Leki i tabletki na mdłości w ciąży

  (6)

Poranne mdłości to często jeden z pierwszych objawów ciąży (zwłaszcza pierwszej). Nie ma więc powodów do niepokoju. Jednak jeśli dolegliwości są bardzo uciążliwe, możesz stosować leki na nudności w ciąży. Lekarz z pewnością poleci Ci tabletki na mdłości w ciąży bezpieczne dla zdrowia płodu.

Sortuj według
  Mdłości, nudności

  Mdłości, nudności

  Mdłości w ciąży – skąd się biorą?

  Ciążowe nudności pojawiają się zazwyczaj między 4. a 7. tygodniem po zapłodnieniu, a ustępują koło 14. tygodnia (chociaż niektóre mamy zmagają się z nimi przez całą ciążę). Ich przyczyny to:

  • zwiększone stężenie gonadotropiny kosmówkowej (hCG), hormonu ciążowego,
  • zmniejszona aktywność układu pokarmowego,
  • niedobór witamin (przede wszystkim chodzi o witaminy z grupy B),
  • stres i silne emocje.

  Ten ostatni czynnik ma największe znaczenie pod koniec ciąży, gdy u kobiety pojawia się lęk przed porodem. Wtedy pod kontrolą lekarza można zażywać lek na mdłości w ciąży albo ziołowe tabletki na uspokojenie.

  Sposoby na nudności w ciąży

  • Unikaj ostrych, tłustych i bardzo słodkich dań, które powodują mdłości i zmuszają do sięgania po tabletki na nudności w ciąży.
  • Jedz 5-6 mniejszych posiłków dziennie.
  • Jeśli nudności są bardzo uporczywe, możesz mieć pod ręką naturalne i łagodnie działające tabletki na mdłości w ciąży.

  Tabletki na mdłości w ciąży i inne pomocne leki na nudności w ciąży

  Leki na mdłości w ciąży mogą zawierać witaminę B6. Bez zalecenia lekarza nie przyjmuj jednak większej dawki niż 50 mg dziennie. Dobrym pomysłem będzie również naturalny ziołowy lek na nudności w ciąży, który zawiera ekstrakt z kłącza imbiru.

  Nie wszystkie leki przeciwwymiotne bez recepty są bezpieczne dla kobiety ciężarnej, więc zawsze poinformuj farmaceutę, że spodziewasz się dziecka. Ostrożnie sięgaj po zawierające dimendydrynat tabletki na mdłości — w ciąży należy skonsultować to z lekarzem! Jeśli intensywnie i często wymiotujesz, może to doprowadzić do odwodnienia, które jest niebezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i dziecka. Zgłoś się wtedy do lekarza, który przepisze Ci tabletki na mdłości w ciąży i preparaty nawadniające.