Płyn do przemywania powiek - Chusteczki do higieny powiek

  (20)

Prawidłowa higiena jest podstawą codziennej pielęgnacji skóry. Sprawia, że czujemy się świeżo i komfortowo, ma również duże znaczenie dla kondycji i zdrowia naszej skóry. Największą trudność stanowią okolice oczu. Do ich higieny doskonale sprawdzą się płyn i chusteczki do higieny powiek.

Sortuj według
Higiena oczu

Higiena oczu

Dlaczego codzienna higiena powiek jest tak ważna?

Na powiekach każdego dnia gromadzą się resztki makijażu, zanieczyszczenia środowiska, patogeny czy kurz, które należy usunąć. Niewłaściwa higiena może prowadzić do infekcji, dyskomfortu, zaczerwienienia oczu, niekiedy problemów z widzeniem. Ponadto, w powiekach zawarte są gruczoły odpowiedzialne za produkcję meibum (wydzieliny tłuszczowej), której zadaniem jest ochrona filmu łzowego przed nadmiernym parowaniem. Gromadzące się na nich zanieczyszczenia mogą prowadzić do zatykania ujść gruczołów, a w konsekwencji do rozwoju schorzeń: zespołu suchego oka, jęczmienia czy gradówek. Dlatego tak samo, jak oczyszczamy twarz, ciało czy jamę ustną, powinniśmy pielęgnować okolicę oczu, stosując np. płyn do przemywania powiek.

Płyn i chusteczki do higieny powiek - co wybrać?

Wybór odpowiedniego preparatu powinien być zgodny z indywidualnymi preferencjami. Zarówno płyn do przemywania powiek, jak i chusteczki do higieny powiek usuną zalegające zanieczyszczenia bez naruszania naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka. Zwróć uwagę na ich skład – postaw na nawilżenie i regenerację naskórka. Szukaj produktu z aloesem lub prowitaminą B5 (D-pantenol). Unikaj komponentów wysuszających lub tych, które mogą powodować podrażnienia naskórka i oczu. 

Jak stosować dane preparaty?

Przed zastosowaniem produktów należy zapoznać się z zalecaniami producenta.

Jeśli stosujesz chusteczki do higieny powiek, wyjmij jedną z nich, a następnie przyłóż do powiek, nie otwierając przy tym oczu. W celu usunięcia resztek makijażu lub zanieczyszczeń wykonuj delikatne, koliste ruchy. Przy pielęgnacji brzegów powiek rozchyl je delikatnie i przetrzyj zwiniętą chusteczką. Wyjmij kolejną i w ten sam sposób oczyść drugie oko. 

Płyn do higieny powiek wymaga również użycia płatków kosmetycznych lub gazików. Aby oczyścić powiekę, wystarczy kilka kropel produktu nanieść na czysty wacik. Następny krok jest dokładnie taki sam, jak przy stosowaniu chusteczek – delikatny masaż oczyszczający.

Oba produkty stosuj dwa razy dziennie, podczas porannej i wieczornej pielęgnacji.

Płyn do przemywania powiek

Do codziennej higieny okolic oczu najczęściej wybieramy płyn do przemywania powiek. Umożliwia łagodnie oczyszczanie, a przy tym pielęgnuje delikatną i wrażliwą skórę. Większość dostępnych na rynku produktów jest hipoalergiczna i pozbawiona konserwantów. Płyn do higieny powiek może być używany również przy zapaleniu oka lub brzegów powiek. 

Chusteczki do higieny powiek

Coraz więcej osób sięga po chusteczki do higieny powiek. Nie wymagają stosowania płatków kosmetycznych, dlatego świetnie sprawdzają się w podróżach, delegacjach czy wyjazdach służbowych. Dzięki nim w ciągu kilku minut poczujesz się świeżo i komfortowo, a skóra na powiekach będzie czysta.

Wskazania do stosowania płynu i chusteczek do higieny powiek

Chusteczki i płyn do higieny powiek doskonale sprawdzą się dla każdego z nas. W szczególności polecane są w przypadku: