Elgydium

  (53)

Elgydium należy do francuskiego koncernu Pierre Fabre, który ma ponad 45-letnią tradycję w dziedzinie produkcji artykułów do higieny jamy ustnej. W ofercie marki znajdują się m.in. pasty do zębów chroniące przed próchnicą, łagodzące nadwrażliwość zębów czy problemy z dziąsłami.

Sortuj według

Poznaj pasty do zębów Elgydium

Specjalistyczne pasty do zębów są najważniejszą kategorią w portfolio Elgydium. Zostały one opracowane z myślą o potrzebach osób zmagających się z rozmaitymi problemami stomatologicznymi. Dostępna jest zarówno silnie oczyszczająca pasta Elgydium dla dorosłych, jak i łagodnie myjąca pasta dla dzieci. Nie brakuje wariantów zapobiegających narastaniu osadu nazębnego ani wzmacniających szkliwo. Stworzona przez Elgydium pasta wybielająca Elgydium Whitening zawiera składniki o działaniu polerującym. Dokładnie oczyszcza zęby, usuwa płytkę nazębną i przebarwienia oraz pozwala cieszyć się białym uśmiechem.

Elgydium Anti Plaque pomaga uporać się z kamieniem nazębnym. Dentyści polecają ją również po zabiegu skalingu. Produkowana przez Elgydium pasta zawiera chlorheksydynę - składnik redukujący płytkę nazębną oraz przeciwdziałający jej ponownemu gromadzeniu. Dla dzieci uczących się prawidłowej higieny jamy ustnej przeznaczona jest z kolei Elgydium Pasta Edukacyjna. Zabarwia ona płytkę nazębną, co pomaga doskonalić technikę szczotkowania zębów. Zawiera ponadto fluorinol chroniący przed próchnicą.

Szczoteczki Elgydium - w trosce o zdrowie zębów i dziąseł

Jakie szczoteczki Elgydium są dostępne w aptece? W naszym asortymencie znalazły się zarówno klasyczne, jak i specjalistyczne rodzaje akcesoriów do higieny jamy ustnej. Wszystkie mają za zadanie efektywnie i bezpiecznie czyścić zęby. Opracowana przez Elgydium szczoteczka sprawdza się w czasie leczenia ortodontycznego, użytkowania implantów albo po zabiegach chirurgicznych w obszarze jamy ustnej. Dostępne są również szczoteczki międzyzębowe z elastycznym włosiem.