Dulcobis, 40 tabl.

Dostępny
13,90
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100001774

Dulcobis to miejscowo działający lek przeczyszczający powodujący pobudzenie wypróżnienia oraz rozmiękczenie stolca. Produkt leczniczy zawiera 33,2 mg laktozy jednowodnej w jednej tabletce dojelitowej, co w przeliczeniu na maksymalną dawkę dobową daje 66,4 mg w leczeniu zaparć u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.

Działanie

Jedna tabletka zawiera dokładnie odmierzoną dawkę substancji czynnej, bisakodyl. Dzięki temu Dulcobis™ w tabletkach jest szczególnie przewidywalny i niezawodny: w ciągu od 6 do 12 godzin po przyjęciu pojedynczej dawki następuje stymulacja jelita i ulga w zaparciu. Dulcobis™ w tabletkach posiada specjalną otoczkę Dulcobis™ Comfort Coating, która zapewnia uwalnianie substancji czynnej dokładnie tam, gdzie potrzeba, czyli w jelicie grubym. Otoczka Dulcobis™ Comfort Coating jest odporna na kwaśne soki trawienne w żołądku i jelicie cienkim. Tabletka rozpuszcza się dopiero w środowisku zasadowym jelita grubego.

Wskazania

Osoby cierpiące na zaparcia. O zaparciach mówi się, gdy: •wypróżnienia następują rzadziej niż trzy razy w tygodniu •wypróżnieniom towarzyszy znaczny wysiłek •stolec jest twardy •jedno wypróżnienie obejmuje mniej niż 30 g (1 uncja) stolca

Stosowanie leku u dzieci

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach również tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża

b/d

Dawkowanie

Pamiętaj, aby bezwzględnie unikać spożywania mleka lub leków zobojętniających kwasy jednocześnie z lekiem Dulcobis™. Płyny te mają odczyn zasadowy i mogą powodować przedwczesne rozpuszczanie otoczki Comfort Coating. Z tej samej przyczyny leku Dulcobis™ w tabletkach nie wolno rozkruszać ani przeżuwać przed połknięciem, w przeciwnym razie otoczka Comfort Coating jest nieskuteczna. Należy zawsze zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania i zwrócić się do lekarza w przypadku jakichkolwiek pytań. Dorośli : 1-2 tabletki dojelitowe (5-10 mg) na dobę przed snem. Zaleca się rozpoczęcie leczenia od najmniejszej dawki. Dawkę można dostosować do najwyższej zalecanej dawki w celu uzyskania regularnych wypróżnień. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej. Przygotowanie do badań diagnostycznych i zabiegów chirurgicznych: Produkt powinien być stosowany pod nadzorem personelu medycznego . Dorośli, młodzież i dzieci powyżej 10 lat : 1-2 tabletki dojelitowe (5-10 mg) rano i 1-2 tabletki dojelitowe (5-10 mg) wieczorem w dniu poprzedzającym badanie, a następnego dnia rano zalecane jest podanie natychmiast działającego środka przeczyszczającego (np. czopka). Dzieci i młodzież: Młodzież i dzieci powyżej 10 lat: 1-2 tabletki dojelitowe (5-10 mg) na dobę przed snem. Zaleca się rozpoczęcie leczenia od najmniejszej dawki. Dawkę można dostosować do najwyższej zalecanej dawki w celu uzyskania regularnych wypróżnień. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej. Dzieci 4-10 lat: 1 tabletka dojelitowa (5 mg) na dobę przed snem. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej. Dzieci w wieku 10 lat i młodsze z przewlekłymi lub uporczywymi zaparciami powinny być leczone wyłącznie pod opieką lekarza. Przygotowanie do badań diagnostycznych i zabiegów chirurgicznych: Produkt powinien być stosowany pod nadzorem personelu medycznego . Dzieci 4-10 lat : jedna tabletka dojelitowa (5 mg) wieczorem, a następnego dnia rano zalecane jest podanie natychmiast działającego środka przeczyszczającego (np. czopka).

Skutki uboczne

b/d

Producent

Boeringher Ingelheim

Dystrybutor

b/d

Tabela

-

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.