4organic

  (24)

4organic to polska, rodzinna marka produkująca naturalne kosmetyki dla dzieci i dorosłych. Firma ma siedzibę w Warszawie. W jej ofercie znaleźć można kosmetyki dla całej rodziny. Siostrzane marki 4organic to Gron Balance, Bio-D, OrganiCup, GingerOrganic czy Derma.

Sortuj według

Kosmetyki 4organic do higieny i pielęgnacji

W skład oferty marki 4organic wchodzą szampony do włosów, dezodoranty i antyperspiranty, żele pod prysznic i kosmetyki dla dzieci. Firma zajmuje się też produkcją kosmetyków do higieny intymnej. Produkty tego typu od marki 4organic są wolne od substancji alergizujących, dodatków zapachowych i barwników. To kosmetyki hipoalergiczne, potwierdzone międzynarodowym certyfikatem Allergy Certified. 4organic produkuje też naturalne olejki intymne i lubrykanty, a także preparaty do dezynfekcji, kosmetyki przeciwsłoneczne i produkty stworzone z myślą o dzieciach. Dużą część oferowanych wyrobów stanowią też preparaty do ciała, jak np. peelingi. Ceny kosmetyków 4organic różnią się w zależności o ich typu i pojemności.

Marka ma w swojej ofercie nie tylko preparaty pielęgnacyjne, lecz także dermokosmetyki. Wśród nich można wyróżnić preparaty na atopowe zapalenie skóry oraz kosmetyki odpowiednie dla osób borykających się z alergiami. Wyroby marki 4organic mają certyfikat Astma-Allergi Danmark, potwierdzający brak alergenów, parabenów, barwników, substancji zapachowych czy dodatków chemicznych. Zgodnie z nim kosmetyki te minimalizują ryzyko pojawienia się alergii.

Kosmetyki w zgodzie ze środowiskiem

Do produkcji opakowań kosmetyków do ciała firma wykorzystuje opatentowany laminat, który jest lżejszy i pozostawia o 35% mniej śladu węglowego w porównaniu z tradycyjnymi materiałami używanymi do pakowania. Kosmetyki naturalne 4organic mają też certyfikat Nordic Swan, potwierdzający, że produkty zostały wyprodukowane w sposób przyjazny dla natury. Firma koncentruje się na stanie środowiska naturalnego po zużyciu produktu, zwracając uwagę m.in. na możliwość recyklingu opakowań.

Kosmetyki 4organic dostępne w Dr. Max to produkty nietestowane na zwierzętach. Firma została oznaczona certyfikatem PETA Cruelty Free. Potwierdza on, że dostępne preparaty są wegańskie i wolne od okrucieństwa. W skład produktów do pielęgnacji od 4organic wchodzą wyłącznie substancje pochodzenia roślinnego.