HyaRegen Gel, żel przeciw zrostom, 10 ml

catalog.Product is not yet available catalog.Product is out of stock delivery message

547,10

catalog.product.People also buy

catalog.About product

100011411

Opis

HyaRegen Gel to absorbowalny przeciwadhezyjny żel bariera z kwasem hialuronowym stosowany u pacjentów, którzy przeszli laparoskopowe oraz otwarte procedury chirurgiczne w celu zapobiegania lub zmniejszenia ryzyka tworzenia się zrostów w obszarze brzucha oraz miednicy.

Właściwości

Hyaregen Gel to absorbowalny i przeciwadhezyjny żel z kwasem hialuronowym, który występuje m.in. w tkankach łącznych i nabłonkowych człowieka. Produkt jest przezroczysty, sterylny i wysoce lepki. Został opracowany z myślą o stosowaniu u pacjentów po zabiegach laparoskopowych, histeroskopowych oraz otwartych procedurach chirurgicznych. Preparat można stosować w celu zapobiegania lub redukowania ryzyka tworzenia się zrostów np. w obszarze brzucha czy miednicy.

Wyrób medyczny zawiera usieciowane cząsteczki hialuronianu pozyskane ze źródeł niezwierzęcych. Cechują się one wysoką lepkością i dobrą trwałością w środowisku in vivo. Dzięki takiej specyfice składniki produktu Hyaregen Gel pomagają tworzyć barierę uniemożliwiającą kontakt sąsiadujących ze sobą tkanek w czasie ich gojenia po zabiegu chirurgicznym. Pozostają w miejscu aplikacji przez okres niezbędny do uniknięcia zrostów. Następnie w czasie krótszym niż 30 dni prawie całkowicie się wchłaniają, niezależnie od rodzaju tkanki czy obszaru zastosowania*.

Jak działa Hyaregen Gel?

Skuteczność produktu Hyaregen Gel w zmniejszaniu ryzyka tworzenia się zrostów potwierdzają badania*.

Jak stosować Hyaregen Gel?

Stosowanie żelu polega na wprowadzeniu strzykawki do pola operacyjnego z wykorzystaniem klasycznych technik antyseptycznych używanych na sali operacyjnej.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Hyaregen Gel?

Nie stosuj produktu przy nadwrażliwości na kwas hialuronowy lub jego pochodne.

*https://meringer.pl/produkty/bioregen/zel-na-zrosty-hyaregen/


Skład

Na-hyaluronate usieciowany (usieciowiony kwas hialuronowy), wodorofosforan disodowy i diwodorofosforan sodu, sól fizjologiczna, woda.

Przeznaczenie

HyaRegen Gel jest wskazany do stosowania u pacjentów, którzy przeszli zabiegi laparoskopowe lub histeroskopowe oraz otwarte procedury chirurgiczne, w celu zapobiegania lub zmniejszenia ryzyka tworzenia się zrostów w obszarach brzucha oraz miednicy. np.

  • laparoskopia
  • otwarte procedury chirurgiczne
  • wycięcie wyrostka robaczkowego
  • chirurgia jelit
  • po porodach przez cesarskie cięcie,
  • po zabiegach usuwania zrostów, aby zapobiec ich ponownemu wytworzeniu.

Ostrzeżenia

Nie stosować u pacjentów z nadwrażliwością na kwas hialuronowy lub jego pochodne. Produktu nie należy stosować u pacjentów z infekcjami lub zanieczyszczeniami w operowanym miejscu.

Waga

10 ml netto

Producent

Meringer

Typ produktu

Wyrób medyczny

catalog.Warning: catalog.images are for information only.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.