Elgydium Edukacyjna pasta do zębów barwiąca płytkę nazębną, 50 ml

Dostępny
16,35

O produkcie

100038342

Elgydium Edukacyjna pasta do zębów barwiąca płytkę nazębną, 50 ml to pasta, która pomaga doskonalić technikę szczotkowania zębów.

Właściwości

Elgydium pasta edukacyjna to preparat do higieny jamy ustnej, który stanowi  lekcję starannego czyszczenia zębów, połączoną z dobrą zabawą. Pomoże dzieciom zrozumieć, jak ważne jest regularne i dokładne szczotkowanie zębów. Elgydium edukacyjna pasta do zębów umożliwia doskonalenie techniki szczotkowania, dzięki barwnikom, które pojawiają się na płytce nazębnej.

Jak działa Elgydium pasta edukacyjna?

Elgydium pasta edukacyjna zawiera fluorinol o stężeniu 1000 ppm jonów fluoru, który pomaga chronić zęby przed ubytkami, a także kombinację barwników specjalnie dobranych ze względu na ich zdolność do barwienia płytki nazębnej. Płytka nazębna jest zabarwiona na zielono, aby można było ją zobaczyć, a następnie zoptymalizować skuteczność szczotkowania i zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej.

Jak stosować pastę Elgydium?

Wystarczy kilka prostych kroków, by móc cieszyć się z dokładnie wyszczotkowanych, umytych zębów.

  1. Należy umyć zęby pastą do zębów Elygidium. Wystarczy nałożyć niewielką ilość pasty na szczoteczkę i dokładnie rozprowadzić ją na zębach, jednocześnie usuwając osad oraz resztki kamienia z płytki nazębnej.
  2. Kolejnym krokiem jest dokładne płukanie ust, a następnie sprawdzenie w lustrze czy na zębach nie pozostały barwne ślady. Są to miejsca, w których zostały niedokładnie wyczyszczone są zęby i należy to poprawić.
  3. Aby pozbyć się wszelkich plam, należy dokładnie umyć zęby szczoteczką jeszcze raz, nie dodając żadnej dodatkowej pasty. Wystarczy mechaniczne pocieranie, by całkowicie pozbyć się kolorowych plam z płytki nazębnej.

Jak długo można stosować Elgydium pasta edukacyjna?

Pasta do zębów Elgydium może być stosowana codziennie, 2 razy dziennie lub według uznania dziecka na zmianę z klasyczną pastą do zębów. Warto pamiętać, że regularne mycie zębów jest podstawą odpowiedniej higieny jamy ustnej dzieci i dorosłych.

Ile kosztuje pasta Elgydium?

Elgydium pasta edukacyjna to połączenie odpowiedniej higieny, zabawy i wymiaru edukacyjnego, który pomoże dziecku w prawidłowej higienie jamy ustnej. Jej koszt to jedynie kilkadziesiąt złotych.

Z czym nie łączyć Elgydium pasta edukacyjna?

Elgydium pasta edukacyjna jest w pełni bezpiecznym preparatem do czyszczenia zębów. Zawiera ona wodorofluorek nikometanolu oraz 94% składników pochodzenia naturalnego. Nie ma przeciwwskazań do jej stosowania wraz z innymi produktami higieny jamy ustnej. Warto pamiętać, że do usunięcia barwnych plam powstałych na skutek użycia pasty edukacyjnej Elygidium nie trzeba stosować żadnych dodatkowych środków.

Jak stosować

1. Wyszczotkuj zęby pastą ELGYDIUM EDUKACYJNĄ w taki sposób, jak zwykle to robisz.

2. Wypłucz usta i sprawdź w lustrze, które miejsca pominąłeś - są one zabarwione na zielono.

3. Bez nakładania dodatkowej porcji pasty wyszczotkuj ponownie zęby, żeby usunąć z nich pozostały barwnik.

Pasty można używać 2 razy dziennie każdego dnia lub sporadycznie, na przemian ze standardową pastą do zębów.

Przeznaczenie

Dla dzieci od 7 roku życia.

Pojemność

50 ml netto

Skład INCI

Hydrogenated Starch Hydrolysate, Aqua, Hydrated Silica, Aroma, Cl42051, Cellulose Gum, Limonene, Nicotinyl Alcohol HF. PEG-12, PEG-12 Allyl Ether, PEG-12 Dimethicone, Sodium Benzoate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Propionate, Sodium Saccharin, Tetrasdium Edta, Cl19140.

Dystrybutor

Pierre Fabre Medicament Polska Sp. z o. o.
ul. Belwederska 20/22,
00-762 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.