Otilan Med, krople do uszu, 15 ml

Dostępny
16,92
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100016200

Wyrób medyczny Ottilan med wspomaga leczenie stanów zapalnych przewodu słuchowego zewnętrznego spowodowanych przez infekcje różnego pochodzenia.

Właściwości

Wyrób medyczny Ottilan med wspomaga leczenie stanów zapalnych przewodu słuchowego zewnętrznego spowodowanych przez infekcje różnego pochodzenia.

Skład

składniki: nanokoloid srebra, nanokoloid miedzi, glicerol bezwodny

Jak stosować

Ottilan med w postaci kropli stosuje się u dzieci (powyżej 12 miesiąca) i osób dorosłych do przewodu słuchowego zewnętrznego. W razie jakichkolwiek pytań należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Przed użyciem wyrobu należy przeczytać uważnie całą instrukcję użycia dołączoną do opakowania ponieważ zawiera ona ważne informacje.

Dzieci i dorośli: podawać do bolącego ucha 1-2 krople wyrobu medycznego maksymalnie trzy razy na dobę.Ból ucha powinien zmniejszyć się w ciągu kilku dni od rozpoczęcia stosowania wyrobu medycznego. W przypadku braku poprawy w ciągu 3 dni lub w razie nasilenia się dolegliwości należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. W razie konieczności i wyłącznie po konsultacji z lekarzem wyrób medyczny można stosować przez dłuższy czas

Przeznaczenie

Pomaga łagodzić najczęstsze objawy zapalenia ucha zewnętrznego takie jak ból i obrzęk, świąd, uczucie napięcia skóry i zatkania/ osłabienia słuchu,zawiera glicerol, który wspomaga usuwanie nadmiaru płynu z tkanek przewodu słuchowego zewnętrznego (efekt osmotyczny) powodując zmniejszenie obrzęku i towarzyszącego mu bólu ucha oraz tworzy barierę ochronną na powierzchni skóry,obecne w produkcie nanokoloidy srebra o silnym działaniu utleniającym powodują obumarcie drobnoustrojów, a zawarte w wyrobie nanokoloidy miedzi zapobiegają ich rozwojowi.

Ostrzeżenia

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na glicerol, lub którąkolwiek z zawartych substancji. Nie należy stosować w przypadku stwierdzenia lub podejrzenia uszkodzenia błony bębenkowej. Nie należy stosować w przypadku krwawienia lub wycieku z ucha. Nie należy stosować w przypadku odczuwania silnego ból ucha wraz z pogorszeniem słuchu. Nie należy stosować u niemowląt poniżej 12 miesięcy. Nie stosować u osób bezpośrednio po zabiegach operacyjnych w obrębie ucha. Nie stosować do ucha z założonym aparatem słuchowym. Ottilan med należy podawać na około godzinę przed włożeniem aparatu słuchowego do przewodu słuchowego zewnętrznego. W przypadku braku poprawy w ciągu 3 dni lub w razie nasilenia się dolegliwości należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Przedłużający się ból lub obrzęk może sygnalizować zakażenie bakteryjne lub grzybicze, które wymaga konsultacji lekarza oraz wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Przechowywać w temperaturze 5 – 25ºC.Po pierwszym otwarciu opakowania wyrób można stosować nie dłużej niż 30 dni. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Podanie kropli w przypadku występującej nadwrażliwości może spowodować reakcje alergiczne. W przypadku wystąpienia objawów reakcji alergicznych lub innych objawów niepożądanych należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie wyrobu u kobiet w ciąży i karmiących piersią należy skonsultować z lekarzem.

Waga

objętość netto: 15 ml

Producent

Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.