Żele pod prysznic

  (108)

Żel pod prysznic dla mężczyzn to jeden z najważniejszych produktów w męskiej kosmetyczce. Najczęściej jest wielofunkcyjny, bo panowie stawiają przede wszystkim na wygodę i nie lubią mieć tłoku na swojej półce w łazience.

Sortuj według
Żele pod prysznic

Żele pod prysznic

Jaki żel pod prysznic dla mężczyzn wybrać?

Żel pod prysznic męski powinien być dostosowany do charakteru, potrzeb i upodobań danego mężczyzny. Znajdziesz wśród nich kosmetyki o właściwościach:

  • energetyzujących (z ziołowymi ekstraktami, które ułatwią rozbudzenie się z rana),
  • nawilżających (dobry wybór dla panów, którzy nie lubią smarować się balsamem po prysznicu),
  • peelingujących (żel z drobinkami złuszcza martwy naskórek i odżywia skórę),
  • łagodzących (sprawdzi się u posiadaczy wrażliwej, skłonnej do podrażnień skóry),
  • chłodzących (to żele idealne na lato).

 Jeśli masz swoje ulubione perfumy lub wodę toaletową, sprawdź, czy producent oferuje również żel pod prysznic dla mężczyzn z tej samej serii. W ten sposób utrwalisz zapach, a sam prysznic sprawi Ci więcej przyjemności (to również dobry patent na prezent dla mężczyzny!).

Żel pod prysznic dla mężczyzn – podstawowy element męskiej pielęgnacji

Kosmetyki dla mężczyzn to coraz bardziej zróżnicowana grupa produktów, w której męskie żele pod prysznic wiodą prym. Kąpiel jest elementem codziennej rutyny, dlatego warto wybrać kosmetyk do mycia pozytywnie wpływający na kondycję męskiej skóry.

Żel pod prysznic męski – oczyszczanie i nawilżanie

Żel pod prysznic męski powinien myć, nawilżać i odżywiać skórę. Oprócz składników myjących w INCI szukaj więc substancji aktywnych:

  • zapewniających długotrwałe uczucie czystości (np. węgiel aktywny, jony srebra),
  • witamin (takich jak witaminy z grupy B, m.in. rozjaśniającej przebarwienia witaminy B3),
  • gliceryny i glikoli o działaniu nawilżającym.

Wielofunkcyjne żele pod prysznic – kiedy je stosować?

Żel pod prysznic dla mężczyzn, którym można umyć ciało, twarz i włosy przyda się, gdy kąpiesz się poza domem – w podróży, na basenie czy na siłowni. Co prawda coraz więcej hoteli oferuje darmowy zestaw kosmetyków, ale wielu panów woli zabrać po prostu swój ulubiony, sprawdzony wielofunkcyjny żel do mycia. 

Jaki żel pod prysznic dla mężczyzn powinni wybrać aktywni panowie?

Panowie uprawiający sport powinni wybierać żele z linii oznaczanych jako active albo sport. Taki żel pod prysznic dogłębnie oczyszcza skórę z potu, brudu i zrogowaciałego naskórka. Aktywnym mężczyznom spodobają się też żele pobudzające, dodające energii oraz 3w1, o których wspomniano wcześniej.

Marki powiązane z kategorią: Żele pod prysznic