Irigasin Junior, zestaw do płukania nosa i zatok, 12 saszetek + irygator

Zestaw do płukania nosa i zatok dla dzieci w wieku powyżej 4 lat.

Dostępny
22,49

Klienci kupili również

O produkcie: Irigasin Junior, zestaw do płukania nosa i zatok, 12 saszetek + irygator

100012696

Opis

Irigasin junior to wyrób medyczny przeznaczony do przygotowania roztworu do płukania nosa i zatok dla dzieci od 4. roku życia.

Właściwości

Irigasin Junior to wyrób medyczny w formie proszku do przygotowania roztworu do płukania nosa i zatok dla dzieci od 4. roku życia. Oczyszcza błony śluzowe i ujścia zatok oraz wspomaga ich udrażnianie, dodatkowo przywraca ich prawidłowe funkcjonowanie. Z wykorzystaniem Irigasin Junior można przygotować roztwór izotoniczny i hipertoniczny, w zależności od potrzeb pacjenta.

Zarówno izotoniczny, jak i hipertoniczny roztwór przepłukuje i oczyszcza śluzówkę, rozrzedza wydzielinę i ułatwia jej usuwanie z dróg oddechowych. Przepłukanie nosa przynosi ulgę i łagodzi ból zatok, wpływa ponadto na poprawę czynności rzęsek nabłonka oddechowego, wspomagając jego oczyszczanie. Irigasin Junior z uwagi na wysokie stężenie substancji czynnej wykazuje właściwości osmotyczne, dzięki którym zmniejsza obrzęk śluzówki. Stosowanie preparatu przyniesie zatem dobre efekty w przypadku obrzęku nosa, jaki pojawia się podczas nieżytu nosa, w trakcie infekcji lub alergii (katar sienny) czy zapalenia zatok.

Kiedy stosować Irigasin Junior?

Wśród wskazań do stosowania Irigasin Junior wymienia się m.in. ostre lub przewlekłe zapalenie zatok przynosowych oraz nieżyt nosa w przebiegu infekcji lub alergii. Zestaw do płukania nosa i zatok sprawdzi się także przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok czy po kontakcie z wysokim stężeniem pyłu w powietrzu. Można go stosować profilaktycznie dla utrzymania prawidłowej higieny nosa i zatok. Polecany jest ponadto przy długotrwałym stosowaniu leków do nosa lub przebywaniu w klimatyzowanych czy nadmiernie ogrzewanych pomieszczeniach, kiedy to dochodzi do przesuszenia śluzówki nosa.

Jak długo można stosować Irigasin Junior?

Preparat powinno się stosować doraźnie, kiedy istnieją ku temu wskazania. Producent nie podaje żadnych konkretnych zaleceń w zakresie długości kuracji. W razie wątpliwości w tej kwestii warto zasięgnąć porady lekarza.

Jak działa Irigasin Junior?

Izotoniczny roztwór chlorku sodu pozwala oczyścić jamy nosa z zalegającej w nich wydzieliny, a także bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów, alergenów czy zanieczyszczeń. Ponadto pielęgnuje nos i zatoki w przebiegu różnych dolegliwości. Dodatkową zaletą roztworu izotonicznego jest nawilżanie przesuszonej przez różne czynniki śluzówki nosa.

Czy stosowanie Irigasin Junior w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety w czasie ciąży. Irigasin Junior prawdopodobnie jest bezpieczny ciężarnych, jednak przed użyciem zalecana jest konsultacja z lekarzem. Pamiętajmy, że jest to produkt przeznaczony głównie dla dzieci.


Skład

Butelka + saszetki z chlorkiem sodu.

Jak stosować

Dzieci powyżej 4. roku życia:
Płukanie nosa i zatok należy wykonywać 1-2 razy dziennie lub według zaleceń lekarza.Dzieci mogą stosować wyrób jedynie pod kontrolą osoby dorosłej.Przed zastosowaniem wyrobu u dzieci poniżej 4. roku życia, należy skonsultować się z lekarzem.

W celu przygotowania roztworu izotonicznego do butelki należy wsypać 1 saszetkę proszku, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii (120 ml) przegotowaną, ostudzoną wodą.W celu przygotowania roztworu hipertonicznego do butelki należy wsypać 2 saszetki proszku, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii (120 ml) przegotowaną, ostudzoną wodą.

Do płukania należy używać wyłącznie butelki dołączonej do opakowania. Nie stosować w przypadku uszkodzenia butelki. Do każdego płukania należy przygotować świeży roztwór.

Przeznaczenie

Do płukania nosa i zatok dla dzieci od 4. roku życia.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na chlorek sodu.

Jeżeli objawy towarzyszące nieżytowi nosa lub zapaleniu zatok się nasilają należy skonsultować się z lekarzem.
Nie stosować w przypadku całkowitej blokady nosa, uniemożliwiającej wydostanie się roztworu.
Nie stosować w przypadku infekcji lub uczucia zatkania ucha.
W przypadku przebytej operacji ucha przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Po zakończeniu irygacji może pojawić się nieznaczny wyciek pozostałości roztworu z nosa przy pochylaniu.


Nie stosować później niż na godzinę przed snem.
Bezpośrednio po irygacji, przez godzinę dziecko nie powinno się kłaść, żeby pozostałości roztworu nie dostały się do ucha. Dzieci mogą stosować wyrób samodzielnie jedynie pod kontrolą osoby dorosłej. Możliwość stosowania u dzieci poniżej 4. roku życia należy skonsultować z lekarzem.


WagaDystrybutor

AFLOFARM FARMACJA POLSKA SP. Z O.O.

Producent

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.