Espumisan Easy, granulki bez popijania, 14 saszetek

Granulki do połknięcia z symetykonem, redukują wzdęcia, usuwają gazy.

Dostępny
14,94

O produkcie: Espumisan Easy, granulki bez popijania, 14 saszetek

100002005

Opis

Espumisan® Easy to preparat stosowany, aby skutecznie likwidować wzdęcia, spowodowane nagromadzeniem gazów w przewodzie pokarmowym i zmniejszyć uczucie pełności i ucisku w jamie brzusznej oraz burczenia w żołądku i jelitach.Espumisan® Easy to nowoczesna forma granulek, do wzięcia bez konieczności popijania. Granulki mają przyjemny, cytrynowy smak i szybko rozpuszczają się w jamie ustnej, dzięki czemu substancja czynna – symetykon – szybko dostaje się do przewodu pokarmowego i może równie szybko zacząć działać.Nowy Espumisan® Easy jest pakowany w małe, pojedyncze saszetki, które możesz mieć przy sobie i dyskretnie zażyć zawsze i wszędzie, kiedy tego potrzebujesz.

Właściwości

Espumisan Easy to wyrób medyczny w postaci granulek opracowany z użyciem innowacyjnej technologii. Znajduje się w praktycznych saszetkach, które można zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Ich zawartość można spożyć w każdych okolicznościach ze względu na brak konieczności popijania wodą. Granulki mają cytrusowy smak i są łatwe do połknięcia. Szybko rozpuszczają się w jamie ustnej, dzięki czemu substancja czynna natychmiastowo dostaje się do przewodu pokarmowego, gdzie wpływa na złagodzenie wzdęć.

Espumisan Easy zawiera symetykon — związek silikonowy, która pomaga łagodzić uczucie pełności, wzdęcia i ucisk w jamie brzusznej oraz burczenie w żołądku i jelitach. Jego właściwości bazują na zasadzie środka powierzchniowo czynnego wpływającego na zmniejszenie napięcia powierzchniowego pęcherzyków gazu w układzie pokarmowym. Symetykon to substancja znana od ok. 50 lat, która została bardzo dobrze przebadana*. Jest uznawana za praktycznie nietoksyczną i może być stosowana nawet u niemowląt. Wpływa na gazy uwięzione w układzie pokarmowym, jednak nie ulega wchłanianiu przez organizm.

Produkt Espumisan Easy nie zawiera cukru, dlatego jest odpowiedni dla diabetyków. Preparat wyprodukowano w Niemczech pod ścisłą kontrolą jakości. 

Jak działa Espumisan Easy?

Symetykon zawarty w preparacie oddziałuje na elastyczność pęcherzyków gazu znajdujących się w przewodzie pokarmowym. Gdy dochodzi do ich pęknięcia, następuje uwolnienie gazu, który później zostaje usunięty z organizmu poprzez odbijanie lub podczas puszczania wiatrów.

Kiedy brać Espumisan Easy?

Produkt Espumisan Easy opracowano z myślą o zmniejszaniu wzdęć spowodowanych nagromadzeniem gazów w układzie pokarmowym.

Jak długo można stosować Espumisan Easy?

Produkt Espumisan Easy może być bezpiecznie stosowany długoterminowo.

Czy stosowanie Espumisan Easy w ciąży jest bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży, możesz stosować symetykon zawarty w preparacie, jednak po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

*https://www.espumisan.pl/wybierz-wyrob-medyczny-espumisan/espumisan-easy


Skład

Każda saszetka zawiera 125 mg symetykonu.
Inne składniki wyrobu medycznego to: sorbitol, talk, kwas jabłkowy, aromat cytrynowy, aromat kremowy.

Jak stosować

Dorośli i młodzież powyżej 14 roku życia powinni zażywać zawartość 1 saszetki przed lub po posiłku. W razie potrzeby zawartość 1 saszetki można także zażyć przed pójściem spać. W razie potrzeby dawkę można zwiększyć, zażywając jednorazowo 2 saszetki. Dawka dobowa nie powinna przekraczać 8 saszetek, co odpowiada 1000 mg symetykonu.
Dzieci w wieku od 6 do 14 lat powinny zażywać zawartość 1 saszetki przed lub po posiłku. W razie potrzeby zawartość 1 saszetki można także zażyć przed pójściem spać. Dawka dobowa nie powinna przekraczać 3 saszetek, co odpowiada 375 mg symetykonu.
Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 6 lat.

Przeznaczenie

Espumisan Easy jest stosowany, aby skutecznie zmniejszać wzdęcia spowodowane nagromadzeniem gazów w przewodzie pokarmowym i zmniejszyć uczucie pełności, wzdęć i ucisku w jamie brzusznej oraz burczenia w żołądku i jelitach.

Ostrzeżenia

Nie należy stosować wyrobu medycznego Espumisan Easy w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na symetykon lub którykolwiek z pozostałych składników wyrobu. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 6 lat.

Dystrybutor

Berlin - Chemie AG

Producent

Fair Pharm Vertriebs GmbH

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.