Dernilan, maść, 35 g

Dostępny
16,15

O produkcie: Dernilan, maść, 35 g

100001576

Opis

Nazwa Dernilan
Nazwa międzynarodowa -
Dawka -
Postać maść
Wielkość opakowania 35 g
Działanie/właściwości
  • działa gojąco
  • przeciwzapalnie
  • przyspiesza ziarninowanie
  • ułatwia usuwanie zgrubiałego naskórka

Dernilan, maść, 35 g zawiera substancje czynne alantoinę, nikotynamid (witamina PP), kwasu salicylowy i kamforę.


Działanie

Lek Dernilan dzięki skojarzonemu działaniu substancji czynnych działa gojąco i przeciwzapalnie, przyspiesza ziarninowanie, ułatwia usuwanie zgrubiałego, zrogowaciałego naskórka ze stóp i rąk.


Wskazania

Do czego jest maść Dernilan?

Lek Dernilan stosuje się w przypadkach bolesnych i głębokich pęknięć zgrubiałego i zrogowaciałego naskórka, w pielęgnacji skóry stóp i rąk.


Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Dernilan maść:
- jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną (kamforę racemiczną, alantoinę, nikotynamid lub kwas salicylowy) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
- na rozległe obszary uszkodzonej skóry oraz na błony śluzowe.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Dernilan maść należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

Lek Dernilan zawiera metylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan, dlatego może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Lek Dernilan  zawiera alkohol cetylowy i dlatego może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry).


Stosowanie leku u dzieci

Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Brak danych na temat możliwych interakcji alantoiny, nikotynamidu i kamfory stosowanych miejscowo na skórę.
Kwas salicylowy występujący w maści Dernilan może nasilać działanie terapeutyczne innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.


Ciąża

Czy stosowanie Dernilan w ciąży jest bezpieczne?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie badano bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz wpływu na płodność. Nie należy stosować leku Dernilan maść w okresie ciąży lub karmienia piersią, jeśli nie zadecyduje o tym lekarz.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Skórę stóp i rąk smarować maścią od 3 do 4 razy na dobę. Maść lekko wmasować, co kilka dni stopy lub ręce wymoczyć i usunąć zrogowaciały naskórek. Po wygojeniu zmian maść stosować l do 2 razy na dobę po umyciu stóp i rąk.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, maść Dernilan może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Mogą wystąpić reakcje alergiczne i miejscowe podrażnienia (nieznana częstość występowania – nie może być określona na podstawie dostępnych danych).


Skład

100 g maści zawiera:
- alantoina 300 mg
- nikotynamid 250 mg
- kwas salicylowy 100 mg
- kamfora racemiczna 1 g
Substancje pomocnicze: wazelina biała, glicerol, woda oczyszczona, alkohol cetylowy, cholesterol, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan.

Producent

Wrocławskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A.
50 – 951 Wrocław, ul. Św. Mikołaja 65/68


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.