Forlax Go, roztwór doustny, 12 saszetek

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

18,37

O produkcie

100019567

Forlax Go roztwór doustny - wyrób medyczny do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku od 8 lat w celu łagodzenia zaparć, zmiękczenia twardych stolców i ułatwiania wypróżnienia.

Skład

1 saszetka zawiera 10g makrogolu 4000.
Pozostałe składniki: aromat malinowy (93,7% glikol propylenowy (E1520), 0,1% kwas octowy (E260), składniki aromatyzujące), karboksymetyloceluloza sodowa, bezwodny kwas cytrynowy, sorbinian potasu, sukraloza, woda.

Jak stosować

doustnie, bezpośrednio z saszetki lub popijając szklanką wody

Dzienne spożycie


Dorośli: 1-2 saszetki na dobę.


Dzieci w wieku od 8 lat: 1 saszetka co drugi dzień na początek, potem do 2 saszetek na dobę. W przypadku dzieci w wieku 8-12 lat zaleca się zasięgnięcie porady lekarza.


Bez konsultacji z lekarzem można stosować do 7 dni. Maksymalny czas stosowania: 15 dni.

Przeznaczenie

Do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku od 8 lat w celu łagodzenia zaparć, zmiękczenia twardych stolców i ułatwiania wypróżnienia.

Ostrzeżenia

Nie stosować wyrobu ForlaxGO jeśli:
 • pacjent ma uczulenie na makrogol 4000 lub którykolwiek z pozostałych składników tego wyrobu;
 • jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba jelit np. nieswoiste zapalenie jelit, nieprawidłowo powiększone jelito, perforacja lub ryzyko perforacji jelita, zablokowanie lub podejrzewane zablokowanie światła jelita, ból brzucha z nieznanej przyczyny.
 • Możliwe skutki uboczne

  Po zażyciu wyrobu mogą wystąpić: ból brzucha, wzdęcia, biegunka mogąca wywołać ból w okolicy odbytu oraz nudności. Rzadziej zgłaszano wymioty, pilną potrzebę chodzenia do toalety, nietrzymanie stolca oraz niskie stężenie sodu i potasu we krwi. Wszystkie odnotowane działania niepożądane mają charakter łagodny i przejściowy.

  Producent

  Ipsen Pharma.
  65 quai Georges Gorse
  92100 Boulogne-Billancourt, Francja

  Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

  Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.