Maści na brodawki, kremy do biustu

  (38)
Sortuj według
Pielęgnacja biustu

Pielęgnacja biustu

Pielęgnacja biustu w ciąży i po ciąży − jak powinna wyglądać?

Ciąża bez wątpienia ma wpływ na zmiany w całym Twoim ciele. Nie pozostaje obojętna również dla biustu zwłaszcza w okresie laktacji i karmienia piersią. Przez całą ciążę Twój biust przygotowuje się do ważnej roli, którą po porodzie będzie pełnił przez przynajmniej kilka miesięcy. W tym okresie możesz odczuwać spory dyskomfort ze strony biustu, np. ból sutków w ciąży. Warto zadbać o poprawę jego kondycji, aby zminimalizować uboczne skutki karmienia piersią.

W czasie ciąży dbasz o swoją skórę, aby uniknąć rozstępów, nawilżyć ją i zmiękczyć. Biust wymaga takiej samej pielęgnacji. Przed porodem warto, abyś intensywnie nawilżała i zmiękczała skórę piersi kremami przeznaczonymi dla kobiet ciężarnych, żeby nie wystąpiły u Ciebie rozstępy na piersiach w ciąży.

Jeśli po raz pierwszy zostałaś mamą, karmienie noworodka to nowość nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twojego ciała. Jeśli to Twoje kolejne dziecko nie oznacza, że Twój biust, nauczony doświadczeniami z poprzedniej ciąży, przywykł do roli, jaką będzie teraz pełnił. Skóra piersi oraz brodawki sutkowe, z całą pewnością odzwyczaiły się już od silnego napięcia, wypełnionych kanałów mlekowych i ciągłego podrażniania brodawek. Po porodzie, kondycję swojego biustu możesz poprawić stosując kremy na ujędrnianie biustu dla mam karmiących i kobiet w ciąży.


Ból brodawek przy karmieniu

Niestety, zdarza się on bardzo często. Aby temu zapobiec, możesz zacząć stosować np. maść do pielęgnacji brodawek sutkowych. Preparaty tego typu będą łagodzić podrażnienia, a ich skład jest bezpieczny dla Ciebie, jaki dla dziecka.

Jeżeli masz problemy z bolesnymi piersiami po porodzie, możesz zapytać o zdanie swojego lekarza lub pielęgniarkę środowiskową. Czasem bolesność piersi może wskazywać na stan chorobowy i w takich wypadkach lekarz może zadecydować o wdrożeniu leczenia.


Krem do biustu w ciąży i po ciąży − jakie są rodzaje?

Istnieje wiele produktów przeznaczonych dla przyszłych i młodych mam, które mają na celu poprawić kondycję Twoich piersi. Z jednej strony na półkach drogerii i aptek możesz znaleźć kosmetyki i dermokosmetyki, które będą dbały o kondycję Twojej skóry na piersiach. Będzie to np. krem ujędrniający do biustu w ciąży, dzięki któremu Twoja skóra będzie bardziej elastyczna. Stosując tego typu kosmetyki, w tym też kremów i balsamów na rozstępy możesz uniknąć rozstępów i rozciągania skóry. Kosmetyki takie mogą mieć postać emulsji, żelu, kremu lub masła, które warto regularnie wcierać w skórę piersi.

Kremy do pielęgnacji biustu w ciąży, jaki i kosmetyki do pielęgnacji piersi po ciąży, mogą być skomponowane wyłącznie z naturalnych składników lub też mieć syntetyczny skład. Zazwyczaj kosmetyki te mają bardzo delikatny skład, ze względu na szczególne uwarunkowania kobiety w trakcie ciąży (troska o prawidłowy rozwój płodu). Z drugiej strony, bardzo ważne są też preparaty, które dbać będą o Twoje sutki w ciąży, ale przede wszystkim podczas karmienia piersią. Tu możesz znaleźć różnego rodzaju kremy i maści, które nadkładać możesz bezpośrednio na sutki, aby złagodzić objawy bólowe.


Jak działają preparaty do piersi dla kobiet w ciąży i karmiących piersią?

W ciąży możesz zacząć stosować kremy ujędrniające do biustu. To dobra metoda na zadbanie o skórę powiększających się piersi. Jak działają tego typu preparaty? Przede wszystkim dobrze nawilżają skórę, dzięki temu jest ona dobrze odżywiona i elastyczna. Tak zabezpieczona skóra nie pęka i nie powstają na niej rozstępy. Preparaty dla kobiet w ciąży do pielęgnacji skóry piersi są zazwyczaj przebadane dermatologicznie i nie mają szkodliwego wpływu na rozwój płodu. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji biustu w ciąży mogą pobudzać także do pracy komórki odpowiedzialne za produkcję w skórze elastyny i kolagenu.

W trakcie ciąży możesz zauważyć też zmiany w obrębie swoich sutków. Największą zmianę przechodzą jednak piersi po porodzie, podczas karmienia dziecka.  To naturalne, że po jakimś czasie możesz zacząć odczuwać dyskomfort, a nawet ból, gdy kolejny raz przystawiasz malucha do piersi, a Twoje brodawki są tak tkliwe, że sama myśl o karmieniu sprawia, że bolą lub pieką jeszcze mocniej.

Ulgę przynoszą odpowiednio dobrane preparaty, przeznaczone dla kobiet karmiących piersią. Są bezpieczne dla malucha i nie musisz przerywać karmienia. Działają kojąco i łagodząco na silnie podrażnione, a nawet uszkodzone brodawki sutkowe, przyspieszając ich gojenie. Tobie natomiast przynoszą znaczną ulgę.

Pamiętaj jednak, że jeśli rany na brodawkach są bardzo duże, a ból nie do wytrzymania, brodawka wokół sutka również zaczyna wysyłać sygnały o stanie zapalnym, to moment, w którym powinnaś zgłosić się do lekarza i sprawdzić czy nie doszło do poważnego stanu zapalnego.

Niektóre produkty do pielęgnacji piersi podczas karmienia piersią zawierają lanolinę. Maść na brodawki z lanoliną chroni niezwykle delikatną skórę na brodawkach sutkowych przed pękaniem i podrażnieniami. Maść na brodawki sutkowe, przeznaczona dla kobiet karmiących piersią ma zazwyczaj delikatny skład, bezpieczny dla malucha.

Marki powiązane z kategorią: Pielęgnacja biustu