BioCardine Omega-3, 60 kapsułek

Dostępny
42,67

O produkcie: BioCardine Omega-3, 60 kapsułek

100022830

Opis

BioCardine Omega-3 60 kapsułek to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego przeznaczona do postępowania dietetycznego równolegle z leczeniem chorób, w których organizm człowieka wymaga zwiększonych ilości wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3.


Właściwości

BioCardine Omega-3 to kompleksowe połączenie biologicznych olejów pozyskiwanych z mięśni sardynek, sardeli i makreli z Południowego Oceanu Spokojnego. Te pełnowartościowe, naturalne czyste i niewzbogacone składniki aktywne pomagają uzupełnić organizm w główne tłuszcze budulcowe.

BioCardine Omega-3 zawiera wyższe nienasycone kwasy tłuszczowe (EPA, DHA, DPA, HPA, ETA) i tłuszcze złożone, niższe nienasycone kwasy tłuszczowe (SDA, ALA) oraz nasycone kwasy tłuszczowe i niższe nienasycone kwasy tłuszczowe grupy omega-7.

Tego rodzaju składniki aktywne pomagają pokryć zapotrzebowanie na tłuszcze w przebiegu różnych zaburzeń i dolegliwości. Dlatego mogą być stosowane równolegle z leczeniem schorzeń, w których organizm wymaga zwiększonych ilości wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3.

  • Wspomagają organizm podczas zaburzeń profilu lipidowego, miażdżycy, zaburzeń rytmu serca i przewodzenia, zapalenia mięśnia sercowego, nadciśnienia i choroby niedokrwiennej serca.
  • Pomagają uzupełnić zapotrzebowanie na tłuszcze w czasie reumatoidalnego zapalenia stawów, łuszczycy, AZS, cukrzycy, schizofrenii, depresji czy stwardnienia rozsianego.
  • Wspierają pracę organizmu w okresie rekonwalescencji po poważnych incydentach sercowo-naczyniowych takich jak zawał serca czy udar mózgu.
  • Wspomagają uzupełnianie niedoboru tłuszczy w okresie okołooperacyjnym i podczas rekonwalescencji po zabiegach.
  • Pomagają pokryć zapotrzebowanie na tłuszcze podczas stosowania diety ketogenicznej.

Jak działa BioCardine Omega-3?

Oleje z mięśni sardynek, sardeli i makreli zawarte w preparacie BioCardine Omega-3 pomagają pokryć zapotrzebowanie organizmu na wyższe wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3.

Kiedy brać BioCardine Omega-3?

Ten produkt bogaty w kwasy omega-3 może być przyjmowany równolegle z leczeniem schorzeń takich jak m.in. miażdżyca, nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca i przewodzenia, łuszczyca, cukrzyca, AZS, schizofrenia czy depresja.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania BioCardine Omega-3?

Przeciwwskazaniem do stosowania powyżej 4 g kwasów omega-3 są hemofilia, skaza krwotoczna i planowane zabiegi operacyjne. Stosując preparaty na krążenie krwi (zwłaszcza leki przeciwzakrzepowe takie jak acenokumarol, warfaryna, klopidogrel, kwas acetylosalicylowy), należy zachować szczególną ostrożność. Przyjmowanie BioCardine®Omega-3 może nasilić ich działanie. Ponadto nie powinno się przyjmować produktu w razie uczulenia na jakikolwiek składnik preparatu.


Tabela

Wartość odżywcza 2 kapsułki - 3,15 g 100 g produktu
Wartość energetyczna 20 kcal / 83,74 kJ 635 kcal / 2658 kJ
Białko - żelatyna 602 mg 19 g
Węglowodany - glicerol 266 mg 8,4 g
Tłuszcz rybi ogółem, w tym: 2,28 g 72 g
cholesterol <5 mg <0,16 g
kwasy tłuszczowe nasycone 0,24 g 7,58 g
kwasy tłuszczowe jednonienasycone 0,31 g 9,76 g
wyższe wielonienasycone kwasy tłuszczowe, w tym omega-3 1,63 g 51,88 g

Skład

Składniki: Naturalnie czyste i niewzbogacane oleje z mięśni sardynek, sardeli i makreli (Południowy Ocean Spokojny).

Składniki dodatkowe: aromaty – naturalny smak cytrynowy, przeciwutleniacze – mieszanina tokoferoli (E306). Składniki otoczki: żelatyna, glicerol (nośnik), woda.


Jak stosować

BioCardine®Omega-3 (żspm) należy przyjmować 15-20 minut przed posiłkiem - dzięki temu zapewnione jest optymalne wchłanianie lipidów zawartych w produkcie.

Z reguły dzienną ilość produktu przyjmuje się w 2-3 porcjach. Jeśli jednak polecasz większe ilości BioCardine®Omega-3 (żspm), poinformuj, że pacjent może podzielić je na większą liczbę porcji (nawet do 8). Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie produktu przed każdym posiłkiem.

Kapsułki można połykać w całości, jednak rekomendujemy, aby spożywać sam olej w nich zawarty, ponieważ to on dostarcza substancji budulcowych i organizm człowieka powinien je otrzymywać już przez błony śluzowe jamy ustnej. Dlatego przed połknięciem przytrzymaj olej przez kilkanaście sekund w jamie ustnej – w ten sposób błony śluzowe ulegają bezpośrednio fizjologicznej odbudowie i regeneracji.

Jeśli rybi posmak oleju jest trudny do zaakceptowania lub gdy pacjentowi „odbija się rybą”, poleć wymieszanie porcji oleju z naturalnym sokiem owocowym np. malinowym lub wiśniowym, ale nigdy nie z cytrusowym. Soki cytrusowe, zwłaszcza grejpfrutowy, zawierają duże ilości furanokumaryn. Związki te wpływają na aktywność enzymów wątrobowych, które współuczestniczą w metabolizmie tłuszczów złożonych i wyższych kwasów tłuszczowych. Zaleca się, aby między spożyciem produktów na bazie olejów rybich a cytrusów bądź soków cytrusowych zachować co najmniej godzinny odstęp czasowy. Jeżeli występuje to zjawisko przy stosowaniu oleju na „pusty” żołądek można olej stosować do lub po posiłku pod warunkiem że posiłek jest ubogi w inne tłuszcze znajdujące się w żywności. Można również porcję oleju przegryźć kawałkiem pieczywa lub popić niewielką ilością przegotowanej wody lub herbaty ziołowej.

Gdy pacjent cierpi na refluks żołądkowo-przełykowy lub zgagę olej można stosować równocześnie z posiłkiem, należy jednak w takiej sytuacji pamiętać aby sam posiłek był niskotłuszczowy.

W fazie ostrej, równocześnie z produktem BioCardine®Omega-3 (żspm) należy stosować dietę niskotłuszczową, aby umożliwić organizmowi człowieka prawidłowe wykorzystanie tej kompozycji wyższych nienasyconych kwasów tłuszczowych.


Dzienne spożycie

Porcja produktu przeznaczona do spożycia w ciągu dnia:
Równolegle z leczeniem chorób w fazie ostrej: świeżego zawału serca i udaru mózgu, schizofrenii i depresji, stosować jednocześnie z dietą niskotłuszczową - 12 kapsułek (120 kcal) lub 0,21 ml oleju na kg masy ciała na dzień do 6 miesięcy

Równolegle z leczeniem chorób w fazie przewlekłej: chorób serca i układu krążenia, RZS, łuszczycy, schizofrenii i depresji oraz przebytych incydentów wieńcowych - 6 kapsułek (60 kcal) lub 0,11 ml oleju na kg masy ciała na dzień bezterminowo

Równolegle z diagnozowaniem zaburzeń lub chorób: serca i układu krążenia oraz o podłożu zapalnym, mózgu i układu nerwowego - 4 kapsułki (40 kcal) lub 0,07 ml oleju na kg masy ciała na dzień bezterminowo


Przeznaczenie

W czasie zaburzeń i chorób zapotrzebowanie Organizmu Człowieka na ten rodzaj tłuszczów wzrasta kilkukrotnie, dlatego, jak wykazało 25 wieloośrodkowych i wielokierunkowych badań naukowych przeprowadzonych u pacjentów, BioCardine®Omega-3 (żspm) przeznaczony jest do postępowania dietetycznego równolegle z leczeniem chorób, w których Organizm Człowieka wymaga zwiększonych ilości wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3:
• zaburzeń profilu lipidowego, np. hipertrójglicerydemia, hipercholesterolemia, dyslipidemia,
• miażdżycy, zaburzeń rytmu i przewodzenia, zapalenia mięśnia sercowego, nadciśnienia, choroby niedokrwiennej serca,
• reumatoidalnego zapalenia stawów,
• łuszczycy, atopowego zapalenia skóry,
• chorób metabolicznych, np. cukrzyca,
• schizofrenii, depresji, stwardnienia rozsianego.

Oraz:
• w okresie rekonwalescencji po poważnych incydentach sercowo-naczyniowych, np. zawał serca, udar mózgu;
• w okresie okołooperacyjnym i podczas rekonwalescencji po zabiegach,
• w trakcie stosowania diety ketogenicznej.


Ostrzeżenia

Produkt przyjmuje się według wskazań lekarza lub pod jego nadzorem. BioCardine®Omega-3 (żspm) nie zastępuje terapii zaordynowanej przez lekarza, lecz przeznaczony jest do równoległego stosowania z leczeniem. Produkt niekompletny pod względem odżywczym, nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia osób, dla których został przeznaczony. Nie przekraczać zaleconej porcji do spożycia w ciągu dnia. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. Produkt jest niewzbogaconym olejem rybim, nie zawiera białek (w tym parwalbuminy), które odpowiadają za rozwój reakcji alergicznej na ryby.

PRZECIWWSKAZANIA
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników. Przeciwwskazaniem do stosowania powyżej 4 g wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 są: skaza krwotoczna, hemofilia, planowane zabiegi operacyjne. Szczególną ostrożność należy zachować podczas stosowania leków przeciwzakrzepowych (acenokumarol, warfaryna, klopidogrel, kwas acetylosalicylowy), gdyż może nasilić się ich działanie, wydłużyć czas krzepnięcia oraz mogą powstawać krwawe podbiegnięcia. Po 2-3 tygodniach od chwili rozpoczęcia stosowania produktu zalecana jest kontrola lekarska. Przyjęcie ilości większej niż zalecana może wydłużyć czas krwawienia.


Waga

Masa netto 94,5 g (60 kapsułek).


Producent

Marinex International Sp. z o.o.
ul. Placowa 4
93-446 Łódź


Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.