Nebutac 3%, 30 ampułek po 4 ml

Wyrób medyczny pobudzający usuwanie wydzieliny z dróg oddechowych.

Dostępny
26,69

Klienci kupili również

O produkcie: Nebutac 3%, 30 ampułek po 4 ml

100015923

Opis

Nebutac 3 to sterylny wyrób medyczny –hipertoniczny 3% roztwór soli NaCl przeznaczony do inhalacji.


Właściwości

Nebutac 3% to 3% rozwór chlorku sodu – substancji wspomagającej organizm w walce z niektórymi objawami infekcji górnych dróg oddechowych. Składnik obecny w preparacie wspiera walkę z nadmiernym wysuszeniem śluzówki drzewa oskrzelowego. Produkt może być stosowany w celach profilaktycznych i przy schorzeniach związanych z uszkodzonym klirensem śluzowo-rzęskowym, którym towarzyszy występowanie gęstej wydzieliny. Nebutac 3% pomaga zmniejszyć gęstość i lepokość śluzu.

Produkt Nebutac 3% może być stosowany z wykorzystaniem nebulizatorów pneumatycznych i ultradźwiękowych. Preparat nie zawiera konserwantów. Do inhalacji należy stosować po jednej ampułce roztworu chlorku sodu. Preparat służy do jednorazowego użytku. Nie może być wykorzystywany do wstrzykiwań – jest przeznaczony jedynie do inhalacji. Dobór stężenia roztworu soli fizjologicznej powinien być dopasowany do wieku pacjenta i uciążliwości objawów.

U niektórych osób stosowanie preparatu może przyczynić się do wystąpienia przejściowego podrażnienia lub odwracalnego zwężenia oskrzeli. Producent zaleca konsultację z lekarzem w razie zauważenia niepokojących skutków ubocznych. Wyrób medyczny należy stosować do inhalacji 2-4 razy dziennie, wlewając roztwór do nebulizatora. W celu użycia kapsułki wystarczy odłamać jej górny fragment.

Jak działa Nebutac 3?

Wyrób medyczny Nebutac 3% zawiera 3% roztwór chlorku sodu, który pomaga poradzić sobie z dolegliwościami związanymi z suchością w drogach oddechowych i katarem.

Kiedy brać Nebutac 3?

Preparat jest przeznaczony m.in. dla osób, które borykają się z zapaleniem oskrzelików i oskrzeli, zapaleniem zatok, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP), mukowiscydozą i rozstrzeniem oskrzeli.

Jak długo można stosować Nebutac 3?

Producent nie wskazuje maksymalnego czasu stosowania preparatu z chlorkiem sodu.

Czy stosowanie Nebutac 3 w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma informacji na temat możliwości stosowania preparatu przez kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią. W razie chęci skorzystania z tego wyrobu medycznego zasięgnij porady lekarskiej.


Skład

chlorek sodu

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:: 1 ampułka do inhalacji 2-4 x dziennie.

Ostrzeżenia

Stężenie procentowe roztworu do nebulizacji należy zawsze dostosować do wieku pacjenta i uciążliwości objawów.

Przed zastosowaniem wyrobu medycznego należy zapoznać się z dołączoną do niego instrukcją użycia, która zawiera istotne informacje dotyczące sposobu i warunków jego stosowania

Waga

Masa/objętość netto: 4 ml

Dystrybutor

TACTICA PHARMACEUTICALS SP. Z O.O.

Producent

TACTICA Pharmaceuticals Sp. z o.o.,
ul. Bankowa 4,
44-100 Gliwice


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.