Enfamil

  (13)

Enfamil to marka należąca do koncernu Mead Johnson Nutrition. Specjalizuje się w produkcji mleka początkowego i następnego dla niemowląt. Wyroby wytwarzane przez tę amerykańską firmę charakteryzują się starannie dopracowaną formułą.

Sortuj według

Enfamil dla niemowląt - zadbaj o dietę swojego dziecka!

Mleko Enfamil stanowi doskonały sposób na dostarczenie maleństwu niezbędnych składników odżywczych. Receptura produktów została opracowana we współpracy z lekarzami. W asortymencie marki znajdują się nie tylko standardowe preparaty, ale również wyroby przeznaczone ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi. Na uwagę zasługuje m.in. Enfamil bez laktozy (Enfamil O-lac) lub Enfamil Comfort, który podaje się przy kłopotach trawiennych. Z kolei linię Enfamil AR poleca się w przypadku problemów z ulewaniem, a Enfamil Ha świetnie sprawdza się u maluszków z tendencją do alergii.

Mleko modyfikowane Enfamil - dla dzieci w każdym wieku

Amerykańska marka wyróżnia się szeroką ofertą produktów. Mleko modyfikowane Enfamil, a właściwie jego odpowiedni rodzaj, nadaje się do stosowania już od pierwszego dnia życia. Dostępne są także mieszanki dla starszych niemowląt. Posiadają one oznaczenia: 1 (do 6 miesiąca życia), 2 (6 - 12 miesiąc życia) i 3 (mleko powyżej 12 miesiąca życia). Zawierają odpowiednio dobrane składniki odżywcze, takie jak: witaminy D oraz K. Ich cena zależy m.in. od składu i gramatury.

Mleko Enfamil wszystko,  czego potrzebuje dziecko

Do 6 miesiąca życia najlepiej karmić dziecko mlekiem z piersi, ale zdarzają się sytuacje, że niemowlętom trzeba podawać gotowe mieszanki. Wynika to m.in. z zaburzeń laktacyjnych, problemów trawiennych oraz alergii. Zanim jednak zdecydujesz się na pojenie produktami zastępczymi, skonsultuj się z pediatrą. Poradzi Ci on, jakie składniki powinno zawierać mleko modyfikowane. Enfamil zwraca uwagę na to, by dieta maluszka była odpowiednio zbilansowana i bogata w kwasy DHA wspierające prawidłowy rozwój wzroku i mózgu.

Enfamil przy rozszerzaniu diety

Jak karmić starsze niemowlęta?

  • Między 4 a 6 miesiącem życia Polskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci i Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności zalecają powolne rozszerzanie diety dziecka. Trzeba to robić ostrożnie, ponieważ wprowadzanie nowych produktów sprzyja ujawnianiu się alergii pokarmowych, np. na mleko krowie, laktozę czy jaja. Dalej jednak podaje się mieszanki mleczne, np. mleko dla niemowląt Enfamil Premium 1 MFGM.
  • Między 6 a 8 miesiącem życia dziecko zaczyna jeść pokarmy stałe. To idealny moment na zmianę rodzaju mleka modyfikowanego, np. na Enfamil Premium 2 Neuro Plus.
  • Po ukończeniu 1 roku życia dieta dziecka odznacza się różnorodnością. Zawiera mięso, pieczywo, kasze. Posiłki mleczne warto jednak przygotowywać na bazie mieszanek mlecznych (np. Enfamil Premium 4 MFGM mleko dla dzieci) są one dostępne m.in. w aptece internetowej.