Nacecis, lek ułatwiający odkrztuszanie, 10 tabletek musujących

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

13,49

O produkcie: Nacecis, lek ułatwiający odkrztuszanie, 10 tabletek musujących

100007547

Opis

Nacecis tabletki musujące

Działanie

Tabletki musujące Nacecis zawierają substancję czynną acetylocysteinę, która zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej i ułatwia odkrztuszanie.

Wskazania

Lek Nacecis stosuje się krótkotrwale jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z objawami zakażenia związanego z przeziębieniem.

Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na acetylocysteinę lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Objawami uczulenia mogą być: świąd, pokrzywka, wysypka, skurcz oskrzeli (duszność), przyspieszone bicie serca i obniżone ciśnienie tętnicze krwi.
Jeśli wystąpi którykolwiek z wymienionych objawów, należy natychmiast przerwać stosowanie Nacecis i skontaktować się z lekarzem.
Jeśli u pacjenta występuje stan astmatyczny (duszność w przebiegu astmy oskrzelowej lub obturacyjnej choroby płuc nieustępująca pomimo stosowania leków rozkurczających oskrzela).Jeśli pacjent ma fenyloketonurię.
U dzieci w wieku poniżej 2 lat, gdyż substancja czynna: -acetylocysteina może wywołać niedrożność dróg oddechowych u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Nacecis należy omówić z lekarzem lub farmaceutą, jeśli:
pacjent chorował lub choruje przewlekle na astmę oskrzelową (gdyż lek może spowodować u niego skurcz oskrzeli i duszność)
pacjent jest w podeszłym wieku (powyżej 65 lat)
pacjent ma obecnie lub miał w przeszłości niewydolność oddechową
u pacjenta stwierdzono w przeszłości chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy
pacjent jest uczulony na histaminę, ponieważ Nacecis może wywołać u niego objawy nietolerancji: ból głowy, zapalenie błony śluzowej nosa, świąd.

Jeśli w trakcie stosowania leku Nacecis wystąpią u pacjenta zmiany na skórze lub błonach śluzowych, należy przerwać przyjmowanie leku i niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Lek Nacecis może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych (oznaczenie salicylanów metodą kolorymetryczną i oznaczenie ketonów w moczu).


Stosowanie leku u dzieci

Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Nie należy stosować leku Nacecis jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi, gdyż osłabiają one odruch kaszlowy i mogą utrudnić odkrztuszanie rozrzedzonej przez Nacecis wydzieliny.
Acetylocysteina (substancja czynna leku Nacecis) może osłabiać działanie niektórych antybiotyków, zwłaszcza półsyntetycznych penicylin, tetracyklin, cefalosporyn i amino- glikozydów. Aby temu zapobiec, Nacecis należy przyjmować po 2 godzinach od zażycia antybiotyku. Nie dotyczy to takich antybiotyków, jak amoksycylina, doksycyklina, erytromycyna, tiamfenikol oraz cefuroksym. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza.
Jedna tabletka musująca Nacecis zawiera 183,4 mg sodu. Należy wziąć to pod uwagę u pacjentów z osłabioną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie (dieta ubogosodowa lub bezsolna).

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
W okresie ciąży Nacecis może być podawany tylko w przypadkach bezwzględnie koniecznych i pod ścisłą kontrolą lekarza.
Lekarz podejmie decyzję, czy przerwać karmienie piersią czy przerwać podawanie leku Nacecis biorąc pod uwagę korzyści z karmienia piersią dla dziecka i korzyści z leczenia dla matki.

Dawkowanie

Dorośli: 1 tabletka musująca raz na dobę (co odpowiada 600 mg acetylocysteiny raz na dobę).

Lek należy przyjmować po posiłku.Tabletkę należy rozpuścić w 1/2 szklanki wody i wypić natychmiast po rozpuszczeniu. Przygotowanego roztworu doustnego leku Nacecis nie wolno mieszać z innymi lekami. Nie stosować leku przed snem ze względu na utrudnione odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny podczas snu. Ostatnia dawkę leku Nacecis należy przyjąć najpóźniej 4 godziny przed snem.Podczas leczenia zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Ciężkie działania niepożądane
Bardzo rzadko mogą wystąpić ciężkie reakcje alergiczne objawiające się trudnościami w oddychaniu, zmniejszeniem ciśnienia krwi, świądem, wysypką i pokrzywką. Należy wówczas niezwłocznie przerwać podawanie leku Nacecis i skontaktować się z lekarzem.Istnieją doniesienia o bardzo rzadkich przypadkach wystąpienia ciężkich reakcji skórnych, w tym zespołu Stevensa-Johnsona i zespołu Lyella, po podaniu acetylocysteiny. W przypadku wystąpienia zmian na skórze i błonach śluzowych, należy niezwłocznie przerwać podawanie leku Nacecis i skontaktować się z lekarzem.

Niezbyt często (rzadziej niż u 1 na 100, ale częściej niż u 1 na 1000 osób):Reakcje nadwrażliwości, ból głowy, szumy uszne, zwiększona częstość pracy serca (tachykardia), zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, wymioty, biegunka, ból brzucha, nudności, zmiany skórne: pokrzywka, wysypka, swędzenie, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk skóry i (lub) błon śluzowych np. w obrębie twarzy, kończyn, stawów); gorączka, zmniejszone ciśnienie krwi.

Rzadko (rzadziej niż u 1 na 1000, ale częściej niż u 1 na 10 000 osób):Skurcz oskrzeli, duszność, niestrawność.

Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):Ciężkie reakcje alergiczne (wstrząs anafilaktyczny, reakcja anafitaktyczna, reakcja rzekomoanafilaktyczna), krwotok.

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):Obrzęk twarzy.

Skład

Substancją czynną leku jest acetylocysteina. 1 tabletka musująca zawiera 600 mg acetylocysteiny.
Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy bezwodny, izomalt, sodu wodorowęglan, kwas askorbowy, aspartam (E 951), aromat cytrynowy.

Producent

NATUR PRODUKT PHARMA

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.