Actisept, spray do stosowania na skórę, 50 ml

Spray na podrażnienia skóry i do pielęgnacji po goleniu, depilacji.

Produkt nie jest już dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znajduje się w magazynie dostawcy

O produkcie: Actisept, spray do stosowania na skórę, 50 ml

100011572

Opis

Spray do stosowania na skórę i błony śluzowe.

Właściwości

Actisept to preparat do stosowania na skórę i błony śluzowe. Znajdują się w nim składniki aktywne wspomagające usuwanie z ran, miejsc podrażnionych po zabiegach kosmetycznych, po goleniu, po ukąszeniach owadów groźnych drobnoustrojów. Wykorzystuje się go do zarówno do miejscowego oczyszczania skóry, jak i jej pielęgnacji w przypadku podrażnień. Stosując go, nie należy obawiać się nieprzyjemnego uczucia szczypania, pieczenia czy swędzenia. Odpowiadają za to znajdujące się w nim substancje powierzchniowo czynne.

  • Oktenidyna (dichlorowodorek oktenidyny) przyczynia się do usunięcia z powierzchni skóry znajdujących się na niej drobnoustrojów – bakterii, grzybów wirusów. Pomaga to zapewnić higieniczną czystość w miejscu skaleczenia, założenia szwów, podrażnień.
  • Gliceryna wspomaga nawilżenie podrażnionego, uszkodzonego naskórka i wspiera jego barierę ochronną.

Produkt ten ma postać sprayu, dzięki czemu można go łatwo i precyzyjnie aplikować na skórę. Tak jak niektóre inne środki ochrony osobistej, znajduje się w poręcznym opakowaniu. Dlatego nie zajmuje wiele miejsca w torbie podręcznej czy apteczce samochodowej.  Actisept oraz tego typu płyny i żele do dezynfekcji ran nie mają w swoim składzie dodatków zapachowych, a także są hipoalergiczne.

Jak często stosować spray Actisept?

Preparat ten można stosować na skórę zawsze wtedy, gdy zachodzi potrzeba jej miejscowego oczyszczenia. Wystarczy spryskać płynem podrażnione miejsce lub gojącą się ranę.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania sprayu Actisept?

Przeciwwskazaniem do stosowania tego preparatu w sprayu jest nadwrażliwość na jakikolwiek znajdujący się w nim składnik. Nie można go wykorzystywać do pielęgnacji podrażnień na skórze czy oczyszczania ran w przypadku wcześniaków z niską masą urodzeniową.

Jak działa spray Actisept?

Jest to produkt z substancją powierzchniowo czynną (oktenidyną), która – nałożona na skórę – przyczynia się do zwalczenia znajdujących się na niej drobnoustrojów.


Skład

Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Phenoxyethanol, Sodium Gluconate, Glycerin, Octenidine HCL, Sodium Hydroxide

Jak stosować

Actisept stosuje się spryskując bezpośrednio powierzchnię skóry. Nie należy preparatu spłukiwać. Stosować w zależności od potrzeb spryskując miejsca wymagające ochrony antybakteryjnej.

Przeznaczenie

Preparat wskazany jest do stosowania:
- na podrażnienia skóry
- w przypadku zwiększonego ryzyka niewłaściwej higieny, do pielęgnacji pępka u noworodka od pierwszych dni życia
- w przypadku występowania potówek u dzieci
- do pielęgnacji skóry ze skłonnością do trądziku i opryszczki
- do pielęgnacji skóry po goleniu/depilacji
- do pielęgnacji skóry po drobnych zabiegach kosmetycznych
- do pielęgnacji skóry po ukąszeniach owadów

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku alergii lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować u wcześniaków z niską masą urodzeniową (poniżej 1500 g)

Producent

Hasco-lek
ul. Żmigrodzka 242e
51-131 Wrocław

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Kategorie produktu