Kosmetyki dla kobiet w ciąży

  (88)

Ciąża to dla kobiety piękny, choć trudny okres. Z jednej strony przyszła mama z radością oczekuje pojawienia się maleństwa, ale z drugiej pewne dolegliwości uprzykrzają jej życie. Na cellulit, rozstępy czy bóle nóg warto zastosować przynoszące ulgę kosmetyki dla kobiet w ciąży.

Sortuj według
Kosmetyki dla kobiet w ciąży

Kosmetyki dla kobiet w ciąży

Kosmetyki dla kobiet w ciąży — pomoc w codziennej pielęgnacji

W czasie ciąży nie należy zaniedbywać codziennej pielęgnacji skóry! Młoda mama powinna szybko reagować na zmieniające się potrzeby swojego ciała i zapobiegać potencjalnym problemom takim jak rozstępy, cellulit czy przebarwienia. Warto pamiętać, że kosmetyki dla kobiet w ciąży często różnią się od tych „standardowych”. Nic więc dziwnego, że kobieta spodziewająca się dziecka musi zmienić używany dotychczas krem do twarzy, balsam czy żel do higieny intymnej.

Na co zwracać uwagę wybierając kosmetyki dla kobiet w ciąży?

Kosmetyk dla kobiety ciężarnej przede wszystkim powinien być hipoalergiczny i przebadany dermatologicznie. Przyszła mama musi zwracać ogromną uwagę na skład preparatu, którego planuje używać. W INCI produktu warto szukać:

Z kolei substancje niepolecane dla kobiet w ciąży to:

  • parabeny,
  • witamina A i jej pochodne (np. retinol, retinoidu, tretinoina),
  • ftalany, formaldehyd i toluen,
  • tetracykliny,
  • trisiloksan,
  • kwas salicylowy i pochodne,
  • olejki eteryczne (przede wszystkim mocno uczulające: różany, lawendowy, bergamotowy, rozmarynowy, rumiankowy),
  • kwasy owocowe AHA (zwłaszcza w wysokich stężeniach).

Substancje te znajdziesz w różnych kosmetykach — perfumach, dezodorantach, żelach pod prysznic czy peelingach. Zawsze przed zastosowaniem jakiegokolwiek kosmetyku przeczytaj uważnie jego skład! Pamiętaj też, że skóra w czasie ciąży może reagować inaczej niż do tej pory. Zamiast więc od razu kupować całe opakowanie kremu czy balsamu, możesz poprosić o próbki.

Kosmetyki i preparaty dla kobiet w ciąży, które pomogą w częstych problemach

Szybki przyrost wagi oraz zmiany hormonalne zachodzące w ciele ciężarnej kobiety negatywnie wpływają na stan skóry. Jakie kosmetyki dla kobiet w ciąży są szczególnie potrzebne?

Cellulit u kobiet w ciąży

W kosmetyczce przyszłej mamy koniecznie powinien znaleźć się krem na cellulit w ciąży. Specjalistyczny preparat pomoże zachować piękny wygląd skóry na pośladkach, brzuchu, udach i piersiach.

Dolegliwości związane z bólem nóg

Obrzęki nóg najczęściej pojawiają się wtedy, gdy ciążowy brzuszek jest już sporych rozmiarów. Ulgę przyniesie żel na opuchnięte nogi w ciąży, który zawiera chłodzący mentol lub wyciągi z kasztanowca czy arniki. Takie kosmetyki dla kobiet w ciąży warto stosować profilaktycznie kilka razy dziennie.

Rozstępy u kobiet w ciąży

W wyniku rozciągającej się nadmiernie skóry na piersiach, brzuchu i udach pojawiają się nieestetyczne, wrzecionowate pasma. Dlatego młoda mama powinna jak najszybciej sięgnąć po krem na rozstępy w ciąży. Wyeliminowanie zmian w późniejszym czasie będzie znacznie trudniejsze!