GlucoCare, suplement diety, 30 tabletek

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

45,99

O produkcie: GlucoCare, suplement diety, 30 tabletek

100018289

Opis

GlucoCare® jest suplementem diety zawierającym składniki, które wspomagają utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi.

Właściwości

Suplement diety GlucoCare zawiera składniki czynne, które pomagają utrzymać prawidłowe stężenie glukozy we krwi. Produkt przeznaczony jest nie tylko dla diabetyków, ale także osób, które chcą zadbać o normalizację poziomu cukru w organizmie. Grupą docelową preparatu są także chorzy z zespołem metabolicznym i stanem przedcukrzycowym. Preparaty dla diabetyków najlepiej przyjmować pod nadzorem lekarza. Producentem suplementu diety  jest polska marka STADA POLAND SP. Z O.O. W opakowaniu znajduje się 30 tabletek, co zapewnia suplementację przez miesiąc.

Jak działa GlucoCare?

Substancje czynne produktu to:

  • kora berberysu ostrego – berberyna pomaga zachować optymalne stężenie glukozy we krwi,
  • ekstrakt z liści Banaba (z kwasem korosolowym i taninami w składzie) – wspiera metabolizm cukrów w organizmie,
  • chrom – jako pierwiastek śladowy wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy, a także wspiera prawidłowe utrzymanie metabolizmu makroskładników odżywczych.

Aby przyczynić się do poprawy metabolizmu węglowodanów we krwi, nie należy zapominać o codziennej aktywności fizycznej i zmianie nawyków żywieniowych. Diabetycy powinni pamiętać o regularnym weryfikowaniu poziomu glukozy na czczo.

U osób zdrowych poziom glukozy we krwi na czczo powinien mieścić się w zakresie od 70 do 99 mg/dL. Zarówno hipo-, jak i hiperglikemia jest wskazaniem do wizyty u lekarza i wykonania bardziej szczegółowych badań.

Jak dawkować GlucoCare?

Tabletki należy przyjmować codziennie – 1 tabletka na dobę (w trakcie lub po spożyciu ostatniego posiłku). Popić szklanką wody.  Suplement diety może być stosowany przez maksymalnie rok, bez konieczności odstawiania. Nie stosować na pusty żołądek. W opakowaniu znajduje się 30 tabletek, co zapewnia miesięczną suplementację. Nie przekraczać zalecanej dobowej dawki suplementu diety. Nie stosować u dzieci.

Czy można stosować GlucoCare w ciąży?

Preparatu nie można stosować w ciąży i u kobiet karmiących piersią.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania GlucoCare?

Suplement diety GlucoCare nie powinien być przyjmowany w przypadku jednoczesnego spożywania:

  • innych preparatów, które stabilizują gospodarkę węglowodanową we krwi,
  • leków alkalizujących, które zmniejszają wchłanianie chromu,
  • cyklosporyn,
  • antykoagulantów,
  • lewotyrokysny (L-thyroxine),
  • lewodopy (L-DOPA).

Nie stosować u osób z zaburzeniami czynności wątroby bez konsultacji z lekarzem. Preparat nie jest przeznaczony dla osób poniżej 18. roku życia, w tym dzieci. W przypadku przyjmowania innych suplementów diety należy wcześniej skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.


Skład

Składniki: w przeliczeniu na jedną tabletkę: 500 mg berberyny (526 mg ekstraktu z Berberis aristata standaryzowanego do 95% berberyny) 48 mg ekstraktu z liści Banaba (Lagerstroemia speciosa (L.)) standaryzowanego do 1% kwasu korosolowego 0,75 mg pikolinianu chromu w tym 90 μg chromu, substancje wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna E460, fosforan trójwapniowy E341, hydroksypropylometyloceluloza E464, polidekstroza E1200, mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych estryfikowane kwasem octowym E472a / substancje przeciwzbrylające: sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, guma celulozowa usieciowana E468, dwutlenek krzemu E551 / substancja wiążąca: powidon E1201 / barwnik: dwutlenek tytanu E171, tlenek żelaza żółty E172iii / substancja glazurująca: stearynian magnezu E470b, talk E553b, olej kokosowy, szelak E904.

Jak stosować

Doustnie.

Dzienne spożycie

Osoby dorosłe (powyżej 18 roku życia): 1 tabletka na dobę w trakcie lub bezpośrednio po kolacji. Nie należy stosować na pusty żołądek. GlucoCare® może być stosowany przez okres do roku, bez konieczności robienia przerwy.

Przeznaczenie

Uzupełnienie diety w składniki występujące w preparacie.

Ostrzeżenia

GlucoCare® nie powinien być przyjmowany bez kontroli lekarza razem z innymi doustnymi produktami stosowanymi w zaburzonym metabolizmie węglowodanów.

GlucoCare® nie powinien być przyjmowany jednocześnie z cyklosporyną, antykoagulantami, lewodopą (L-DOPA) oraz lewotyroksyną (L-thyroxine).

Jednoczesne stosowanie leków alkalizujących może powodować zmniejszone wchłanianie chromu.

GlucoCare® nie powinien być stosowany przez pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w przypadku stosowania innych suplementów diety lub leków.

Nie stosować w okresie ciąży oraz karmienia piersią. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla małych dzieci.

Producent

STADA POLAND SP. Z O.O.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.