Heparizen 1000j.m./g żel, lek przeciwzakrzepowy 100g

Dostępny

41,88
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100002463

Lek wspomagający w leczeniu: zakrzepowego zapalenia żył powierzchownych, stanów zapalnych żył kończyn dolnych, żylaków kończyn dolnych, stanów pourazowych: krwiaków, stłuczeń, obrzęków, a także w zapobieganiu i leczeniu przerosłych blizn i bliznowców.

Dawkowanie

Żel nakładać na chorobowo zmienioną powierzchnię skóry i najbliższą okolicę 1 do 3 razy na dobę. W zależności od powierzchni objętej zmianami chorobowymi nanieść na skórę od 5 do 10 cm żelu i delikatnie, przez kilka minut, masować.

Dystrybutor

Ziaja Ltd. Zakład Produkcji Leków sp. z o.o
Jesienna 9
80-298 Gdańsk

Skutki uboczne

Podczas długotrwałego stosowania mogą wystąpić skórne reakcje nadwrażliwości (rumień, stany zapalne skóry, świąd, uczucie pieczenia
lub zimna, suchość skóry, wysypka, zaczerwienienie skóry).

Działanie

Heparyna sodowa podana zewnętrznie na skórę, w postaci żelu, przyspiesza wchłanianie krwiaków i nacieków. Hamuje powierzchniowe procesy zapalne przez unieczynnianie enzymów m.in hialuronidazy i fosforazy. Działa długotrwale na chorobowo zmienione tkanki, łagodzi ból i uczucie napięcia, poprawia metabolizm podskórnej tkanki łącznej dzięki charakterowi hydrofilnemu, skracając czas choroby.

Producent

Ziaja Ltd. Zakład Produkcji Leków sp. z o.o

Przeciwwskazania

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną – heparynę sodową lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Skład

Substancja czynna: 1g żelu zawiera 1000j.m. heparyny sodowej. pozostałe składniki: karbomer, dietananoloamina, etanol 96%, propylu parahydroksybenzoesan (E216), metylu parahydroksybenzoesan (E218), koncentrat woda oczyszczona.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Wskazania

W leczeniu: zakrzepowego zapalenia żył powierzchniowych, stanów zapalnych żył kończyn dolnych, żylaków kończyn dolnych, stanów pourazowych: krwiaków, stłuczeń, obrzęków. Stosuje się go również: w zapobieganiu i leczeniu przerosłych blizn i bliznowców.