Novoxidyl, tonik przeciw wypadaniu włosów, 75 ml

Tonik przeciwdziałający wypadaniu włosów efektywnie wzmacniający cebulki.

Dostępny
44,39

O produkcie: Novoxidyl, tonik przeciw wypadaniu włosów, 75 ml

100051527

Opis

Novoxidyl, tonik przeciw wypadaniu włosów, 75 ml to kosmetyk, który zalecany do stosowania w stanach nadmiernego wypadania włosów i w celu rewitalizacji cebulki włosowej.


Właściwości

  • Zmniejsza wypadnie włosów.
  • Działa odżywczo na cebulki.
  • Poprawia kondycje skóry.

Novoxidyl to tonik przeciw wypadaniu włosów, który działa na różne elementy struktury włosa i skóry głowy. Zawiera 4 składniki aktywne: aktywne cząsteczki PDO, eskulinę, aktywne cząsteczki TDC oraz kwas laurynowy.

Aktywne cząsteczki PDO to klinicznie przebadane składniki, które normalizują cebulki włosowe i ograniczają nadmierne wypadanie włosów. Stymulują one podział komórek mieszka włosowego i wydłużają fazę wzrostu włosa.

Aktywne cząstki TDC to pochodna cystyny, aminokwasu siarkowego kluczowego dla struktury keratyny włosów. Dostarczają one siarki niezbędnej dla prawidłowego wzrostu i budowy włosa oraz poprawiają jego elastyczność.

Eskulina to substancja pochodzenia roślinnego, która korzystnie wpływa na stan skóry i włosów. Przyczynia się do lepszego odżywienia cebulek włosowych i działa uszczelniająco na naczynia krwionośne. Dzięki temu do cebulki doprowadzana jest odpowiednia ilość składników odżywczych.

Kwas laurynowy ogranicza produkcję łoju w mieszkach włosowych i jest inhibitorem 5-alfa reduktazy. Ten enzym przekształca testosteron w dihydrotestosteron (DHT), który powoduje degradację cebulek włosowych. Dlatego istotne jest ograniczenie działania DHT.

Tonik Novoxidyl pozwala na skojarzone działanie wszystkich składników aktywnych w różnych częściach włosa i skóry głowy. Dzięki temu można uzyskać spektakularne efekty i chronić przed nadmierną utratą włosów.


Skład INCI

Alcohol Denat., Aqua, Propylene Glycol, Laureth-7 Citrate, Coceth-7, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Pyrrolidinyl Diaminopyrimidine Oxide, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Tetrasodium Disuccinoyl Cystine, Tocopheryl Acetate, Esculin, Lauric Acid, Retinyl Palmitate, Lactic Acid, Parfum.


Jak stosować

Tonik rozprowadzić równomiernie na skórze głowy, delikatnie masując, aż do wchłonięcia. Stosować 60-90 dni. Początkowo 2 razy dziennie a przez ostanie 30 dni można zmniejszyć częstotliwość aplikacji do 1 razu dziennie. 


Pojemność

75 ml netto


Producent

POLFARMEX
Józefów 9
Kutno


Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.