Zmęczone nogi

  (32)

Zmęczenie i ból nóg to najczęściej wynik zbyt długiego stania, chodzenia lub nadwagi. Jak zlikwidować dyskomfort, który utrudnia codzienną aktywność i uniemożliwia odpoczynek? Rozwiązaniem jest żel na zmęczone nogi, ale także specjalne kremy i maści.

Sortuj według
Zmęczone nogi

Zmęczone nogi

Żel, krem, maść na zmęczone nogi – uczucie natychmiastowego odprężenia

Żel na zmęczone nogi chłodzi skórę, co daje natychmiastową ulgę i likwiduje uczucie ciężkości. Krem na zmęczone nogi oprócz działania odprężającego nawilża oraz pielęgnuje. Z kolei maść na zmęczone nogi dostępna w aptekach ma właściwości jeszcze silniej chłodzące niż żele, dzięki czemu sprawdzi się przy dużych obrzękach i przeciążeniach. 

Sposoby na zmęczone nogi

Maść na zmęczone nogi można stosować razem z tabletkami na obrzęki, a także zamiennie z innymi produktami chłodzącymi. 

Leki na obrzęki stóp

Leki na obrzęki stóp są dostępne w aptekach bez recepty i występują w postaci suplementów diety lub tabletek leczniczych. Wspomagając pracę układów krążenia i limfatycznego, wzmacniają naczynia i zmniejszają obrzęki. 

Kompres chłodzący

W celu miejscowego zmniejszenia obrzęku warto sięgnąć po żelowe kompresy chłodzące. Zimny okład obkurczy naczynia, a następnie przyspieszy przepływ krwi oraz limfy, likwidując opuchliznę. Ważne jest to, aby kompresu nie kłaść bezpośrednio na skórę, a np. poprzez ręcznik papierowy.

Żele i kremy na zmęczone nogi

Żel na zmęczone nogi posiada wyciąg z kasztanowca, a także rutynę, czyli roślinny flawonoid. Połączenie tych składników łagodzi objawy przeciążenia mięśni i chłodzi skórę. Krem na zmęczone nogi zawiera bogaty skład roślinny, który dodatkowo zapobiega pękaniu naczyń krwionośnych, a także mentol zapewniający natychmiastowe schłodzenie.