawki w celu uzyskania regularnych wypróżnień. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej. Dzieci 4-10 lat: 1 tabletka dojelitowa (5 mg) na dobę przed snem. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej. Dzieci w wieku 10 lat i młodsze z przewlekłymi lub uporczywymi zaparciami powinny być leczone wyłącznie pod opieką lekarza. Przygotowanie do badań diagnostycznych i zabiegów chirurgicznych: Produkt powinien być stosowany pod nadzorem personelu medycznego . Dzieci 4-10 lat : jedna tabletka dojelitowa (5 mg) wieczorem, a następnego dnia rano zalecane jest podanie natychmiast działającego środka przeczyszczającego (np. czopka).

Dystrybutor

b/d

Skutki uboczne

b/d

Działanie

Jedna tabletka zawiera dokładnie odmierzoną dawkę substancji czynnej, bisakodyl. Dzięki temu Dulcobis™ w tabletkach jest szczególnie przewidywalny i niezawodny: w ciągu od 6 do 12 godzin po przyjęciu pojedynczej dawki następuje stymulacja jelita i ulga w zaparciu. Dulcobis™ w tabletkach posiada specjalną otoczkę Dulcobis™ Comfort Coating, która zapewnia uwalnianie substancji czynnej dokładnie tam, gdzie potrzeba, czyli w jelicie grubym. Otoczka Dulcobis™ Comfort Coating jest odporna na kwaśne soki trawienne w żołądku i jelicie cienkim. Tabletka rozpuszcza się dopiero w środowisku zasadowym jelita grubego.

Ostrzeżenia

b/d

Producent

Boeringher Ingelheim

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Dulcobis jest przeciwwskazany u pacjentów z niedrożnością jelit, z ostrymi stanami w obrębie jamy brzusznej, w tym z zapaleniem wyrostka robaczkowego, ostrymi chorobami zapalnymi jelit oraz z silnymi bólami brzucha z towarzyszącymi mdłościami i wymiotami, które mogą być objawem poważnych chorób. Dulcobis jest również przeciwwskazany w stanach ciężkiego odwodnienia oraz u pacjentów ze znaną nadwrażliwością na bisakodyl lub jakikolwiek inny składnik produktu. W przypadku rzadkich chorób genetycznych, w których występuje nietolerancja składnika pomocniczego produktu (patrz „Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności”), stosowanie produktu jest przeciwwskazane.

Skład INCI

1 tabletka zawiera 5 mg substancji czynnej - bisakodyl. Substancje pomocnicze: laktoza 33,2 mg, sacharoza 23,4 mg. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Stosowanie leku u dzieci

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach również tych, które wydawane są bez recepty.

Tabela

-

Wskazania

Osoby cierpiące na zaparcia. O zaparciach mówi się, gdy: •wypróżnienia następują rzadziej niż trzy razy w tygodniu •wypróżnieniom towarzyszy znaczny wysiłek •stolec jest twardy •jedno wypróżnienie obejmuje mniej niż 30 g (1 uncja) stolca