Glamid, żel na trądzik, 50 g

Żel na trądzik z nikotynamidem, kwasem glikolowym i salicylowym.

Dostępny
23,88

O produkcie: Glamid, żel na trądzik, 50 g

100002312

Opis

Żel na trądzik

Właściwości

Glamid żel na trądzik to kosmetyk, który powstał z myślą o codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej. Można go wykorzystywać jako wsparcie terapii z zastosowaniem retinoidów lub antybiotyków. Jego formułę tworzy kompleks 3 składników aktywnych, które pomagają złuszczać martwy naskórek, oczyszczać skórę, a także łagodzić zmiany trądzikowe.

  • Niacynamid (nazywany też niacyną, kwasem nikotynowym lub witaminą PP) to pochodna witaminy B3. Wspomaga on łagodzenie stanów zapalnych oraz zmniejszenie ilości produkowanego sebum, dzięki czemu cera może stać się matowa i gładka. Sebum to pożywka dla bakterii powodujących pojawianie się wyprysków. Dlatego niacynamid pomaga ograniczać powstawanie zmian trądzikowych i zaskórników. Jednocześnie wspiera on utrzymanie optymalnego nawilżenia skóry, wzmocnienie jej bariery ochronnej i redukcję rumienia.
  • Kwas glikolowy należy do grupy kwasów AHA (zwanych też owocowymi) i powstaje z trzciny cukrowej. Wspomaga on regulację funkcjonowania gruczołów łojowych, a także złuszczanie martwego naskórka, oczyszczanie cery oraz wygładzenie i odświeżenie cery.
  • Kwas salicylowy jest kwasem naturalnie występującym w przyrodzie. Wspomaga łagodzenie stanów zapalnych skóry. Pomaga też zahamować powstawanie zmian trądzikowych i ognisk zapalnych. Kwas ten znalazł się w składzie Glamid żel również dlatego, gdyż wspiera stymulację odnowy skóry.

Jak działa Glamid żel?

Składniki znajdujące się w tym żelu pomagają pozbyć się z powierzchni skóry bakterii odpowiedzialnych za zmiany trądzikowej. Jednocześnie – m.in. ze względu na właściwości kwasu glikolowego – wspomagają one oczyszczenie porów, poprawę nawilżenia skóry i zmniejszenie blizn potrądzikowych.

Jak stosować Glamid żel?

Glamid żel stosuj  2 razy dziennie – rano i wieczorem. Przed jego nałożeniem na twarz dokładnie oczyść twarz i usuń makijaż za pomocą łagodnego płynu myjącego, a następnie starannie ją osusz. Nałóż na skórę cienką warstwę kosmetyku, omijając okolice oczu, ust i błon śluzowych. Po aplikacji żelu umyj ręce.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Glamid żel?

Nie używaj Glamid żel w przypadku uczulenia na jakikolwiek jego składnik. Ten kosmetyk nie jest też odpowiedni dla dzieci poniżej 3. roku życia.

Czy Glamid żel ma skutki uboczne?

Przez pierwsze kilka dni stosowania Glamid żel możesz odczuwać przejściowy dyskomfort związany z zawartością w tym kosmetyku hydroksykwasów. Mogą dokuczać Ci pieczenie i zaczerwienie skóry. W przypadku, gdy objawy te będą się utrzymywać, zrezygnuj z używania kosmetyku.


Skład INCI

Aqua, Propylene glycol, Nicotinamide Glycerin, Glyceryl Polymethacrylate, PVM/MA copolymer, Triethanlamine, Hydroxyethylcellulose, Glycolic acid, Salicylic acid, Disodium EDTA

Jak stosować

Po oczyszczeniu i osuszeniu na zmienione partie skóry nałożyć żel.

Przeznaczenie

Znajduje zastosowanie w łagodnej oraz umiarkowanej zapalnej postaci trądziku

Pojemność

50 g

Seria

Glamid

Dystrybutor

Axxon Sp. z o.o.
Puławska 314
02-819 Warszawa

Producent

Laboratorio Medinfar - Produtos Farmaceuticos S.A.

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.