Cążki, nożyczki do paznokci (20)

Sortuj według
Cążki, nożyczki do paznokci

Cążki, nożyczki do paznokci

Odpowiedni zestaw do paznokci dla dzieci powinno charakteryzować nie tylko bezpieczeństwo stosowania, ale także przyjazny design – kolorowe wzorki sprawią, że dziecko być może samo poprosi mamę o „dziecięcy manicure”. Wybór nożyczek czy obcinaczki dla niemowląt oraz starszych dzieci stanowi zatem nie lada wyzwanie dla każdego, nie tylko świeżo upieczonego rodzica.


Nożyczki do paznokci dla dzieci – jakie wybrać?


Pamiętaj, aby podczas wyboru odpowiednich akcesoriów dla Twojej pociechy, zwracać szczególną uwagę na to, z jakich materiałów zostały stworzone dane nożyczki do paznokci dla dzieci bądź cążki dla niemowląt. Najlepsze nożyczki dla dzieci – do paznokci czy skórek wykonane są ze stali nierdzewnej i takich właśnie staraj się szukać. Stal nierdzewna, w przypadku nożyczek zazwyczaj polerowana, jest odporna na korozję, dlatego można stosować je bezpiecznie – bez obaw o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Również sam kształt narzędzia jest istotny – najlepsze nożyczki do paznokci dla noworodka czy starszej pociechy będą odpowiednio wyprofilowane i zaokrąglone na końcach – tak aby dopasowały się do kształtu paznokcia i odpowiednio go skróciły, bez pozostawienia po sobie nieprzyjemnych zadziorków.


Warto mieć na uwadze, że średni dobowy przyrost długości paznokcia wynosi 0,1 milimetra – czas ten może wydłużać się zimą, natomiast latem skracać. Dlatego tak ważne jest posiadanie w domu narzędzia, które pomoże w codziennym dbaniu o higienę dziecka. Zainwestowanie w dobrej jakości zestaw do paznokci dla niemowląt i nieco starszych pociech sprawi, że skracanie szybko rosnących paznokci będzie przyjemnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Warto wiedzieć, że w składzie takich zestawów znajdziesz zwykle różnego rodzaju cążki i pilniczki, a także nożyczki do paznokci dla niemowląt i dzieci.


Pomocny przyrząd – cążki dla niemowląt


Przy pomocy odpowiednio dobranego narzędzia, takiego jak obcinacz do paznokci dla niemowląt możliwe jest nie tylko skrócenie paznokcia, ale również obcięcie odstającej skórki u starszego dziecka. Tego rodzaju akcesorium, z uwagi na docelowe przeznaczenie – stosowanie u niemowląt – jest bardzo delikatne i przy rozważnym używaniu nie istnieje zagrożenie zrobienia dziecku krzywdy.


Obgryzanie lub odrywanie skórek stanowi przerwanie ciągłości skóry wokół paznokcia i, choć wydaje się tylko złym nawykiem, może skutkować wnikaniem bakterii w głąb organizmu. Denerwujące skórki lepiej jest usunąć przy pomocy cążek – aby nie odrywały się bardziej.