Omegamed Pregna DHA, 30 kapsułek

Suplement diety z DHA dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

35,05

O produkcie: Omegamed Pregna DHA, 30 kapsułek

100014579

Opis

Omegamed® Pregna dostarcza optymalną dla kobiet w ciąży i karmiących piersią dzienną porcję DHA (kwas dokozaheksaenowy). DHA, to co najlepsze z Omega-3 wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu i niemowląt karmionych piersią.

Właściwości

Omegamed® Pregna zawiera unikalną formę DHA z alg (Life’s DHA®), opracowaną specjalnie dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

DHA zawarty w produktach Omegamed® jest:

Z pierwotnego źródła - pozyskiwany z naturalnych alg Schizochytrium sp., czyli pierwotnego, bezpiecznego źródła. Oznacza to lepszy smak i zapach oraz dobrą przyswajalność i tolerancję.

Czysty - algi, z których pozyskiwany jest DHA są hodowane w kontrolowanych warunkach, poza zbiornikami morskimi. Oznacza to brak ryzyka kontaktu z potencjalnie niebezpiecznymi zanieczyszczeniami występującymi w naturalnym środowisku, takimi jak dioksyny, rtęć metylowana, polichlorowane bifenyle (PCB).

Idealny - skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzają wartościowe badania naukowe oraz tradycja stosowania. Oznacza to, że jest sprawdzony i idealnie dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających i wrażliwych na niedobory tego składnika w diecie grup konsumentów.

Omegamed Pregna DHA – jaki ma skład?

Kapsułki wzbogacono olejem z mikroalg Schizochytrium, który zawiera DHA. W składzie suplementu znalazły się również olej słonecznikowy wysokooleinowy, estry kwasów tłuszczowych i kwasu L-askorbinowego oraz mieszanka tokoferoli.  Co ważne, preparat nie zawiera oleju rybiego, lecz olej z alg, dlatego jest lepiej tolerowany. Suplement nie potęguje mdłości.

Należy mieć świadomość, że Omegamed Pregna DHA nie jest produktem wielowitaminowym. Uzupełnia dietę wyłącznie o kwas DHA istotny dla rozwoju układu nerwowego dziecka. W celu suplementowania innych składników niezbędnych w okresie ciąży czy karmienia piersią, warto skonsultować się z lekarzem, aby dobrać odpowiedni preparat wielowitaminowy.

Omegamed Pregna DHA – jak długo przyjmować?

Suplement zawiera kwasy omega 3. Wspomniane substancje wspierają funkcjonowanie mózgu i są ważne dla utrzymania prawidłowego widzenia. Preparat można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, jeżeli nie ma ku temu zdrowotnych przeciwwskazań. W czasie karmienia piersią produkt zwiększy zawartość DHA w pokarmie kobiecym. Kwasy omega 3 dostarczane wraz z mlekiem będą wspierać prawidłowy rozwój dziecka (w szczególności mózgu i wzroku), a także zmniejszać ryzyko wystąpienia infekcji, astmy i alergii.

Przed zastosowaniem suplementu diety w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem. Specjalista przedstawi potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem preparatu, a następnie oceni, czy jego przyjmowanie będzie bezpieczne i sprzyjające dobremu zdrowiu w określonym przypadku.

Jak stosować suplement Omegamed Pregna DHA?

Zalecana dzienna dawka preparatu to 1 kapsułka lub 2 kapsułki w przypadku niskiego spożycia ryb. Suplement należy przyjmować w trakcie posiłku albo po nim. Produkt powinno się stosować pod nadzorem lekarza i zgodnie z jego zaleceniami. Nie można przekraczać rekomendowanej dziennej dawki. Warto pamiętać, że suplementy diety nie powinny być traktowane jako zamienniki zróżnicowanego jadłospisu. Preparatu nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jego składniki.


Tabela

Składnik Zawartość w 1 kapsułce Zawartość w 2 kapsułkach
DHA z alg (Life's DHA) 200 mg 400 mg

Skład

Składniki: Zawartość kapsułki: olej z mikroalg Schizochytrium sp. zawierający DHA (kwas dokozaheksaenowy Life’s DHA®) [olej z alg; olej słonecznikowy wysokooleinowy; aromat; przeciwutleniacze: mieszanina tokoferoli, estry kwasów tłuszczowych i kwasu L-askorbinowego]. Otoczka kapsułki: żelatyna; substancja utrzymująca wilgoć: glicerol; barwnik: tlenki i wodorotlenki żelaza.

Jak stosować

Kapsułkę należy połknąć i popić wodą. Preparat należy przyjmować w trakcie lub po posiłku.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:
1 kapsułka dziennie.
W przypadku niskiego spożycia ryb - 2 kapsułki dziennie.
Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.

Przeznaczenie

Produkt przeznaczony dla kobiet w ciąży i matek karmiących.

Ostrzeżenia

Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Nie należy stosować przy stwierdzeniu nadwrażliwości na jakikolwiek składnik produktu.

Waga

Masa netto: 20,4 g (30 kapsułek po 680 mg)

Producent

Polski Lek. S.A.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.