Luxidropin Aloe Nasal, spray do nosa, 20 ml

Dostępny
20,71
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100037505

Luxidropin Aloe Nasal jest sterylnym, izotonicznym, o fizjologicznym pH roztworem soli fizjologicznej, bez konserwantów, przeznaczonym do nawilżenia i ochrony błony śluzowej nosa, który zapobiega uczuciu suchości i pomaga w rozrzedzaniu i eliminacji wydzieliny z nosa.

Luxidropin Aloe Nasal pomaga eliminować z jamy nosowej zanieczyszczenia i alergeny, takie jak kurz, pyłki, sierść zwierząt i zanieczyszczenia środowiska.

Właściwości

Minerały morskie z wód Golfsztormu pomagają oczyścić jamę nosową usuwając śluz i zmniejszając podrażnienie błony śluzowej. Żel aloesowy, znany z działania ochronnego i nawilżającego, tworzy, powłokę, która chroni błonę śluzową nosa przed kontaktem z alergenami. Wykazujący działanie łagodzące poliwinylopirolidon pomaga zwiększyć ochronne działanie na błonę śluzową.

Luxidropin Aloe Nasal nie zawiera konserwantów oraz substancji zwężających naczynia krwionośne. Luxidropin Aloe Nasal nie zawiera gazów pędnych.                                               

Skład

Minerały morskie z wód Golfsztormu, żel aloesowy, poliwinylopirolidon, cytrynian sodu, kwas cytrynowy, woda do wstrzykiwań. 

Jak stosować

1. Należy oczyścić nos przed zastosowaniem wyrobu medycznego;
2. Zdjąć nasadkę ochronną;
3. Trzymać butelkę trzema palcami jednej ręki - trzymać pompkę spryskującą między palcem wskazującym i środkowym i podperzeć kciukiem spód butelki;
4. Przy pierwszym użyciu naciskać dozownik, aż spray będzie regularny i równomierny;
5. Umieścić końcówkę dozownika w nozdrzu i rozpylić, trzymając głowę pionowo oraz butelkę w pozycji pionowej, kciukiem na dole i dwoma palcami na pompie;
6. Czynność powtórzyć w drugim nozdrzu;
7. Należy pozwolić produktowi pozostać przez kilka minut, a następnie oczyścić nos, jeśli to konieczne;
8. Po użyciu przepłukać dozownik wodą, wysuszyć i założyć nasadkę ochronną.

Stosować dwa razy dziennie lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Po pierwszym użyciu zawartość butelki należy zużyć w ciągu 3 miesięcy. Wyłącznie do stosowania przez jedną osobę.

Przeznaczenie

Luxidropin Aloe Nasal jest zalecany wspomagająco w leczeniu i zapobieganiu objawom alergicznego nieżytu nosa, takim jak przekrwienie błony śluzowej nosa. Luxidropin Aloe Nasal jest stosowany także do nawilżania suchej błony śluzowej nosa spowodowanej przez czynniki środowiskowe, jak również delikatnie łagodzi podrażnienia.

Ostrzeżenia

Wyłącznie do stosowania donosowego;

Produkt jest przeznaczony do stosowania tylko przez jednego pacjenta;

Nie należy używać produktu, jeśli pojemnik nie jest dokładnie zamknięty lub jest naruszony;

Nie należy uszkadzać butelki ani jej mechanizmów;

Stosowanie u pacjentów z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników produktu jest przeciwskazane;

W przypadku wystąpienia problemów podczas użycia produktu należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem;

Nie stosować po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu;

Nie połykać;

Po zużyciu należy odpowiednio zutylizować pojemnik;

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci;

Przechowywać w suchym miejscu, z daleka od źródeł ciepła i bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne, w temperaturze od 2'C do 30'C

Waga

Objętość netto 20 ml.

Producent

Unipharm Holdings Sp. z o.o.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.