Blephaclean, chusteczki do higieny powiek, 20 sztuk

Wyrób medyczny w postaci chusteczek do higieny powiek i okolic oczu.

Dostępny
31,99

O produkcie: Blephaclean, chusteczki do higieny powiek, 20 sztuk

100012028

Opis

Blephaclean to wyrób medyczny w postaci jednorazowych, sterylnych chusteczek do codziennej higieny wrażliwej skóry powiek i okolic oczu, zwłaszcza w przebiegu alergii, infekcji i stanów zapalnych.

Właściwości

Gotowe do użycia jałowe chusteczki nasączone są dobrze tolerowanym płynem oczyszczającym bez konserwantów, zawierającym składniki o działaniu łagodzącym podrażnienia, przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym i regenerującym.

Blephaclean utrzymuje powieki w czystości, nie naruszając jednocześnie naturalnej bariery ochronnej (mikrobiologicznej) skóry wokół oczu.

Może być stosowany także u dzieci powyżej 3 miesiąca życia.

Produkt testowany pod kontrolą okulistyczną, pod kątem bezpieczeństwa dla narządu wzroku. Jeżeli korzysta się z soczewek kontaktowych, należy zdjąć je przed użyciem chusteczek Blephaclean. Produkt nadaje się wyłącznie do stosowania na skórę okolic oczu. Należy unikać bezpośredniego kontaktu chusteczki z powierzchnią oka.

Kiedy stosować chusteczki do higieny powiek Blephaclean?

Chusteczki przeznaczone są do codziennej higieny okolic oczu szczególnie w przypadku wrażliwej skóry powiek. Nadają się też do usuwania wydzieliny, pyłków i zanieczyszczeń w przypadku alergii albo infekcji. Używanie chusteczek Blephaclean może być elementem pielęgnacji skóry wokół oczu, gdy występuje podrażnienie, zakażenie albo stan zapalny powiek, m.in. zapalenie skóry powiek, jęczmień, gradówka, zespół suchego oka czy dysfunkcja gruczołów Meiboma.

Produkt zaleca się stosować także w ramach przygotowania do zabiegów okulistycznych (np. operacji usunięcia zaćmy czy laserowej korekcji wad wzroku) albo z zakresu dermatologii estetycznej. Chusteczki i ich składniki są dobrze tolerowane przez skórę. Z tego powodu mogą być stosowane także po operacjach, w zgodzie z zaleceniami lekarskimi.

Jaki skład mają chusteczki do higieny powiek Blephaclean?

Płyn, którym nasączono sterylne chusteczki zawiera m.in. hialuronian sodu, kompleks regulujący sebum (wyciąg z korzenia kosaćca florenckiego Iris florentina, siarczan cynku, glikol propylenowy, PPG-5 Ceteth 20 i palmitynian retinylu) oraz wyciąg z wąkrotki azjatyckiej. Produkt jest wolny od konserwantów.

Czy chusteczki do higieny powiek Blephaclean są jednorazowe?

Tak, jest to produkt sterylny przeznaczony wyłącznie do jednorazowego użycia. Zużytej chusteczki nie powinno się stosować ponownie, dlatego że może zwiększać to ryzyko zakażenia. Należy wrzucić ją do domowego pojemnika na odpady zmieszane. Co więcej, zaleca się używać osobnej chusteczki do każdego oka. Zmniejszy to ryzyko przeniesienia patogenów z jednego chorobowo zmienionego miejsca na drugie. Po użyciu produktu nie trzeba spłukiwać skóry. Warto pamiętać o tym, by nie stosować chusteczki, jeśli saszetka jest uszkodzona albo otwarta.


Skład

Sterylne chusteczki nasączone płynem.
Płyn zawiera: kapryloil glicyny, hialuronian sodu, PEG 8, Poloxamer 184, polisorbat 20, glikol propylenowy, wyciąg z hydrokotylu (glikol propylenowy, wyciąg z wąkrotki azjatyckiej Centella asiatica i woda), kompleks regulujący sebum, niezawierający konserwantów (glikol propylenowy, wyciąg z korzenia kosaćcaflorenckiego Iris florentina, siarczan cynku, PPG-5 Ceteth 20 i palmitynian retinylu (witamina A), alkohol i woda), PEG 6 glicerydy kaprylowe / kaprynowe (tj. makrogol 6 glicerol kaprylo-kaprynowy), fosforan dipotasowy, wodorotlenek sodu, diwodorofosforan potasu, woda oczyszczona.

Jak stosować

Umyć ręce.
Pielęgnacja powiek i rzęs:
Otworzyć saszetkę i rozłożyć chusteczkę. Nie otwierając oczu, ostrożnie przyłożyć chusteczkę do powiek i nasady rzęs. Delikatnie masować powieki małymi, kolistymi ruchami, usuwając wszelkie zanieczyszczenia, wydzieliny i kosmetyki.
Pielęgnacja brzegów powiek:
Przed lustrem delikatnie rozchylić powieki, lekko przytrzymując je u nasady rzęs. Ostrożnie przetrzeć brzeg powieki za pomocą zwiniętej chusteczki.
Czynność powtórzyć wokół drugiego oka, używając nowej chusteczki.

Przeznaczenie

Przeznaczone do higieny powiek i ich brzegów, szczególnie u osób z dolegliwościami ze strony oczu i/lub powiek takich jak: podrażnienie, pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie, wydzielina (np. przy alergii, infekcji, zapaleniach powiek, jęczmieniu, gradówce) oraz do higieny powiek przed i po zabiegach okulistycznych (np. operacją zaćmy czy iniekcją wewnątrzgałkową).

Dystrybutor

Thea Polska Sp. z o.o.
ul. Cicha 7
00-353 Warszawa

Producent

Laboratoires Thea

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.