Dr. Organic

Dr. Organic to brytyjska firma zajmująca się produkcją kosmetyków pielęgnacyjnych. Marka działa w zgodzie z naturą, wykorzystując naturalne surowce roślinne ze sprawdzonych źródeł. Firma ma swojej ofercie kilkadziesiąt produktów dla dzieci i dorosłych.

Sortuj według

   Kosmetyki Dr Organic do pielęgnacji twarzy, włosów i ciała

   Marka Dr. Organic stawia na naturalne ekstrakty z roślin. Najważniejszym składnikiem produkowanych przez nią kosmetyków jest ekologiczny sok z aloesu. W wielu preparatach zastępuje on wodę. Wszystkie substancje wykorzystywane w kosmetykach Dr. Organic są pozyskiwane w zrównoważony sposób.

   Marka wytwarza preparaty do pielęgnacji skóry, ciała i włosów, a także higieny jamy ustnej z serii Bioactive, Charcoal, Snail Gel i Hemp Oil. Produkty te mogą być używane przez dorosłych i dzieci. Kosmetyki naturalne Dr. Organic dostępne w Dr. Max powstają z myślą o skórze wrażliwej i suchej, a także normalnej bez tendencji do nadmiernego przetłuszczania czy wyprysków. Pomagają ukoić podrażnienia, wygładzić cerę i ją nawilżyć. W skład większości preparatów tej marki wchodzi sok z liści Aloe vera, który wspiera regenerację skóry i pomaga przywrócić jej naturalną równowagę. Można znaleźć go m.in. w żelu do ciała z aloesem Dr. Organic Bioactive Skincare. Kosmetyki Dr. Organic mają delikatny, naturalny zapach. Są dostępne w przystępnych cenach.

   Ekologiczne kosmetyki Dr. Organic

   Marka Dr. Organic zdobyła certyfikat Soil Association COSMOS Organic. Dokument ten potwierdza zgodność produkowanych preparatów z wymaganiami stawianymi kosmetykom ekologicznym. Wytwarzanie tych produktów przebiega w taki sposób, by ograniczyć negatywny wpływ na środowisko. Firma nie stosuje drażniących syntetycznych składników, parabenów, SLS, barwników syntetycznych oraz substancji petrochemicznych – DHA, BHT i olejów mineralnych.

   Kosmetyki Dr. Organic nie są testowane na zwierzętach. Firma nie współpracuje z żadnymi podmiotami przeprowadzającymi takie testy na zlecenie. Preparaty Dr. Organic są odpowiednie dla wegetarian, a niektóre z nich także dla wegan. W wybranych kosmetykach zastosowano miód, wosk pszczeli, propolis oraz wydzieliny ślimaków. Preparaty umieszczono w ekologicznych opakowaniach pochodzących z recyklingu. Surowce użyte do ich produkcji pochodzą z wybrzeży oceanów i dróg wodnych.