Cążki, nożyczki do paznokci dla dzieci

  (33)
Sortuj według
Cążki, nożyczki do paznokci

Cążki, nożyczki do paznokci

Odpowiedni zestaw do paznokci dla dzieci powinno charakteryzować nie tylko bezpieczeństwo stosowania, ale także przyjazny design – kolorowe wzorki sprawią, że dziecko być może samo poprosi mamę o „dziecięcy manicure”. Wybór nożyczek czy obcinaczki dla niemowląt oraz starszych dzieci stanowi zatem nie lada wyzwanie dla każdego, nie tylko świeżo upieczonego rodzica.


Nożyczki do paznokci dla dzieci – jakie wybrać?


Pamiętaj, aby podczas wyboru odpowiednich akcesoriów dla Twojej pociechy, zwracać szczególną uwagę na to, z jakich materiałów zostały stworzone dane nożyczki do paznokci dla dzieci bądź cążki dla niemowląt. Najlepsze nożyczki dla dzieci – do paznokci czy skórek wykonane są ze stali nierdzewnej i takich właśnie staraj się szukać. Stal nierdzewna, w przypadku nożyczek zazwyczaj polerowana, jest odporna na korozję, dlatego można stosować je bezpiecznie – bez obaw o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Również sam kształt narzędzia jest istotny – najlepsze nożyczki do paznokci dla noworodka czy starszej pociechy będą odpowiednio wyprofilowane i zaokrąglone na końcach – tak aby dopasowały się do kształtu paznokcia i odpowiednio go skróciły, bez pozostawienia po sobie nieprzyjemnych zadziorków.


Warto mieć na uwadze, że średni dobowy przyrost długości paznokcia wynosi 0,1 milimetra – czas ten może wydłużać się zimą, natomiast latem skracać. Dlatego tak ważne jest posiadanie w domu narzędzia, które pomoże w codziennym dbaniu o higienę dziecka. Zainwestowanie w dobrej jakości zestaw do paznokci dla niemowląt i nieco starszych pociech sprawi, że skracanie szybko rosnących paznokci będzie przyjemnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Warto wiedzieć, że w składzie takich zestawów znajdziesz zwykle różnego rodzaju cążki i pilniczki, a także nożyczki do paznokci dla niemowląt i dzieci.


Pomocny przyrząd – cążki dla niemowląt


Przy pomocy odpowiednio dobranego narzędzia, takiego jak obcinacz do paznokci dla niemowląt możliwe jest nie tylko skrócenie paznokcia, ale również obcięcie odstającej skórki u starszego dziecka. Tego rodzaju akcesorium, z uwagi na docelowe przeznaczenie – stosowanie u niemowląt – jest bardzo delikatne i przy rozważnym używaniu nie istnieje zagrożenie zrobienia dziecku krzywdy.


Obgryzanie lub odrywanie skórek stanowi przerwanie ciągłości skóry wokół paznokcia i, choć wydaje się tylko złym nawykiem, może skutkować wnikaniem bakterii w głąb organizmu. Denerwujące skórki lepiej jest usunąć przy pomocy cążek – aby nie odrywały się bardziej.

Marki powiązane z kategorią: Cążki, nożyczki do paznokci