Kremy na rozstępy w ciąży, balsam przeciw rozstępom

  (52)
Sortuj według
Przeciw rozstępom

Przeciw rozstępom

Problemy ze skórą: rozstępy i wiotka skóra − skąd się biorą?

Rozstępy i niezbyt jędrna skóra to problemy bardzo wielu osób, które wpływają znacznie na samopoczucie i akceptację własnego ciała. Skąd się jednak biorą na Twoim ciele? Rozstępy powstają na Twojej skórze, kiedy nie nadąża ona z produkcją kolagenu w porównaniu do tempa wzrostu. Zdarzyć się to może jeżeli gwałtownie przybierasz na wadze, a nawet w okresie dojrzewania, kiedy jesteś w fazie szybkiego wzrostu. Często problemy z rozstępami mają kobiety w ciąży (czy po ciąży) − skóra na brzuchu, w którym rośnie dziecko, bardzo szybko się rozciąga. W związku z tym komórki skóry mogą nie nadążyć z produkcją kolagenu i elastyny, które odpowiadają za rozciąganie skóry.

Zwiotczenie skóry może mieć z kolei kilka przyczyn. Pierwszą z nich jest naturalny proces starzenia się skóry. Z wiekiem komórki produkujące kolagen pracują wolniej. Od 25 roku życia zmniejsza się ilość kolagenu w skórze. Wiotka skóra w okolicach brzucha, ud, pośladków czy na piersiach może także powstać w wyniku szybkiej utraty wagi − skóra działa wtedy w drugą stronę, czyli nie nadąża z obkurczaniem się i dopasowywaniem do tkanki pod skórą.

Często zaburzają one odbiór estetyczny sylwetki, dlatego warto podejmować kroki zapobiegające rozstępom i nieelastycznej skórze. W tym celu używane są różne kosmetyki wspierające napięcie skóry. Warto konsultować wybór tych produktów  z kosmetologami i lekarzami medycyny estetycznej, którzy potrafią dobrać preparaty do stanu i potrzeb skóry.Usuwanie rozstępów: jakie są rodzaje kosmetyków na rozstępy?

Co na rozstępy i ujędrnienie skóry pomoże? Na poprawę kondycji ciała wpływają m.in. krem przeciw rozstępom, krem na celullit i rozstępy, krem ujędrniający do ciała czy  krem ujędrniający do biustu. Preparaty na tę przypadłość mogą mieć różne formuły i występują nie tylko w postaci kremu. Dostępne są kosmetyki w innej formie. Są to np.: szybko wchłaniający się żel na rozstępy, bardziej skoncentrowane serum na rozstępy, a także maść na rozstępy. Apteka to miejsce, gdzie znajdziesz dermokosmetyki i inne preparaty o skoncentrowanym składzie, które mogą dobrze działać na źródło problemu.Chcesz znaleźć dobry krem na rozstępy w ciąży? Zwróć uwagę, żeby kosmetyk taki był przeznaczony specjalnie dla kobiet w ciąży. Sprawdź, czy w jego składzie nie znajdują się substancje, które mogą niekorzystnie wpływać na dziecko. Ciało kobiety w ciąży zmienia się w związku z gospodarką hormonalną. Dlatego też dobrze jest postawić na krem, który uwzględnia potrzeby kobiety w tym czasie.Kosmetyki na rozstępy mogą mieć formę organiczną lub syntetyczną. W tych pierwszych główną rolę w składzie odgrywają substancje naturalne, takie jak oleje roślinne uelastyczniające skórę. W drugiego typu kosmetykach działanie mają syntetycznie wyprodukowane substancje aktywne, które mają zdolność głębokiego wnikania w skórę i działania na skórę od środka.

Pamiętaj, aby preparaty na rozstępy czy na ujędrnienie skóry stosować regularnie. Możesz dodatkowo wykonywać w miejscu powstania problemu masaż skóry, który pobudzi mikrokrążenie, przez co substancje odżywcze kosmetyków mogą lepiej się wchłaniać.Krem na rozstępy, maść na rozstępy i balsamy ujędrniające: jak działają?

Jak pozbyć się rozstępów? Pamiętaj, że największą szansę na usunięcie rozstępów masz wtedy, kiedy są one świeże. W przypadku zabliźnionych rozstępów, walka o odzyskanie jednolitej i gładkiej skóry może być bardzo ciężka.

Krem na rozstępy w założeniu ma likwidować lub zmniejszać ich widoczność. Zwykle jego działanie opiera się na silnym nawilżaniu, a także pobudzaniu komórek skóry do regeneracji.  Czasami, w przypadku bardzo widocznych wrzecionowatych pasm, stosowany jest czysty kolagen na rozstępy, który ma działanie nie tylko nawilżające, ale także regenerujące. Bardzo często w kremach i balsamach na rozstępy, a także i na ujędrnienie skóry stosuje się substancje aktywne, które mają na celu pobudzenie do pracy komórek skóry zwanych fibroblastami. To one odpowiedzialne są za syntezę kolagenu w skórze.

Kosmetyki organiczne na rozstępy i ujędrnianie skóry często opierają się na maśle kakaowym, maśle shea czy oleju kokosowym. Substancje te mogą wpływać pozytywnie na kondycję skóry, nawilżając ją i uelastyczniając.

Przy bardzo dużych zmianach na ciele warto skonsultować się ze specjalistami, którzy dobiorą maści na rozstępy, mające znacznie silniejsze działanie i większą siłę uderzeniową. Przy walce o elastyczną i napiętą skórę pomocne są preparaty takie jak krem ujędrniający do ciała czy kremy ujędrniające do brzucha. Zawierają one różnego rodzaju składniki mające pobudzić skórę do działania, m.in. silnie nawilżający kwas hialuronowy czy rozgrzewający wyciąg z papryczek chili.

Kosmetyki przeciw rozstępom, które stosują kobiety w ciąży to przede wszystkim preparaty wzmacniające skórę. Zwiększają one elastyczność skóry, przez co nie „pęka” ona pod wpływem szybkiego wzrostu brzucha czy piersi. Przed ich użyciem warto jednak skonsultować się z lekarzem, gdyż mogą one wywołać nie tylko problemy alergologiczne, ale także kłopoty z krążeniem czy krzepnięciem krwi.