BlephaDemodex, chusteczki, 30 sztuk

Wyrób medyczny - chusteczki nasączane do higieny powiek i okolic oczu.

Dostępny
58,80

O produkcie: BlephaDemodex, chusteczki, 30 sztuk

100012029

Opis

Gotowe do użycia chusteczki nasączone specjalistycznym płynem oczyszczającym do higieny powiek.

Właściwości

Wyrób medyczny BlephaDemodex opracowano z myślą o pielęgnacji powiek przy infekcji spowodowanej nużeńcem oraz do łagodzenia symptomów stanów zapalnych towarzyszących zakażeniu.

Nużeniec to mikroskopijny pasożyt skóry, który w nadmiernych ilościach powoduje dokuczliwe objawy. Wywołuje podrażnienia, swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie brzegów powiek czy ból. Zakażeniu nużeńcem często towarzyszy obecność łupieżu cylindrycznego w postaci złogów wokół nasady rzęs. Co ważne, nużeńca nie da się usunąć podczas zwykłych zabiegów higienicznych, dlatego niezbędne jest zastosowanie specjalistycznych preparatów.

Produkt zawiera hialuronian sodu, który uznaje się za naturalną substancję nawilżającą przyczyniającą się do ukojenia i zregenerowania wrażliwej skóry. Chusteczki BlephaDemodex nie zawierają konserwantów i agresywnych detergentów. Zostały przetestowane pod kontrolą dermatologiczną* i cechują się dobrą tolerancją.

Jak działa BlephaDemodex?

Chusteczki BlephaDemodex pomagają oczyszczać powieki i rzęsy z osadów, łupieżu, zanieczyszczeń i czynników zakaźnych. Dzięki zawartości starannie dobranych składników łagodzą objawy towarzyszące zakażeniu nużeńcem — swędzenie, pieczenie, stan zapalny i suchość. Przyczyniają się do zredukowania dyskomfortu związanego z podrażnieniem i uczuciem obecności ciała obcego w oku.

Jak stosować BlephaDemodex?

Dokładnie umyj ręce. Następnie otwórz saszetkę i rozłóż chusteczkę BlephaDemodex. Owiń ją wokół palca wskazującego. Zamknij oko i delikatnie przyłóż chusteczkę do powieki i nasady rzęs. Wykonuj koliste ruchy, aby pozbyć się zanieczyszczeń i wydzielin. Po zakończeniu nie otwieraj oka przez kolejne 15 sekund. Następnie powtórz czynność dla drugiego oka, wykorzystując nową chusteczkę.

Jak często stosować BlephaDemodex?

Przy łagodnych objawach stosuj chusteczki BlephaDemodex 1 raz dziennie, najlepiej wieczorem. Przy objawach umiarkowanych lub ciężkich używaj produktu 2 razy dziennie: rano i wieczorem. Częstotliwość stosowania możesz dopasować też w sposób indywidualny do własnych potrzeb po konsultacji z lekarzem.

*https://thea.pl/wp-content/uploads/2023/07/Blephademodex-N1172LG30L29-X0620-4-20200825.pdf


Skład

Sterylne chusteczki nasączone płynem.
Płyn zawiera: PEG-8, Polisorbat 80, Poloxamer 184, Terpinen-4-ol, PEG-6 glicerydy kaprylowe/kaprynowe - makrogol 6 glicerol kaprylo-kaprynowy, hialuronian sodu, fosforan dipotasowy, diwodorofosforan potasu, woda oczyszczona.

Jak stosować

Umyj dokładnie ręce.
Otwórz saszetkę i wyjmij znajdującą się tam chusteczkę.
Rozłóż ją i zawiń na palcu wskazującym.
Trzymając oko zamknięte, delikatnie przyłóż chusteczkę na powiekę i przy nasadzie rzęs oraz wzdłuż nasady rzęs ostrożnie masuj powiekę małymi, okrężnymi ruchami, usuwając wszelkie strupki (zanieczyszczenia), łupież czy wydzielinę.
Trzymaj oko zamknięte przez 15 sekund po aplikacji.
Czynność powtórz wokół drugiego oka, używając nowej chusteczki.

Przeznaczenie

Blephademodex przeznaczony jest do codziennej higieny powiek w przypadku infekcji nużeńcami oraz do łagodzenia objawów infekcji powiek lub stanów zapalnych spowodowanych przez nużeńce.

Dystrybutor

Thea Polska Sp. z o.o.
ul. Cicha 7
00-353 Warszawa

Producent

Laboratoires Thea

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.