Heparizen 1000j.m./g żel, lek przeciwzakrzepowy 100g

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

46,40

Klienci kupili również

O produkcie: Heparizen 1000j.m./g żel, lek przeciwzakrzepowy 100g

100002463

Opis

Lek wspomagający w leczeniu: zakrzepowego zapalenia żył powierzchownych, stanów zapalnych żył kończyn dolnych, żylaków kończyn dolnych, stanów pourazowych: krwiaków, stłuczeń, obrzęków, a także w zapobieganiu i leczeniu przerosłych blizn i bliznowców.

Działanie

Heparyna sodowa podana zewnętrznie na skórę, w postaci żelu, przyspiesza wchłanianie krwiaków i nacieków. Hamuje powierzchniowe procesy zapalne przez unieczynnianie enzymów m.in hialuronidazy i fosforazy. Działa długotrwale na chorobowo zmienione tkanki, łagodzi ból i uczucie napięcia, poprawia metabolizm podskórnej tkanki łącznej dzięki charakterowi hydrofilnemu, skracając czas choroby.

Wskazania

W leczeniu: zakrzepowego zapalenia żył powierzchniowych, stanów zapalnych żył kończyn dolnych, żylaków kończyn dolnych, stanów pourazowych: krwiaków, stłuczeń, obrzęków. Stosuje się go również: w zapobieganiu i leczeniu przerosłych blizn i bliznowców.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną – heparynę sodową lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Dawkowanie

Żel nakładać na chorobowo zmienioną powierzchnię skóry i najbliższą okolicę 1 do 3 razy na dobę. W zależności od powierzchni objętej zmianami chorobowymi nanieść na skórę od 5 do 10 cm żelu i delikatnie, przez kilka minut, masować.

Skutki uboczne

Podczas długotrwałego stosowania mogą wystąpić skórne reakcje nadwrażliwości (rumień, stany zapalne skóry, świąd, uczucie pieczenia
lub zimna, suchość skóry, wysypka, zaczerwienienie skóry).

Skład

Substancja czynna: 1g żelu zawiera 1000j.m. heparyny sodowej. pozostałe składniki: karbomer, dietananoloamina, etanol 96%, propylu parahydroksybenzoesan (E216), metylu parahydroksybenzoesan (E218), koncentrat woda oczyszczona.

Producent

Ziaja Ltd. Zakład Produkcji Leków sp. z o.o

Dystrybutor

Ziaja Ltd. Zakład Produkcji Leków sp. z o.o
Jesienna 9
80-298 Gdańsk

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.