Unimer Pediatric Hypertonic 22%, woda morska do nosa, 100 ml

Woda morska do nosa z solami mineralnymi, poprawia drożność nosa.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

20,99

O produkcie: Unimer Pediatric Hypertonic 22%, woda morska do nosa, 100 ml

100009106

Opis

Hipertoniczny roztwór wody morskiej przeznaczony do higieny nosa dzieci.

Właściwości

Dzięki zawartej wodzie morskiej, naturalnej bogatej w sole mineralne i pierwiastki śladowe, spray do nosa Unimer Pediatric Hipertoniczny 22 ‰ na zasadzie osmozy umożliwia usunięcie śluzu, odblokowanie nosa i poprawia jego drożność.

Zatkany nos oraz zastój śluzu stanowią u dziecka poważny problem i są odpowiedzialne za nadkażenia górnych dróg oddechowych, uszu i oskrzeli, doprowadzając do powstania objawów zakażenia, zapalenia lub obrzęku. Czyszczenie nosa jest w tym przypadku niezwykle istotne. Opracowany przez LDPSA spray do nosa  Unimer Pediatric Hipertoniczny 22 ‰ umożliwia nauczenie dziecka czyszczenia nosa w zabawny sposób, a umieszczone na pojemniku pocieszne i zabawne motywy zmniejszają strach przed aplikacją preparatu.


Skład

Składniki: Rozcieńczona, hipertoniczna 100% woda morska (stężenie NaCl 22 g/l).


Jak stosować

· Niemowlę zaleca się położyć, starsze dziecko powinno usiąść lub stać.
· Przechylić głowę dziecka na bok.
· Ostrożnie wprowadzić końcówkę do znajdującego się wyżej otworu nosowego i zaaplikować preparat UNIMER PEDIATRIC HIPERTONICZNY 22 ‰
· Powtórzyć powyższe czynności w drugim otworze nosowym.
· Wyprostować głowę, aby umożliwić wyciek śluzu.
· W przypadku niemowląt wytrzeć nadmiar roztworu. W razie obfitego wycieku użyć aspiratora dla niemowląt zapewniającego łagodne usunięcie śluzu.
· W przypadku małych dzieci, poprosić o delikatne wydmuchanie nosa.


Przeznaczenie

Zatkany nos oraz zastój śluzu u dziecka.

Ostrzeżenia

Po każdym użyciu przemyć końcówkę ciepłą wodą z dodatkiem środka myjącego. Wypłukać i osuszyć.
Pojemnik pod ciśnieniem: może wybuchnąć po wystawieniu na działanie temperatury. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, iskrzenia, otwartego ognia, gorących powierzchni oraz jakichkolwiek innych źródeł zapłonu. Palenie wzbronione. Nie przekłuwać ani nie spalać, nawet po zużyciu. Chronić przed słońcem i nagrzaniem powyżej temperatury 50°C. PRZECHOWYWAĆ POZA ZASIĘGIEM I WZROKIEM DZIECI.
Nie stosować u wcześniaków. Przed rozpoczęciem stosowania preparatu u niemowląt oraz dzieci ze zwężeniem dróg oddechowych (np. chorych na astmę), należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty. Nie używać w przypadku nadwrażliwości na wodę morską. Przestrzegać daty ważności podanej na butelce. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°


Waga

Masa/objętość netto: 100 ml

Dystrybutor

EVALAB SP. Z O.O.

Producent

LABORATOIRES DIEPHARMEX SAS

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.