Ottilan Med, krople do uszu, 15 ml

Krople do uszu, wspomagające leczenie stanów zapalnych i infekcji.

Dostępny
21,99

O produkcie: Ottilan Med, krople do uszu, 15 ml

100016200

Opis

Wyrób medyczny Ottilan med wspomaga leczenie stanów zapalnych przewodu słuchowego zewnętrznego spowodowanych przez infekcje różnego pochodzenia.

Właściwości

Ottilan Med zawiera składniki, które pomagają złagodzić dolegliwości związane z zapaleniem ucha zewnętrznego, jak ból, świąd, obrzęk, uczucie napięcia skóry, zatkanie kanału słuchowego czy osłabienie słuchu.

  • Glicerol – pomaga usunąć nadmiar płynu z tkanek przewodu słuchowego zewnętrznego. Wpływa na zmniejszenie obrzęku i bólu ucha. Jest stosowany w celu stworzenia bariery ochronnej na powierzchni skóry. Pomaga nawilżyć tkanki i zapobiec nadmiernemu odparowywaniu wody.
  • Nanokoloidy srebra – to antyoksydanty, które pomagają zwalczyć drobnoustroje powodujące infekcję.
  • Nanokoloidy miedzi – odpowiadają za ograniczanie rozwoju szkodliwych drobnoustrojów.

Produkt Ottilan Med nie jest odpowiedni dla pacjentów, u których stwierdzono uszkodzenie błony bębenkowej, krwawienie lub wycieki z ucha, a także nadwrażliwość na glicerol lub inne substancje zawarte w preparacie. Wyrób nie jest odpowiedni również dla dzieci w wieku poniżej 1 roku. Nie może być stosowany bezpośrednio po zabiegach operacyjnych w obrębie ucha.

Preparatu Ottilan Med nie należy aplikować z założonym aparatem słuchowym. Po zastosowaniu produktu należy odczekać godzinę przed ponownym umieszczeniem urządzenia w kanale. U osób uczulonych stosowanie wyrobu może doprowadzić do reakcji alergicznych. W razie wystąpienia takich dolegliwości producent zaleca przerwanie stosowania produktu i konsultację z lekarzem. Preparat pod postacią kropli do uszu nie zawiera sztucznych barwników i aromatów oraz innych dodatków, poza wymienionymi substancjami.

Jak działa Ottilan Med?

Preparat zawiera składniki, które pomagają poradzić sobie z bólem w ciągu kilku dni od rozpoczęcia stosowania produktu. Jeśli takie zjawisko nie wystąpi, producent zaleca konsultację z lekarzem.         

Kiedy brać Ottilan Med?

Preparat jest przeznaczony do stosowania w stanach zapalnych przewodu słuchowego zewnętrznego u dorosłych i dzieci powyżej 12. miesiąca życia. Producent zaleca korzystanie z wyrobu maksymalnie 3 razy w ciągu dnia.

Jak długo można stosować Ottilan Med?

Zgodnie z zaleceniami producenta, stosowanie wyrobu Ottilan Med przez dłuższy czas jest możliwe wyłącznie po konsultacji z lekarzem i tylko wtedy, gdy wystąpi taka konieczność. W innym przypadku zaleca się korzystanie z produktu przez 3 dni.

Czy stosowanie Ottilan Med w ciąży jest bezpieczne?

Zgodnie z zaleceniami producenta kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią powinny skonsultować chęć stosowania preparatu Ottilan Med z lekarzem.


Skład

składniki: nanokoloid srebra, nanokoloid miedzi, glicerol bezwodny

Jak stosować

Ottilan med w postaci kropli stosuje się u dzieci (powyżej 12 miesiąca) i osób dorosłych do przewodu słuchowego zewnętrznego. W razie jakichkolwiek pytań należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Przed użyciem wyrobu należy przeczytać uważnie całą instrukcję użycia dołączoną do opakowania ponieważ zawiera ona ważne informacje.

Dzieci i dorośli: podawać do bolącego ucha 1-2 krople wyrobu medycznego maksymalnie trzy razy na dobę.Ból ucha powinien zmniejszyć się w ciągu kilku dni od rozpoczęcia stosowania wyrobu medycznego. W przypadku braku poprawy w ciągu 3 dni lub w razie nasilenia się dolegliwości należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. W razie konieczności i wyłącznie po konsultacji z lekarzem wyrób medyczny można stosować przez dłuższy czas

Przeznaczenie

Pomaga łagodzić najczęstsze objawy zapalenia ucha zewnętrznego takie jak ból i obrzęk, świąd, uczucie napięcia skóry i zatkania/ osłabienia słuchu,zawiera glicerol, który wspomaga usuwanie nadmiaru płynu z tkanek przewodu słuchowego zewnętrznego (efekt osmotyczny) powodując zmniejszenie obrzęku i towarzyszącego mu bólu ucha oraz tworzy barierę ochronną na powierzchni skóry,obecne w produkcie nanokoloidy srebra o silnym działaniu utleniającym powodują obumarcie drobnoustrojów, a zawarte w wyrobie nanokoloidy miedzi zapobiegają ich rozwojowi.

Ostrzeżenia

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na glicerol, lub którąkolwiek z zawartych substancji. Nie należy stosować w przypadku stwierdzenia lub podejrzenia uszkodzenia błony bębenkowej. Nie należy stosować w przypadku krwawienia lub wycieku z ucha. Nie należy stosować w przypadku odczuwania silnego ból ucha wraz z pogorszeniem słuchu. Nie należy stosować u niemowląt poniżej 12 miesięcy. Nie stosować u osób bezpośrednio po zabiegach operacyjnych w obrębie ucha. Nie stosować do ucha z założonym aparatem słuchowym. Ottilan med należy podawać na około godzinę przed włożeniem aparatu słuchowego do przewodu słuchowego zewnętrznego. W przypadku braku poprawy w ciągu 3 dni lub w razie nasilenia się dolegliwości należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Przedłużający się ból lub obrzęk może sygnalizować zakażenie bakteryjne lub grzybicze, które wymaga konsultacji lekarza oraz wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Przechowywać w temperaturze 5 – 25ºC.Po pierwszym otwarciu opakowania wyrób można stosować nie dłużej niż 30 dni. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Podanie kropli w przypadku występującej nadwrażliwości może spowodować reakcje alergiczne. W przypadku wystąpienia objawów reakcji alergicznych lub innych objawów niepożądanych należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie wyrobu u kobiet w ciąży i karmiących piersią należy skonsultować z lekarzem.

Waga

objętość netto: 15 ml

Dystrybutor

NOVASCON PHARMACEUTICALS SP. Z O.O.

Producent

Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.