Thealoz Duo Gel UD,, 30 pojemników jednodawkowych po 0,4 g

Dostępny
39,42
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100005464

THEALOZ DUO GEL jest płynnym żelem do stosowania na powierzchnię oka w ciągu dnia oraz na noc.
Ochrona, regulacja stopnia uwodnienia tkanek i nawilżenie oka w terapii zespołu suchego oka o przebiegu umiarkowanym do ciężkiego.

Właściwości

THEALOZ DUO GEL jest jałowym, nie zawierającym środków konserwujących, hypotonicznym, płynnym żelem o neutralnym pH, czyli takim samym jak pH powierzchni oka, i sprzyja długotrwałemu nawilżeniu powierzchni oka. Głównymi składnikami preparatu są trehaloza, występująca w organizmach wielu roślin i zwierząt, hialuronian sodu, występujący naturalnie w oku, oraz karbomer (Carbopol 974P), który pozwala na przedłużone utrzymywanie się preparatu THEALOZ DUO GEL na powierzchni oka.
Właściwości fizykochemiczne trehalozy zapewniają jej działanie ochronne, antyoksydacyjne i poprawiające uwodnienie tkanek.
Z tych powodów trehaloza jest kluczowym elementem mechanizmu anhydrobiozy obserwowanego u mikroorganizmów (stanu umożliwiającego przetrwanie w warunkach skrajnego odwodnienia). Trehaloza chroni także komórki przez stabilizowanie ich błon komórkowych.
Hialuronian sodu jest naturalnym polisacharydem (cząsteczka kompleksowa) występującym w strukturach ludzkiego oka, który zatrzymuje wodę i powoduje zwiększenie uwodnienia tkanek i nawilżenia powierzchni oka. Właściwości hialuronianu sodu zapewniają lepsze przyleganie preparatu do powierzchni oka, co przynosi oczom długotrwałą ulgę i skraca czas gojenia nabłonka rogówki.
Karbomer pozwala na dłuższe utrzymywanie się preparatu THEALOZ DUO GEL na powierzchni oka, zapewniając długotrwałą ulgę od objawów suchego oka.
Szczególna kombinacja trehalozy, hialuronianu sodu i karbomeru w preparacie THEALOZ DUO GEL nie tylko doskonale nawilża i reguluje stopień uwodnienia tkanek, ale również zapewnia długotrwałą ochronę powierzchni oka oraz maksymalny komfort.
THEALOZ DUO GEL nie zawiera środków konserwujących, co pozwala uniknąć podrażnienia i reakcji alergicznych, które mogą wystąpić podczas stosowania preparatów zawierających konserwanty. Stosowanie produktów bez środków konserwujących zalecane jest w przypadku wrażliwych oczu lub kiedy stosuje się krople do oczu przez długi czas.

Skład

Trehaloza - 3g/100g
Hialuronian sodu - 0,15 g/100g
Karbomer - 0,25 g/100g
Sorbitol, wodorotlenek sodu, woda do wstrzykiwań do 100 g.
Nie zawiera konserwantów.

Jak stosować

SPOSÓB I DROGA PODANIA:
STOSOWAĆ WYŁĄCZNIE DO OCZU.
- Przed wkropleniem preparatu należy starannie umyć ręce.
- Oderwać jeden pojemnik jednodawkowy z taśmy.
- Obrócić pojemnik do góry nogami i postukać w niego.
- Otworzyć pojemnik przez oderwanie końcówki ruchem obrotowy.
- Zakroplić jedną kroplę do worka spojówkowego, odchylając lekko dolną powiekę i patrząc w górę.
- Wyrzucić pojemnik jednodawkowy po zastosowaniu, nawet jeśli zawiera niewykorzystane resztki preparatu.
W przypadku noszenia soczewek kontaktowych należy je zdjąć przed zastosowaniem preparatu THEALOZ DUO GEL ze względu na jego żelową konsystencję. Po użyciu THEALOZ DUO GEL należy odczekać co najmniej 30 minut przed założeniem soczewek kontaktowych.

Dzienne spożycie

Dawkowanie:
1 kropla do każdego oka, od 1 do 4 razy dziennie.
Ostatnią w ciągu dnia dawkę żelu najlepiej zakroplić w wieczorem, bezpośrednio przed położeniem się spać.

Przeznaczenie

THEALOZ DUO GEL można stosować w przypadku zarówno umiarkowanych, jak i ciężkich objawów suchego oka, takich jak dyskomfort, pieczenie lub podrażnienie oka. Objawy te mogą być spowodowane przez czynniki zewnętrzne, takie jak: wiatr, dym, zanieczyszczenia, pył, słoneczna lub mroźna pogoda, suche powietrze, klimatyzacja, podróże samolotem lub długotrwała praca przed monitorem komputerowym.

Ostrzeżenia

INTERAKCJE:
Odczekać co najmniej 15 minut pomiędzy zastosowaniem dwóch różnych preparatów do oczu.
Preparat THEALOZ DUO GEL zastosować jako ostatni.
Środki ostrożności:
- Nie stosować preparatu, jeśli stwierdzono alergię na którykolwiek składników.
- Nie dotykać powierzchni oka końcówką pojemnika jednodawkowego.
- Nie wstrzykiwać, nie potykać.
- Nie stosować produktu, jeśli pojemnik jest uszkodzony.

Możliwe skutki uboczne

Może wystąpić łagodne podrażnienie oczu choć jest to bardzo nietypowe.

Waga

30 x 0,4 g

Dystrybutor

Thea Polska Sp. z o.o.
Cicha 7
00-353 Warszawa

Producent

nd

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.