Softeye Blepha, chusteczki okulistyczne, 14 sztuk

Marka: SOFTEYE

Nawilżane chusteczki bawełniane z aloesem do oczu, oczyszczające.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

23,65

O produkcie: Softeye Blepha, chusteczki okulistyczne, 14 sztuk

100019691

Opis

Softeye Blepha to jednorazowe chusteczki z naturalnej bawełny, nasączone roztworem zawierającym Hy-Ter® (hialuronian sodu i naturalny ekstrakt z drzewa herbacianego) i aloes - o działaniu oczyszczającym, zmiękczającym, kojącym i udrażniającym.
Bez konserwantów.


Właściwości

Wyrób medyczny Softeye Blepha to jednorazowe chusteczki okulistyczne o innowacyjnej kompozycji. Ich skuteczność opiera się m.in. na właściwości aloesu, ekstraktu z drzewa herbacianego i hialuronianu sodu. Wymienione składniki nie tylko pielęgnują i oczyszczają wrażliwą skórę powiek. Ze względu na działanie przeciwzapalne i odkażające przynoszą natychmiastową ulgę, skutecznie odżywiają i wyciszają istniejące podrażnienia.

Formuła Hy-Ter® zawarta w Softeye Blepha łączy działanie wspomnianego hialuronianu sodu i ekstraktu z drzewa herbacianego. Wraz z aloesem umożliwia właściwą higienę delikatnej skóry powiek, rzęs i okolic oczu, co jest szczególnie ważne w przypadku potencjalnego lub toczącego się stanu zapalnego i infekcji. Formuła pozbawiona konserwantów jest hypoalergiczna, nie powoduje podrażnień nawet u osób wrażliwych. Jednorazowe chusteczki Softeye Blepha są wygodne w użyciu i higieniczne – stosując inną chusteczkę na każde oko, masz pewność, że nie przeniesiesz patogenów.

Jak działają chusteczki okulistyczne Softeye Blepha?

Softeye Blepha służą do higieny powiek i rzęs. Działają pomocniczo jako środek odkażający przed i po zabiegach chirurgicznych. Wspomagają również leczenie bakteryjnego lub alergicznego zapalenia spojówek. Przynoszą ulga także w stanach zapalnych powiek i spojówek o nieznanej etiologii, również w przypadku gradówki i jęczmienia.

Jak stosować chusteczki okulistyczne Softeye Blepha?

Sposób użytkowania chusteczek Softeye Blepha ma duże znaczenie dla zachowania prawidłowej higieny powiek i spojówek. Przed użyciem należy umyć dokładnie ręce. Następnie trzeba wyjąć chusteczkę z jednorazowej saszetki, rozłożyć i delikatnie oczyścić powieki i rzęsy. Najlepiej robić to w kierunku od wewnętrznej strony do zewnątrz, cały czas trzymając oko zamknięte. Czynność najlepiej powtórzyć kilkukrotnie, aby skutecznie i całkowicie usunąć wydzielinę z oka lub inne pozostałości (puder, kurz).

Chusteczki Softeye Blepha można również wykorzystać jako ciepły lub zimny kompres.

  • Aby wykonać ciepły kompres, należy zanurzyć zamkniętą chusteczkę w wodzie nieprzekraczającej 45°C na 10 minut. Po tym czasie należy z chusteczki sporządzić natychmiast kompres, który skutecznie usunie zalegającą wydzielinę.
  • Zamkniętą chusteczkę najlepiej umieścić na 10 minut w lodówce. Po tym czasie otworzyć i wykorzystać jako zimny kompres na obolałe lub spuchnięte powieki.

Ze względu na delikatny i przyjazny dla oka skład chusteczki Softeye Blepha mogą używać również osoby noszące szkła kontaktowe.


Skład

Skład: Woda, PEG / PPG – 20/15 dimetikon, wyciąg z aloesu zwyczajnego, Hy-Ter® (hialuronian sodu, 4-terpineol), glicyryzynian amonu, glukozyd kaprylowo-kaprynowy, sól sodowa kokoiloaminokwasów pszenicy, etyloheksylogliceryna, alkohol fenyloetylowy, chlorek sodu, fosforan sodu, wodorofosforan sodu, PPG-26 Buteth-26, PEG-40 uwodorniony olej rycynowy.

Przeznaczenie

SOFTEYE BLEPHA jest wskazany do higieny powiek i rzęs dla dorosłych i dzieci, a także pomocniczo:
• jako środek odkażający przed i po zabiegach chirurgicznych,
• w leczeniu bakteryjnego i alergicznego zapalenia spojówek,
• w zapaleniu powiek i spojówek.

Ostrzeżenia

Jeśli podczas stosowania wystąpią jakiekolwiek dolegliwości, należy przerwać stosowanie produktu i zgłosić się do lekarza.

Waga

Wielkość opakowania: 14 jednorazowych chusteczek.

Dystrybutor

ZAKŁ. FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.

Producent

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.
ul. Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.