Thealoz, Trehalose, 3% krople do oczu preservative free 10 ml

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

35,90
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100005461

THEALOZ jest jałowym, nie zawierającym środków konserwujących, izotonicznym, wykazującym neutralny odczyn pH roztworem, przeznaczonym do stosowania do oczu.

Właściwości

Głównym składnikiem preparatu jest trehaloza - substancja występująca w organizmach wielu roślin i zwierząt przystosowanych do przetrwania w ekstremalnie suchym środowisku.
Właściwości fizykochemiczne trehalozy zapewniają jej działanie ochronne, antyoksydacyjne i poprawiające uwodnienie tkanek. Z tych powodów trehaloza jest kluczowym elementem mechanizmu anhydrobiozy obserwowanego u mikroorganizmów (stanu umożliwiającego przetrwanie w warunkach skrajnego odwodnienia).
Trehaloza wykazuje zdolność do ochrony i stabilizowania błon komórkowych przez zapobieganie przemianom białek i degradacji lipidów. Wykazuje również działanie antyoksydacyjne.

Skład

Trehaloza: 3 %, chlorek sodu, trometamol, kwas chlorowodorowy, woda do wstrzykiwań.
Nie zawiera środków konserwujących.

Jak stosować

1 kropla do każdego oka. THEALOZ może być stosowany podczas noszenia soczewek kontaktowych.
- przed wkropleniem preparatu należy starannie umyć ręce
- unikać dotykania powiek bądź powierzchni oka zakraplaczem, zwłaszcza jeżeli istnieje przypuszczenie infekcji oka
- zakroplić jedną kroplę do dolnego worka spojówkowego, odchylając lekko dolną powiekę i patrząc w górę; po użyciu zakręcić butelkę.

Dzienne spożycie

Tak często, jak to jest potrzebne w ciągu dnia.

Przeznaczenie

THEALOZ jest polecany w przypadkach objawów suchego oka (dyskomfort, kłucie, podrażnienie) i zmęczenia oczu spowodowanego przez czynniki zewnętrzne, takie jak: wiatr, dym, zanieczyszczenia, pył, suche, gorące powietrze, klimatyzacja, podróże samolotem, długotrwała praca przed monitorem komputerowym.
THEALOZ nie zawiera środków konserwujących, w związku z czym może być stosowany przez użytkowników soczewek kontaktowych. Preparat zapewnia natychmiastowy komfort użytkowania soczewek w ciągu dnia.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku. Przed użyciem zapoznać się z treścią ulotki lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Waga

10 ml

Dystrybutor

THEA Polska Sp. z o.o.
Ul. Słoneczka 38
00-789 Warszawa

Producent

Laboratoires Thea

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.