Klarin Aktiv z luteiną, suplement diety, 60 tabletek

Suplement diety ze sproszkowanym owocem borówki czernicy i luteiną.

Dostępny
21,84

O produkcie: Klarin Aktiv z luteiną, suplement diety, 60 tabletek

100002837

Opis

Suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych jako uzupełnienie codziennej diety w antocyjany z borówki czernicy, luteinę, beta-karoten, witaminę E i witaminę C.

Właściwości

Preparaty z witaminą E, takie jak Klarin Aktiv z luteiną, dostarczają organizmowi składników, które wykazują korzystny wpływ na wzrok. Ten suplement diety stworzony na bazie składników pochodzenia naturalnego, zaliczany jest do grupy preparatów ziołowych. Przeznaczony do stosowania u osób dorosłych. Produkt cechuje się bogatym składem, za którego sprawą wykazuje szeroki pozytywny wpływ na narząd wzroku i chroni oczy przed skutkami stresu oksydacyjnego.

Poszczególnym składnikom zawartym w preparacie przypisuje się następujące właściwości i działanie:

  • wyciąg zborówki czernicy – zawarte w nim barwniki należące do grupy antocyjanów wywierają korzystny wpływ na włosowate naczynia krwionośne i mikrokrążenie w siatkówce oka. Owoc borówki jest ponadto cennym źródłem antyoksydantów,
  • wyciąg z kwiatów aksamitki – zawarte w nim karotenoidy takie jak luteina i zeaksantyna są naturalnymi barwnikami znajdującymi się w siatkówce oka. Przypisuje się im właściwości przeciwutleniające. Chronią oczy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników,
  • witamina A – pełni ważną funkcję w procesie widzenia. Ulega przekształceniu w światłoczuły barwnik. Bierze udział w regeneracji nabłonków, w tym śluzówki oka,
  • witaminy C i E – wykazują przeciwutleniające działanie ochronne.. Zmniejszają szkodliwy wpływ wolnych rodników,

Niedobór poszczególnych składników może być spowodowany m.in. złą dietą lub zaburzeniami wchłaniania.

Jak działa Klarin Aktiv z luteiną?

Preparat dostarcza organizmowi przede wszystkim składniki mineralne i witaminy na oczy, których nie jest on w stanie samodzielnie wytworzyć. Dzięki bogatemu składowi wspiera funkcjonowanie narządu wzroku i wspomaga proces widzenia, dbając w ten sposób o zdrowie oczu.

Jak stosować Klarin Aktiv z luteiną?

Zalecana dawka produktu dla osób dorosłych to 1 tabletka 2 razy na dobę.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Klarin Aktiv z luteiną?

Nie można stosować produktu w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek jego składnik.

Z czym nie łączyć Klarin Aktiv z luteiną?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji między preparatem a innymi lekami. W razie wątpliwości w tej kwestii wskazana jest konsultacja z lekarzem.

Czy Klarin Aktiv z luteiną jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Preparat nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży. Nie jest zalecany również w okresie karmienia piersią.


Skład

Sproszkowany owoc borówki czernicy, ekstrakt z borówki czernicy, kwas L-askorbinowy, skrobia ziemniaczana (substancja wypełniająca), dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca), luteina, octan DL-alfa-tokoferylu, poliwinylopirolidon (nośnik), beta-karoten, stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca).

Jak stosować

Spożywać doustnie.

Dzienne spożycie

2 razy dziennie po 1 tabletce.

Przeznaczenie

Przeznaczony dla osób dorosłych jako uzupełnienie codziennej diety w antocyjany z borówki czernicy, luteinę, beta-karoten, witaminę E i witaminę C.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. Suplement diety nie może być zamiennikiem zdrowej, zbilansowanej diety.

Waga

24 g

Dystrybutor

Zakład chemiczno-farmaceutyczny FARMAPOL sp. z o.o.
61-749 Poznań
Św. Wojciech 29

Producent

Zakład chemiczno-farmaceutyczny FARMAPOL sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.