Fluxin Dr.Max, lek na objawy grypy i przeziębienia, 14 saszetek

Marka: DR.MAX
17,99
Tymczasowo niedostępne
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100009991

Lek na objawy grypy i przeziębienia z paracetamolem, witaminą C i maleinianem feniraminy.

Ciąża

Jeżeli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, albo podejrzewa że jest w ciąży lub ją planuje powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zażyciem leku. Fluxin nie jest zalecany w czasie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Fluxin wskazany jest dla dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat.

Zalecana dawka to 1 saszetka 2-3 razy na dobę. Przerwy pomiędzy podawaniem kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny.

Nie należy stosować więcej niż 3 saszetki na dobę.

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej lub zimnej wody.

W łagodzeniu objawów grypy zaleca się przyjmowanie leku Fluxin rozpuszczonego w ciepłej wodzie, wieczorem.

W przypadku zaburzeń czynności nerek, przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami leku powinna być ustalona z lekarzem.

Maksymalny czas stosowania bez zasięgnięcia porady lekarskiej to 5 dni.


Dystrybutor

Dr.Max Sp. z o.o.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
- U pacjentów ze skłonnością może wystąpić ostry atak jaskry.
- Zaburzenia oddawania moczu (istotne zmniejszenie ilości moczu, trudności w oddawaniu moczu).
- Uczucie suchości w ustach, zaburzenia widzenia, zaparcia.
- Zaburzenia pamięci lub koncentracji uwagi, dezorientacja, zawroty głowy (częściej u osób w wieku podeszłym).
- Zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenia.
- Senność, zmniejszona czujność, bardziej nasilone w początkowym okresie leczenia.
- Zawroty głowy w czasie zmiany pozycji (na stojącą lub leżącą), które mogą wiązać się ze spadkiem ciśnienia krwi.
- W rzadkich przypadkach mogą wystąpić: wysypka skórna, zaczerwienienie skóry lub reakcja alergiczna objawiających się nagłym obrzękiem twarzy lub szyi, lub występujące nagle złe samopoczucie (ogólny dyskomfort) ze spadkiem ciśnienia krwi. W takim przypadku należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, powiadomić lekarza i nie przyjmować w przyszłości leków zawierających paracetamol lub feniraminę.
- W wyjątkowych przypadkach stwierdzano zaburzenia krwi (zmniejszenie liczby płytek krwi, białych komórek krwi), które mogą powodować zwiększenie ryzyka krwawienia z nosa lub dziąseł. W takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Fluxin jest wskazany w celu łagodzenia objawów przeziębienia, grypy i infekcji górnych dróg oddechowych takich jak katar, łzawienie, kichanie, ból głowy i (lub) gorączka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem leku Fluxin - jeżeli pacjent ma zaburzenia czynności nerek
- jeżeli pacjent ma niedobór enzymu nazywanego dehydrogenazą glukozo-6-fosforanową
- jeżeli pacjent ma niedokrwistość hemolityczną (nieprawidłowy rozpad krwinek czerwonych)
- jeżeli pacjent ma skłonność do zaparć, zawrotów głowy i problemy z oddawaniem moczu
- jeżeli pacjent ma astmę, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy i niedrożność odźwiernikowo-dwunastniczą.

Aby uniknąć ryzyka przedawkowania, nie należy jednocześnie z lekiem Fluxin przyjmować innych leków zawierających paracetamol (patrz punkt: Jak przyjmować lek Fluxin).

Nie zaleca się picia napojów alkoholowych, stosowania leków zawierających alkohol podczas przyjmowania leku Fluxin. Lek może powodować senność nasilającą się przez alkohol.

Każda saszetka zawiera 11,5 g sacharozy. Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Ponadto jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w przypadku wysokiej gorączki, wystąpienia objawów wtórnego zakażenia lub jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 5 dni.


Producent

 

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Fluxin
- jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol, kwas askorbowy, maleinian feniraminy lub którykolwiek z pozostałych składników leku;
- jeśli pacjent ma chorobę wątroby;
- jeśli pacjent ma jaskrę z wąskim kątem przesączania;
- jeśli pacjent przyjmuje lub przyjmował w ciągu ostatnich dwóch tygodni inhibitory monoaminooksydazy (stosowane w leczeniu depresji);
- jeśli u pacjenta występuje rozrost gruczołu krokowego;
- nie należy podawać leku Fluxin młodzieży w wieku poniżej 15 lat.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: 500 mg paracetamolu, 200 mg kwasu askorbowego i 25 mg maleinianu feniraminy.
Ponadto lek zawiera: sacharozę, aromat „Carribbean”, kwas cytrynowy bezwodny, gumę arabską suszoną rozpyłowo, sacharynę sodową (E954).

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Nie należy stosować Fluxin w połączeniu z innymi lekami zawierającymi paracetamol lub lekami przeciwhistaminowymi

Należy poinformować lekarza przed zażyciem Fluxin w przypadku stosowania jednego z następujących leków:
- metoklopramid lub domperidon (leki stosowane w leczeniu nudności i wymiotów)
- kolestyramina (lek stosowany w celu obniżenia poziomu cholesterolu)
- warfaryna i inne pochodne kumaryny (leki do rozrzedzenia krwi)
- probenecyd (lek stosowany w leczeniu dny moczanowej)
- izoniazyd i ryfampicyna (leki stosowane w leczeniu gruźlicy)
- fenytoina (lek stosowany w leczeniu padaczki)
- środki uspokajające, zwłaszcza barbiturany (leki, które powodują rozluźnienie i senność)
- leki przeciwdepresyjne, uspokajające (amitryptylina, doksepina, mianseryna, mirtazapina, trimipraminę)
- leki nasenne
- zydowudyna (lek stosowany w leczeniu zakażeń HIV/AIDS).


Stosowanie leku u dzieci

Fluxin jest wskazany dla dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat.

Wskazania

Lek należy stosować jedynie, jeśli występują wszystkie z poniższych objawów: ból i (lub) gorączka i w tym samym czasie katar, łzawienie oczu lub kichanie. Nie należy stosować leku, jeżeli pacjent ma tylko jeden z tych objawów.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.