Pudry i zasypki dla noworodków i niemowląt

  (11)
Sortuj według
  Pudry, zasypki

  Pudry, zasypki

  Czysta skóra dziecka to istota prawidłowej pielęgnacji malucha. Jednak sama wieczorna kąpiel to nie wszystko. Skóra dziecka jest bardzo delikatna, a w niektórych miejscach wyjątkowo podatna na podrażnienia. Pośladki, pachwiny i okolice intymne należą zdecydowanie do jednych z nich. Pieluszka lub pampers, nawet często zmieniane, mogą prowadzić do podrażnień i odparzeń. Żeby tego uniknąć, stosuj odpowiednie kosmetyki na odparzenia pieluszkowe, pozwalające na ochronę skóry dziecka w okolicach intymnych oraz miejscach narażonych na częsty kontakt z wilgocią.


  Puder dla niemowląt – jakie ma właściwości?

  Zasypki dla niemowląt mają wiele zalet. Wśród nich przede wszystkim ochrona skóry i łagodzenie występujących na niej podrażnień. Puder – zasypka dla niemowląt świetnie nadaje się do stosowania na oparzenia, w tym również na poparzenia wywołane przez słońce. Aby utrzymać prawidłowy stan skóry także w miejscach narażonych na niemal stałą wilgoć (np. pachwiny dziecka), aplikuj na skórę dziecka specjalne zasypki dla niemowląt – by jak najwcześniej wspomagać prawidłową pielęgnację dziecka. Są to kosmetyki posiadające w składzie substancje łagodzące stany zapalne skóry oraz przyspieszające jej regenerację. Puder dla niemowląt zasypywany regularnie, pozwoli Ci ochronić skórę dziecka przed tzw. odpieluszkowym zapaleniem skóry.

  Puder dla dzieci możesz stosować również na inne miejsca, gdzie ze skóry tworzą się fałdki i może gromadzić się wilgoć. To, co jest najważniejsze w profilaktyce odparzeń skóry malucha, to przede wszystkim konsekwentne stosowanie preparatów podczas każdej zmiany pieluszki. Pamiętaj, żeby przed kolejnym użyciem zasypki, dokładnie umyć i osuszyć skórę oraz usunąć pozostałości poprzednio aplikowanego preparatu.


  Zasypka na odparzenia – dlaczego warto ją stosować?

  Tego rodzaju kosmetyk nie podrażnia dodatkowo skóry. Składniki, które się w niej znajdują oprócz tego, że wspierają regenerację skóry, to uśmierzają nieprzyjemny ból lub swędzenie w przypadku odparzeń. Dzięki takim preparatom jak puder płynny dla niemowląt skóra dziecka będzie dodatkowo nawilżona. Co ciekawe – preparaty tego typu mogą być stosowane także przez osoby dorosłe. Częstym przypadkiem jest stosowanie ich przez osoby starsze, których skóra w podeszłym wieku również jest cienka i wrażliwa jak skóra dziecka.

  Zasypki zabezpieczają wrażliwą skórę dziecka, osuszając ją i zapobiegając ponownej maceracji (rozmoczeniu), które mogłoby prowadzić do podrażnień i odparzeń. Jeżeli skóra dziecka swędzi lub jest zaczerwieniona, użycie zasypki powinno pomóc złagodzić ten stan. Każdorazowo należy ją stosować na oczyszczoną, i co ważniejsze, na osuszoną skórę dziecka. Jeżeli doszło do poważnych podrażnień, wysypki lub odparzeń, zasypka może nie być wystarczająco skuteczna, a na profilaktykę może być w danym momencie za późno. W takiej sytuacji skonsultuj się z pediatrą, który doradzi co zastosować na wyleczenie skóry. Po przywróceniu prawidłowej kondycji podrażnionych miejsc, wróć do regularnego aplikowania zasypek.


  Zasypka dla noworodka – którą wybrać?

  Na rynku istnieje naprawdę duży wybór tego typu preparatów. Ceny tych środków do pielęgnacji są bardzo przystępne. Do wyboru mamy m.in. tradycyjny puder, ale jest również puder w płynie dla niemowląt. Działanie drugiego z preparatów skupia się głównie na łagodzeniu obrzęków, stanów zapalnych lub pojawiających się oznak alergii. Często w jego składzie znajduje się benzokaina lub mentol, które na długi czas koją i uśmierzają ból oraz swędzenie.

  Zakup odpowiedniej zasypki nie powinien zatem stanowić dla Ciebie najmniejszego problemu. Pamiętaj, aby jej wybór skonsultować wcześniej z lekarzem – przede wszystkim opisać swoje potrzeby oraz preferencje. Dzięki temu specjalista, po ocenie stanu skóry, dobierze właściwy produkt. Szczególnie ważne jest to w przypadku zasypek dla noworodka. Od lekarza dowiesz się także wszystkiego o stosowaniu zasypek – od aplikacji, po ewentualne przeciwwskazania.

  Pamiętaj również, aby przed użyciem jakiegokolwiek środka przeczytać dokładnie ulotkę. W razie, gdy coś będzie dla Ciebie niezrozumiałe – skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

  Marki powiązane z kategorią: Pudry, zasypki