Akuvax, spray do uszu, 15 ml

Dostępny
17,88

O produkcie: Akuvax, spray do uszu, 15 ml

100015545

Opis

Wyrób medyczny Akuvax to spray do uszu.

Właściwości

Spray do uszu Akuvax przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 3. miesiąca życia. Rekomendowany jest w celu usunięcia zalegającej w uszach woskowiny zarówno w chorobach ucha wewnętrznego, jak i profilaktycznie w celu zachowania odpowiedniej higieny uszu. W składzie preparatu znajduje się oliwa z oliwek przygotowana według standardów farmaceutycznych. Producentem sprayu do uszu jest Oleofarm Sp. z o.o.

Właściwości oliwy z oliwek pozwalają na zastosowanie tego surowca w wielu suplementach diety i wyrobach medycznych. W skład tego komponentu wchodzą m.in. witamina A, K, E i D, a także niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Taka kompozycja składników sprawia, że oliwa z oliwek znana jest ze swoich właściwości antyoksydacyjnych, oczyszczających i wspomagających funkcjonowanie układu trawiennego.

Jak działa Akuvax?

Preparat Akuvax stosowany jest zarówno w stanach chorobowych uszu, jak i w celach profilaktycznych. Składniki aktywne pozwalają na szybkie i bezpieczne pozbycie się zalegającej w uszach woskowiny. Należy pamiętać o tym, że korków woskowych nie usuwa się za pomocą patyczka. Może to doprowadzić do ubicia wosku i zapchania kanału słuchowego, a co za tym idzie upośledzenia słuchu.

Jak stosować Akuvax?

Stosowanie sprayu do uszu Akuvax uzależnione jest tego, czy jest to postępowanie lecznicze, czy profilaktyczne. Usuwanie korków woskowych i zalegającej woskowiny: 3 pompki 3 razy dziennie przez okres ok. 7 dni. Działanie profilaktyczne w celu zachowania właściwej higieny uszu:  od 1 do 2 pompek dziennie przez okres ok. 7 dni. U niemowląt i dzieci do 12. roku życia stosowanie preparatu należy skonsultować z lekarzem. Aby zachować najwyższą higienę stosowanego preparatu, zaleca się, aby jeden preparat używany był wyłącznie przez jedną osobę. Nie przekraczać rekomendowanych dziennych dawek produktu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Akuvax?

Przeciwwskazaniami do stosowania sprayu do uszu są:

  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu,
  • perforacja błony bębenkowej,
  • stan po operacji ucha,
  • wysypka w uchu,
  • zawroty głowy,
  • ból ucha.

Preparatu nie należy stosować do pielęgnacji jamy ustnej, nosa i oczu. Zachować ostrożność podczas manipulowania aplikatorem.

Z czym nie łączyć Akuvax?

Brak danych dotyczących możliwych interakcji składników preparatu z innymi substancjami czynnymi obecnymi w lekach, wyrobach medycznych i suplementach diety.

Czy Akuvax ma skutki uboczne?

Brak danych dotyczących skutków ubocznych stosowania preparatu.


Skład

składniki: oliwa z oliwek przygotowana według standardów farmaceutycznych.

Jak stosować

W celu usunięcia korków woskowinowych oraz zalegającej woskowiny przy chorobach ucha zewnętrznego: niemowlęta powyżej 3. miesiąca życia, dzieci i osoby dorosłe – 3 naciśnięcia pompki dozującej 3 razy dziennie przez 5-7 dni.
Profilaktyczne stosowanie w celu utrzymania higieny uszu oraz zapobiegania powstawania korków woskowinowych: niemowlęta powyżej 3. miesiąca życia, dzieci i osoby dorosłe – 1-2 naciśnięcia pompki dozującej co 7 dni.

Przeznaczenie

Wyrób medyczny Akuvax stosuje się u niemowląt powyżej 3. miesiąca życia, dzieci oraz osób dorosłych w celu usunięcia korków woskowinowych oraz zalegającej woskowiny przy chorobach ucha zewnętrznego oraz profilaktycznie w utrzymaniu higieny uszu i zapobieganiu powstawania korków woskowinowych.

Ostrzeżenia

U niemowląt i dzieci do 12. roku życia stosować po konsultacji z lekarzem. Nie należy manipulować zbyt głęboko aplikatorem, aby nie uszkodzić narządu słuchu. Ze względów higienicznych zalecane jest używanie jednego wyrobu przez jedną osobę.
Przechowywać w temperaturze od 10°C do 25°C w oryginalnym opakowaniu. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie należy stosować wyrobu medycznego po upływie 6 miesięcy od daty pierwszego użycia.
Nie należy stosować wyrobu medycznego Akuvax: w przypadku nadwrażliwości lub alergii na oliwę z oliwek, w przypadku stwierdzonej lub podejrzewanej perforacji błony bębenkowej lub po operacji ucha, w przypadku wycieku z ucha, bólu ucha, podrażnienia, wysypki w uchu lub gdy istnieją zawroty głowy. Nie należy stosować wyrobu medycznego Akuvax do innych otworów ciała, na przykład do oczu, nosa, lub jamy ustnej.

Dystrybutor

OLEOFARM SP. Z O.O.

Producent

Oleofarm Sp. z o.o.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.

Kategorie produktu