Valused Noc, 10 tabletek

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

5,75

O produkcie: Valused Noc, 10 tabletek

100008129

Opis

Preparat zalecany do stosowanie w celu wspomagania procesu zasypiania oraz redukowania napięć emocjonalnych.

Działanie

Lek Valused NOC zawiera wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego. Posiada działanie uspokajające i ułatwiające zasypianie. Stosowany jest w trudnościach w zasypianiu, w łagodnych stanach napięcia nerwowego.

Wskazania

Trudności w zasypianiu, łagodne stany napięcia nerwowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku. Jeśli pacjent ma uczulenie na korzeń kozłka lekarskiego lub, którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Stosowanie leku u dzieci

Lek nie jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Nie należy stosować leku Valused NOC z innymi lekami o działaniu uspokajającym ze względu na możliwość nasilenia działania tego leku.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie zaleca się stosowania leku Valused NOC w okresie ciąży i karmienia piersią z powodu braku danych na temat bezpieczeństwa stosowania wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarzalub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Podanie doustne. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat. W trudnościach w zasypianiu: 3 tabletki na pół do jednej godziny przed snem. W razie konieczności dawkę przed snem należy poprzedzić dawką jednorazową (3 tabletki) we wczesnych godzinach wieczornych.

W łagodnych stanach napięcia nerwowego: 3 tabletki jednorazowo 3 razy dziennie. Maksymalna dawka na dobę wynosi 4 dawki jednorazowe. Ze względu na stopniowe działanie korzenia kozłka lekarskiego, nie jest on wskazany do doraźnego leczenia ostrych stanów napięcia nerwowego. Aby uzyskać najlepszy efekt terapeutyczny zalecane jest kontynuowanie leczenia przez okres od 2 do 4 tygodni. Jeżeli brak jest poprawy po 2 tygodniach stosowania leku lub objawy nasilają się, należy skontaktować się z lekarzem.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Lek Valused NOC jest na ogół dobrze tolerowany w zalecanych dawkach. W czasie stosowania korzenia kozłka lekarskiego obserwowano zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle brzucha).Skład

Substancją czynną leku jest wyciąg wodno-alkoholowy z korzenia kozłka lekarskiego, suchy (Valerianae extractum hydroalcoholicum siccum)w ilości 200 mg w tabletce (co odpowiada 462-1000mg korzenia kozłka lekarskiego). Ekstrahent: etanol 60% (v/v)

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: wyciąg pierwotny, maltodekstryna, bezwodna krzemionka koloidalna, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana, wapnia wodorofosforan dwuwodny, magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, krospowidon typ A, otoczka Opadry II 57U210006 Green (skład: hypromeloza, polidekstroza (E 1200), żelaza tlenek żółty E 172, talk, żelaza tlenek czarny E 172, maltodekstryna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, tytanu dwutlenek).


Producent

Hasco-Lek S.A.

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.