Dr.Max Scar Gel, żel do leczenia blizn i rozstępów, 15g

Marka: DR.MAX

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

28,99

O produkcie

100033742

Żel do leczenia blizn i rozstępów. 

Skład

Polidimetylosiloksan, krospolimer polidimetylosiloksanu, trimetylosiloksykrzemian.

Jak stosować

Scar Gel powinien być aplikowany krótko po zamknięciu się blizny (zazwyczaj 2–3 tygodnie od urazu lub zabiegu chirurgicznego). Okres leczenia wynosi od 8 tygodni (świeże blizny) do 3–6 miesięcy (stare blizny). W przypadku rozstępów powstałych podczas ciąży zaleca się rozpoczęcie aplikowania Scar Gel od 2 trymestru i kontynuowanie użytkowania przez kolejne 2–3 miesiące po porodzie. W przypadku innych rodzajów rozstępów zaleca się stosowanie Scar Gel przez cały okres, w toku którego skóra jest narażona na rozciąganie i kontynuowanie użytkowania przez kolejne 2–3 miesiące po tym okresie.


Sposób użycia:
Należy nałożyć cienką warstwę Scar Gel na bliznę, delikatnie wmasować i pozwolić wyschnąć. Tworzy się ochronna, elastyczna, wodoodporna i przepuszczalna dla gazów warstwa silikonowa. Pozwala ona na normalizację syntezy kolagenu, która sprzyja normalnemu procesowi bliznowacenia. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów, warstwa silikonowa powinna być utrzymywana w ciągłym kontakcie ze skórą (24 godziny na dobę). Jeśli nałożona zostaje zbyt duża ilość żelu, schnięcie potrwa dłużej i istnieje ryzyko zaplamienia ubrań. Należy delikatnie usunąć nadmiar produktu i umożliwić dalsze schnięcie. Jeśli obszar został przemyty, należy powtórzyć aplikację Scar Gel w celu przywrócenia silikonowej warstwy ochronnej. Rezultaty zaczynają być widoczne po 8 tygodniach. Okres ten zależy głównie od indywidualnej reakcji danego pacjenta.

Przeznaczenie

Żel przeznaczony do zapobiegania i leczenia blizn hipertroficznych oraz keloidów obecnych na skórze po operacji i urazie lub powstałych w rezultacie oparzeń, tatuaży, piercingu, trądziku czy ropni. Jest także wskazany do stosowania w celu zapobiegania i leczenia rozstępów.

Żel może być nakładany na blizny każdego rodzaju, rozmiaru czy w dowolnym miejscu na ciele, w tym na twarzy, stawach czy owłosionych częściach ciała.
Można go bezpiecznie używać u dzieci, podczas ciąży i karmienia piersią, a także u osób z wrażliwą skórą.

Ostrzeżenia

 • wyłącznie do użytku zewnętrznego
 • unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi
 • przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci
 • w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu lub w przypadku pojawienia się poważnego zapalenia tkanki czy swędzenia, natychmiast zaprzestać użytkowania i skonsultować się z lekarzem
 • nie używać na otwartych ranach i poparzeniach trzeciego stopnia
 • nie używać w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik produktu
 • nie używać produktu, jeśli opakowanie jest uszkodzone, tubka jest
  otwarta lub jeśli są obecne jakiekolwiek inne uszkodzenia
 • utylizować puste opakowanie lub niezużyty produkt zgodnie z mającymi
  zastosowanie regulacjami prawnymi i dyrektywami lokalnych władz odpowiedzialnych za gospodarowanie odpadami
 • nigdy nie wyrzucać tego produktu do ścieków lub odpadów domowych; niniejszy środek ostrożności ma na celu ochronę środowiska
 • przechowywać w temperaturze poniżej 25 °C, w oryginalnym opakowaniu

Waga

15 g netto

Dystrybutor

Dr. MAX Sp. z o.o.
ul. Krzemieniecka 60a,
54-613 Wrocław

Producent

Dr.Max Pharma s.r.o.
Na Florenci 2116/15, Nove Mesto, 110 00 Praha 1, Republika Czeska

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.